ایام محرم 1398
1394/04/21 09:47:41
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، محمدعلی پورمختار را به‌عنوان رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.
پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شد نمایندگان مردم در خانه ملت، محمدعلی پورمختار را به‌عنوان رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/57408.jpg پورمختار,رئیس,کمیسیون,اصل,90,مجلس,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 تیر) در جریان انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس، محمدعلی پورمختار را برای چهارمین سال متوالی با 142 رأی از مجموع 168 رأی اخذ شده به‌عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کردند.

براساس این گزارش، در آخرین جلسه هیئت‌رئیسه مجلس، اعضا با معرفی محمدعلی پورمختار به صحن علنی برای تصدی دوباره ریاست این کمیسیون موافقت کردند.

بر اساس ماده 32 آیین‌نامه داخلی مجلس، به منظور سامان دادن و کارآمدسازی مجلس و نمایندگان، خصوصاً نسبت به طرز کار قوای مجریه، قضائیه و مجلس مبتنی بر اصول متعدد قانون، کمیسیونی به نام کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی تشکیل می‌شود که رئیس کمیسیون با پیشنهاد هیات رئیسه مجلس از بین اعضای ثابت کمیسیون و با رأی مجلس انتخاب می‌شود.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار که در 3 سال قبل نیز ریاست این کمیسیون را عهده دار بوده در دوره چهارم مجلس نیز نامزد هیأت رئیسه مجلس برای ریاست کمیسیون اصل 90 بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet