ایام محرم 1398
1394/04/29 08:38:03
سرویس فرهنگی
میرگلوبیات با انتقاد از نبود دغدغه رفع مشکلات زنان در مسئولان؛

سازمان تأمین اجتماعی از تأمین منابع مالی طرح‌های حوزه زنان شانه خالی می‌کند

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از اجرایی نشدن طرح ها و قوانین در حوزه زنان و خانواده، تصریح کرد: با اجرای طرح دولت الکترونیک در همه شهرهای کشور و انجام امور شغلی در خانه، ضمن ایجاد تعادل در حفظ خانواده و کار، این مهم باعث تحکیم خانواده و کوچک و چابک شدن بدنه دولت می‌شود.
سازمان تأمین اجتماعی از تأمین منابع مالی طرح‌های حوزه زنان شانه خالی می‌کند نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از اجرایی نشدن طرح ها و قوانین در حوزه زنان و خانواده، تصریح کرد: با اجرای طرح دولت الکترونیک در همه شهرهای کشور و انجام امور شغلی در خانه، ضمن ایجاد تعادل در حفظ خانواده و کار، این مهم باعث تحکیم خانواده و کوچک و چابک شدن بدنه دولت می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/73562.jpg سازمان,تأمین,اجتماعی,از,تأمین,منابع,مالی,طرح‌های,حوزه,زنان,شانه,خالی,می‌کند Icana

شهلا میرگلوبیات در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح های حوزه زنان و خانواده برای مسئولان ضرورت اجرایی ندارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح ها و قوانین برای تحکیم بنیان خانواده مصوب شده اند و علیرغم حساس بودن حوزه زنان و خانواده، ولی متاسفانه مسئولان به فکر اجرایی شدن این قوانین نبوده و آنطور که باید و شاید از این قشر حمایت نکرده اند؛ در صورتیکه بهبود وضعیت زنان شاغل و خانه دار در گرو اجرای درست این قوانین و طرح ها است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت اجرای طرح ها و قوانین حوزه زنان و خانواده، تاکید کرد و با بیان اینکه مشکلات حوزه زنان با گفتار و شعار حل نمی شود، گفت: متاسفانه حمایت های مسئولین فقط در حد حرف و شعار بوده و توجه چندانی به رفع مشکلات زنان جامعه نداشته اند لذا تا زمانی که نگاه سنتی به جامعه زنان از بین نرود فرصت برابری برای آنها در جامعه وجود نخواهد داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: لازم است مسئولان با نگاه عادلانه و دور از افراط و تفریط برای حل مشکلات زنان گام برداشته و با عمل به وعده های خود و توجه به توانمندی های زنان، وضعیت آنها را بهبود ببخشند.  

مدت مرخصی زایمان در کشورهای توسعه یافته حدود دو سال است

وی با اشاره به اجرایی نشدن طرح های حوزه زنان و خانواده، اظهار داشت:  متاسفانه برخی افراد با بهانه آوردن و اینکه طرح های مرخصی زایمان و دورکاری باعث می شود زنان از اجتماع دور شوند این طرح ها را اجرا نمی کنند در صورتیکه در کشورهای اروپایی و توسعه یافته مدت مرخصی زایمان حدود دو سال است و به این مهم بسیار اهمیت داده می شود.

میرگلوبیات اجرای طرح مرخصی زایمان را در همه سازمان ها، ضروری عنوان کرد و گفت: قانون مرخصی زایمان در سازمان های دولتی اجرا می شود ولی دستگاه های تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی به دلیل تحمیل بار مالی از اجرای آن سرباز می زنند  در صورتیکه اجرای مرخصی زایمان و حتی افزایش مدت آن برای تحکیم خانواده بی نهایت لازم و ضروری است.

تامین اجتماعی از زیر بار تامین منابع مالی برای طرح های حوزه زنان و خانواده شانه خالی می‌کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی در حالی از زیر بار تامین منابع مالی برای طرح های حوزه زنان و خانواده شانه خالی می کند که منابع مالی طرح های حوزه های دیگر را به سهولت تامین می کند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه از خانواده نشات می گیرد، گفت: اگر خانواده سالم باشد فرزندان سالمی می توانند تربیت کنند و بچه های  سالم می توانند با قرار گرفتن در پست های مدیریتی سالم آینده کشور را بسازند وقتیکه فرزندان درست زندگی کردن را یاد بگیرند کشور موفقی را در همه زمینه ها خواهیم داشت بنابراین لازم است که اهمیت خانواده در کشور فقط در حد حرف وشعار نبوده و به مشکلات حوزه زنان و خانواده بیشتر توجه شود.

اجرای طرح دولت الکترونیک،‌ باعث تحکیم خانواده و کوچک و چابک شدن بدنه دولت می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،  با تاکید بر ضرورت ارائه بسته های حمایتی به زنان و خانواده، تصریح کرد: با اجرای طرح دولت الکترونیک در همه شهرهای کشور و انجام امور شغلی در خانه، در حفظ خانواده و کار تعادل ایجاد می شود و مادران می توانند فرصت های بیشتری را با فرزندان خود بگذرانند و این مهم باعث تحکیم خانواده و کوچک و چابک شدن بدنه دولت می شود.

میرگلوبیات با تاکید بر رفع مشکلات حوزه زنان و خانواده، بیان کرد: لازم است قوانین مصوب شده در حوزه زنان و خانواده درست اجرا شوند و مدیریت ها از حالت سنتی خارج و آنها تخصصی تر شوند و با تخصصی کردن مدیریت ها مشکلات حوزه زنان وخانواده نیز حل شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،  با انتقاد از اخراج زنان هنگام استفاده از مرخصی زایمان، تصریح کرد: متاسفانه به خاطر عدم نظارت، برخی از زنان هنگام استفاده از مرخصی زایمان از کار خود اخراج شده و دیگر به کار برنگشتند لذا لازم است که در این خصوص از طرف مسئولان نظارت بیشتری صورت گیرد.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس،  تصریح کرد: تامین مطالبات زنان در حوزه های حقوقی، قانونی و اجتماعی از اولویت های حوزه زنان است و بسیار لازم است مسئولان برای اجرای آنها تلاش لازم را داشته  و در این خصوص تصمیمات قانونی و اجرایی در دستور کار نهادهای اجرایی قرار گیرد تا زنان در جامعه به وضعیت مطلوب خود دست یابند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet