ایام محرم 1398
1394/04/20 16:28:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی:

کاهش تورم در سبد کالای مردم نمود نداشته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کاهش تورم در سبد کالای مردم نمود نداشته است بلکه تنها روی ۳۰۰ کالای لوکس انجام شده است.
کاهش تورم در سبد کالای مردم نمود نداشته است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کاهش تورم در سبد کالای مردم نمود نداشته است بلکه تنها روی 300 کالای لوکس انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44030.jpg کاهش,تورم,در,سبد,کالای,مردم,نمود,نداشته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمدتقی توکلی اظهار کرد: تورمی که گفته می‌شود پایین آمده تنها در 200 تا 300 قلم کالای لوکس و مصالح ساختمانی مشخص است که این اقلام هم جزء مصرف روزانه مردم نظیر غذا، میوه و لبنیات نیست.
وی با تاکید بر اینکه انتظاری که مبنی بر تاثیر کاهش تورم روی نیازهای اولیه مردم وجود داشت نه تنها رخ نداده بلکه شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم، بیان کرد: با این اوصاف مردم احساس می‎کنند که اصلاً کاهش تورمی روی نیازهای اولیه آنها انجام نشده است.
توکلی گفت: متاسفانه قیمت میوه‎های نوبرانه و وارداتی به صورت سرسام‎آوری افزایش یافته و تناسب خاصی نسبت به سال‎گذشته ندارد.
نماینده مردم الیگودرز با تاکید بر اینکه چنانچه تولید محصولات باغی و صیفی‎ در داخل بیشتر شود این روند منجر به کاهش قیمت این محصولات خواهد شد، افزود: قیمت میوه‎های نوبرانه نظیر زردآلو، گیلاس و آلبالو بسیار بالاست و خانواده‎های متوسط به پایین قدرت خرید ندارند.
وی بیان کرد: افزایش قیمت‎ها از سوی کشاورزان نبوده بلکه دست واسطه‎ها و دلالان و دست به دست گشتن آنها منجر به افزایش قیمت‎های سرسام‎آور میوه‎های مذکور شده است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: نیاز است میادین تره‎بار در محلات توسط شهرداری‌ها
‌ایجاد و توسعه یابد؛ همچنین نظارت بر تنظیم بازار به‎گونه‎ای باشد که علاوه بر توزیع میوه با کیفیت، قیمت‎ها منصفانه‎تر شود و اقشار متوسط به پایین نیز قدرت خرید میوه‎های نوبرانه را داشته باشند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet