هفته دفاع مقدس
1394/04/21 10:15:00
سرویس فرهنگی
سعیدی در واکنش به انتخاب تبریز به عنوان نامزد شهر خلاق فرش جهان:

تشکیل کمیته کارشناسی برای ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر خلاق فرش جهان

رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس معتقد است باید به فرش لقب نفت یا طلای قرمز داد چرا که این صنعت می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارزآوری بسیار مؤثر و جایگزینی برای صادرات نفت باشد.
تشکیل کمیته کارشناسی برای ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر خلاق فرش جهان رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس معتقد است باید به فرش لقب نفت یا طلای قرمز داد چرا که این صنعت می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارزآوری بسیار مؤثر و جایگزینی برای صادرات نفت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/57528.jpg تشکیل,کمیته,کارشناسی,برای,ثبت,جهانی,تبریز,به,عنوان,شهر,خلاق,فرش,جهان Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز خرسندی از معرفی تبریز به عنوان نامزد شهر خلاق فرش جهان در خصوص علت این انتخاب گفت: آذربایجان و فرش تبریز از شهرت جهانی برخوردار است و هنر فرشبافی در این استان به لحاظ کیفیت، نقش و ظرافت در سطح بالایی قرار دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از طرفی گستره وسیع فرشبافی و قالیبافی در سراسر استان آذربایجان شرقی و تبریز باعث به وجود آمدن ظرفیت بسیار مهم و خوبی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه  سال های متمادی است که فرش تبریز در سطح جهان حضور داشته و در بازارهای جهانی شرکت می کند، عنوان کرد: از این رو فرش تبریز به لحاظ بین المللی هم جایگاه ویژه ای دارد.

سعیدی ادامه داد: معتقدم وجود دانش فنی برای تولید فرش تبریز و به کارگیری از مواد اولیه با کیفیت، این هنر را زنده نگه داشته و زمینه را برای معرفی تبریز به عنوان شهر خلاق فرش آماده کرده است.

فرش؛ طلای قرمز

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه حال باید از ظرفیتی که با معرفی تبریز به عنوان نامزد شهر خلاق فرش جهان به وجود آمده استفاده و زمینه برای ثبت جهانی آن را ایجاد کرد، یادآور شد: نامزد شدن تبریز به عنوان شهر خلاق فرش جهان حاکی از سطح بالای تولید فرش تبریز است که می تواند در کنار ایجاد اشتغال برای جوانان سطح درآمد مردم را نیز بالا ببرد.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت فرش می تواند جایگزین مناسبی برای اقتصاد وابسته به نفت کشور باشد، اذعان کرد: معتقدم نفت یا طلای قرمز عنوان بسیار مناسبی برای فرش است که هم باعث ارزآوری می شود و هم می تواند در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مؤثر باشد.

رئیس فراکسیون صنایع  دستی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه تار و پود هر فرش تبریز هزاران پیام در خود نهفته دارد، خاطرنشان کرد: فرش می تواند عاملی برای صلح و دوستی باشد لذا برای نیل به این هدف و ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر خلاق فرش جهان بررسی های کارشناسی در تبریز آغاز شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet