هفته دفاع مقدس
1394/04/21 12:12:17
سرویس صحن
علیمحمدی در نطق میان دستور:

مجلس به عنوان عصاره ملت از حقوق هسته‌ای صیانت می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۱۴ هزار فارغ التحصیل گوشه ای از چهره زشت بیماری مهلک بیکاری در ایلام است، گفت: همجواری با کشور عراق، نیروی عظیم تحصیلکرده و جویای کار، وجود منابع خدادادی نفت و گاز چنان این استان را مستعد سرمایه گذاری کرده است که در صورت تحقق می توان بر غول بیکاری جوانان فائق آمد.
مجلس به عنوان عصاره ملت از حقوق هسته‌ای صیانت می‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه 14 هزار فارغ التحصیل گوشه ای از چهره زشت بیماری مهلک بیکاری در ایلام است، گفت: همجواری با کشور عراق، نیروی عظیم تحصیلکرده و جویای کار، وجود منابع خدادادی نفت و گاز چنان این استان را مستعد سرمایه گذاری کرده است که در صورت تحقق می توان بر غول بیکاری جوانان فائق آمد. https://cdn.icana.ir/d/019/111208.jpg مجلس,به,عنوان,عصاره,ملت,از,حقوق,هسته‌ای,صیانت,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت عمران علیمحمدی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 21 تیرماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مسیر حرکت ملت و دولت را در سال جدید، همدلی و همزبانی اعلام کردند، گفت: تعمق در کلام معظم له رسالتی گرانسنگ را بر دوش مسئولان و آحاد ملت شریف ایران قرار می دهد که در پرتوی هماهنگی و همکاری بر مشکلات فائق آمده و در همگرایی و هم افزایی به سوی قله های پیشرفت به مسیر خویش ادامه خواهند داد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، سیروان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ملت بزرگ ایران هم جهت و هم نوا با آرمان های بلند حضرت امام(ره)، دولت و قوای سه گانه را یاری گر خواهند بود، عنوان کرد: نام گذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری و تعمق در ژرفای آنها، شناخت عمیق و همه جانبه از مسائل و مشکلات و راه حل های بیشماری دارد که باید در سیاست گذاری ها، فعالیت ها و اقدامات جامه عمل پوشانده شود و به عنوان مشعل فروزان راه هدایت به یک سال و برهه زمانی خاص محدود نشود.

وی افزود: شکوفایی، نوآوری علمی، عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ و اقتصاد، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، همت و کار مضاعف و وجدان کاری و انضباط اجتماعی در راستای اقتصاد مقاومتی است و برای ملت های منطقه و جهان الهام بخش خواهد بود.

علیمحمدی در ادامه از تلاش مجدانه فرزندان ملت ایران که با تلاش شبانه روزی و الهام از هدایت ها و رهنمودهای مقام عظمای ولایت تا کنون تلاش کردند حقوق ملت شریف ایران در زمینه هسته ای را پاس بدارند تشکر و بیان کرد: به عنوان نماینده ملت ایران به آمریکا و ایادی صهیونیست اعلام می کنم ملت ایران هیچ گاه از خطوط قرمز عبور نخواهد کرد و اجازه سرک کشیدن از اماکن نظامی و حساس کشور و همچنین مصاحبه از دانشمندان هسته ای را به عوامل اطلاعاتی بیگانه که در لباس نماینده آژانس فعالیت می کنند را نخواهد داد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم تأکید کرد: گروه 1+5 بداند رهبری بزرگ و آگاه به مسائل روز جهان اجازه هیچگونه سوءاستفاده ای را به دشمنان نظام نداده و مجلس نیز به عنوان عصاره ملت از حقوق مسلم ملت ایران در بحث هسته ای صیانت خواهد کرد.

وی در ادامه با ابراز تأسف از اینکه شرایط و وضعیت کنونی منطقه بر اثر نادانی و کج فهمی امیران خودخواه و سردمداران زر و زور وهابیت که متأسفانه میزبان خانه خدا اما کلیددار شیطان شده، ایجاد شده است، گفت: آنها کشورهای منطقه را مورد هجوم قرار داده و با تشکیل گروه های تکفیری و جنایتکار، هماهنگ با اهداف آمریکا و اسرائیل در منطقه هستند که نیتشان ایجاد درگیری در میان ملت های مسلمان منطقه از جمله سوریه، عراق و یمن مظلوم است که حتی در ماه مبارک رمضان نیز از بمباران جنایتکاران سعودی و اسرائیلی در امان نبوده اند و همه این مسائل در راستای حفظ امنیت اسرائیل بوده و محکوم است.

علیمحمدی در ادامه با تشکر حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی در استان ایلام و آشنایی با ظرفیت های بالقوه و مشکلات مثل بیکاری جوانان، ضعف زیرساخت ها، تخلیه روستاهای مرزی اظهار کرد: اینک که در پرتوی نظام، استان ایلام در مسیر پیشرفت قرار گرفته و بیش از هر جای دیگری مستعد شکوفایی در پرتوی اقتصاد مقاومتی است از مسئولان می خواهم ظرفیت های این استان را بیشتر دریابند.

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: همجواری با کشور عراق و میزبانی از زوار عتبات عالیات، نیروی عظیم تحصیلکرده و جویای کار، وجود منابع خدادادی نفت و گاز چنان این استان را مستعد سرمایه گذاری کرده است که در صورت تحقق می توان بر غول بیکاری جوانان فائق آمده و دشت ها را از عطش خشکسالی رهانیده چرا که منابع آبی استان می تواند به کارگاه سدسازی تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که وجود ذخایر مشترک نفت و گاز، همت متعالی دولتمردان را می طلبد، اذعان کرد: از شما نمایندگان درخواست می کنم به پاس مجاهدت مردم شریف ایلام در 8 سال دفاع مقدس و به احترام 6 هزار شهید مهران در روند تصویب لایحه منطقه تجاری و صنعتی مهران تسریع به عمل آورده و در صحن علنی به آن رأی داده و حمایت کنید.

علیمحمدی درادامه ضمن تشکر از نگاه مثبت دولت و ارائه خدمات به ایلام، خطاب به رئیس جمهور گفت: چهار بانده کردن راه استراتژی ایلام- ایروان و چرداول و توجه ویژه به تخصیص اعتبارات در زمینه راه آهن غرب کشور از خواسته های مردم این استان است.  

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه خواستار راه اندازی تجارت کوله باری و ایجاد بازارچه صالح آباد شد و از وزیر تعاون خواست برای حل معضل بیکاری در استان که همه معضلات اجتماعی استان از آن نشأت گرفته و در ردیف اول مشکلات استان بوده و 14 هزار فارغ التحصیل گوشه ای از چهره زشت این بیماری مهلک است، به صورت مستقیم ورود کند.

وی در ادامه خطاب به وزیر کشور مطرح کرد: هنوز در خصوص بخش های چرداول که مستعد تبدیل به شهرستان شدن است اقدامی صورت نگرفته و شهرستان های ملکشاهی و سیروان و بخش زاگرس با مشکلات خاص خود اعم از عدم استقرار ادارات دولتی و کمبود منابع مالی روبرو هستند.

علیمحمدی در ادامه از وزرای نیرو و کشاورزی خواست نسبت به حل مشکل کم آبی استان توجه ویژه کنند و گفت: منابع آبی رودخانه های موجود کفاف درخواست مردم برای تأمین آب را نمی دهد لذا ایجاد بندهایی در مسیر رودخانه مشکلات را حل می کند.

وی همچنین خطاب به وزیر نفت خواستار استفاده و تسهیل در ایجاد مبدل های استخراج نفت و گاز با توجه به وجود ذخائر مشترک با عراق و تخصیص درصد بیشتری از فروش نفت و گاز منطقه به پیشرفت منطقه شد.

نماینده مردم ایلام، ایروان، سیروان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جنگل های عروس زاگرس غریبانه در میان آتش سوخت و در نبود یک بالگرد خاکستر شدند لذا می خواهم یک بالگرد مستقر در استان را به این موضوع تخصیص دهند همچنین ایلام گنجینه فرهنگ و تمدن 7 هزار ساله را با خود دارد که نام قبایل آن چون برگ زرینی در کتاب افتخار این ملت بزرگ انقلاب و دفاع مقدس می درخشد و قدمگاه شهیدان و مأمن دلدادگان است لذا مستلزم توجه بیشتر نظام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet