ایام محرم 1398
1394/04/21 08:41:00
سرویس سیاسی
آصفری:

آمریکا، مسوول و مقصر اصلی به نتیجه نرسیدن احتمالی مذاکرات /ایران حسن‌نیت خود را اثبات کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آمریکا را مقصراصلی به توافق نرسیدن احتمالی دانست و افزود: در صورتی که توافقی نشود ملت های دنیا متوجه شده اند که ایران در پی حل مسئله بوده و آماده هر گونه همکاری است،
آمریکا، مسوول و مقصر اصلی به نتیجه نرسیدن احتمالی مذاکرات /ایران حسن‌نیت خود را اثبات کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آمریکا را مقصراصلی به توافق نرسیدن احتمالی دانست و افزود: در صورتی که توافقی نشود ملت های دنیا متوجه شده اند که ایران در پی حل مسئله بوده و آماده هر گونه همکاری است، https://cdn.icana.ir/d/019/110508.jpg آمریکا،,مسوول,و,مقصر,اصلی,به,نتیجه,نرسیدن,احتمالی,مذاکرات,/ایران,حسن‌نیت,خود,را,اثبات,کرد Icana

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با اشاره به تغییر مواضع آمریکا در مذاکرات هسته ای گفت:‌ آنها تصور می کنند در ایرا ن بر سر مسئله هسته ای اختلاف وجود دارد است در حالیکه نمی دانند در این رابطه مردم و مسئولان کشورمان همه یک حرف می زنند و آن توافق عزتمند است.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: توافقی را که در آن غرب به دنبال زیاده خواهی و بازدید از مراکز نظامی باشد را ملت ایران نمی پذیرد.

به گفته وی یکی از دلایل زیاده خواهی غرب اطلاعات اشتباهی است که از ایران دارد و تصور می کند مسئله تحریم ها باعث می شود ملت ایران هر گونه توافقی را امضا کند.این اشتباه استراتژیک غرب است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اگر در مذاکرات قبلی در مقابل هر گامی که در راستای اعتماد سازی برداشتیم در مقابل آن بخشی از لغو تحریم ها را خواسته بودیم امروز غرب تا این اندازه زیاده خواهی نمی کرد.

آصفری در ادامه با اشاره به اینکه ترک میز مذاکره بیشتر به ضرر طرف غربی است تا ایران، گفت: ما راهکار خود رابرای جایگزینی تحریم پیدا کرده ایم و این توانایی را داریم.

وی آمریکا را مقصراصلی به توافق نرسیدن دانست و افزود: در صورتی که توافقی نشود ملت های دنیا متوجه شده اند که ایران در پی حل مسئله بوده و آماده هر گونه همکاری است، و در این راستا حتی از بخشی از حقوق خود نیز کوتاه آمده ایم واین به دلیل استراتژی نرمش قهرمانانه است که البته زمانش به پایان رسیده است.

آصفری ادامه داد: در صورتی که طرف مقابل مذاکره را رها کند  مطلع باشد که کشاندن دوباره ایران پای میز مذاکره به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet