ایام محرم 1398
1394/04/21 12:01:00
سرویس سیاسی
شوهانی:

حضورمان تا لحظات آخر مذاکرات منطقی است/حمایت از تیم مذاکره کننده موجب ایستادگی بیشتر آنها می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز همه باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و به آنها روحیه دهیم تا بتوانند همچنان مقاومت کرده و با منطق و عقلانیت از حقوق ملت دفاع کنند.
حضورمان تا لحظات آخر مذاکرات منطقی است/حمایت از تیم مذاکره کننده موجب ایستادگی بیشتر آنها می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز همه باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و به آنها روحیه دهیم تا بتوانند همچنان مقاومت کرده و با منطق و عقلانیت از حقوق ملت دفاع کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/63858.jpg حضورمان,تا,لحظات,آخر,مذاکرات,منطقی,است/حمایت,از,تیم,مذاکره,کننده,موجب,ایستادگی,بیشتر,آنها,می,شود Icana

احمد شوهانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، گفت:‌ غربی ها به نوعی به دنبال این هستنند که اگر هم مذاکرات به نتیجه نرسد ایران را مقصر جلوه دهند در حالیکه زیاده خواهی آنها باعث شده مذاکرات طولانی شود و اگر طرف مقابل زیاده خواهی نمی کرد چه بسا نیازی به طولانی شدن زمان مذاکرات نبود.

نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به اینکه  حضور ما تا لحظات آخردر مذاکرات منطقی است تصریح کرد:‌ ما باید پشت میز بمانیم و اگر هم قرار به ترک مذاکرات از سوی یکی از طرفین باشد است طرف مقابل این کار را انجام دهد.

وی بااشاره به اینکه غربی ها به دنبال فضا سازی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هستند افزود: آنها بیشتر از ما به توافق نیاز دارند  و حضور طولانی مدت وزیر خارجه آمریکا را می توان در این راستا ارزیابی کرد.

شوهانی معتقد است: غربی ها می خواهند مسایل جدیدی را در مذاکرات باز کنند و با ارایه آنها مقداری مذاکرات را زمان بر کنند تا به ما فشار آورده امتیازات بیشتر گرفته و یا اینکه از برخی مواضع کوتاه بیاییم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: طرف مقابل تحت فشار عربستان،لابی صهینونیستی و یا  لابی افراطی در آمریکا نیز قرار دارند.

شوهانی در ادامه با اشاره به تاکیدات و حمایت های رهبرانقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: امروز همه باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و به آنها روحیه دهیم تا بتوانند همچنان مقاومت کرده و با منطق و عقلانیت از حقوق ملت دفاع کنند.

وی افزود: امروز حتی منتقدان و افرادی که شاید در گذشته تیم مذاکره کننده را به مماشات متهم می کردند متوجه شده اند که در حال جنگ دیپلماسی قرار داریم و حمایت داخلی می تواند بسیار راه گشا باشد و موجب ایستادگی بیشتر تیم مذاکره کننده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet