ایام محرم 1398
1394/04/21 10:56:13
سرویس صحن
با رأی موافق نمایندگان؛

لایحه اجازه مشارکت ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت

نمایندگان مردم در خانه ملت با در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد، موافقت کردند.
لایحه اجازه مشارکت ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول در اولویت بررسی مجلس قرار گرفت نمایندگان مردم در خانه ملت با در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد، موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/59170.jpg لایحه,اجازه,مشارکت,ایران,در,برنامه,صندوق,بین‌المللی,پول,در,اولویت,بررسی,مجلس,قرار,گرفت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، با رسیدگی اولویت‌دار به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد، با 112 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

 براساس این گزارش سید محمد حسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس در تشریح موضوع در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد، گفت: به دلیل اینکه از نظر صندوق بین‌المللی پول برای تصویب این موافقت‌نامه دارای محدودیت زمانی می‌باشیم،‌ بنابراین مطلوب این است که لایحه فوق به صورت الویت‌دار بررسی شود.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران نیز در مخالفت با در اولویت‌قرار گرفتن رسیدگی به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد، افزود: سابقه نشان داده است صندوق بین‌المللی پول با طور سنتی با طرح‌های مالی کشورمان مخالفت داشته و معمولا مدیریت این صندوق برعهده آمریکایی‌ها بوده است، بنابراین ضرورتی ندارد این موضوع در اولویت بررسی قرار گیرد.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم نیز درخصوص موضوع مذکور گفت: باید با رسیدگی به لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد،به صورت اولویت‌دار موافقت کنیم تا دولت بتواند سریعاً این کار را در عرصه بین‌المللی انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet