ایام محرم 1398
1394/04/21 13:55:10
سرویس صحن
مطهری:

باید انتخاب استانداران را به دولت واگذار کرد/ نظر رهبری در مورد کنسرت‌های غیرشرعی بود، نه همه کنسرت‌ها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نمی‌توانیم از سخنان رهبری نتیجه بگیریم که کنسرت‌های مجوز دار نیز تعطیل شود، عنوان کرد: برهم زدن کنسرت های مجوزداری که روابط شرعی در آن رعایت می‌شود، کاری غیرقانونی است.
باید انتخاب استانداران را به دولت واگذار کرد/ نظر رهبری در مورد کنسرت‌های غیرشرعی بود، نه همه کنسرت‌ها عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نمی‌توانیم از سخنان رهبری نتیجه بگیریم که کنسرت‌های مجوز دار نیز تعطیل شود، عنوان کرد: برهم زدن کنسرت های مجوزداری که روابط شرعی در آن رعایت می‌شود، کاری غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/44019.jpg باید,انتخاب,استانداران,را,به,دولت,واگذار,کرد/,نظر,رهبری,در,مورد,کنسرت‌های,غیرشرعی,بود،,نه,همه,کنسرت‌ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در حاشیه نشست علنی امروز یکشنبه (21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران خبر داد که دادگاه پرونده او13 مرداد برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که استعفاء مجمع نمایندگان فارس در اعتراض به معرفی استاندار جدید به هیات دولت آیا براساس علقه‌های سیاسی است گفت: نمایندگان یک سری معیارها و شاخص‌هایی دارند که باید این معیارها رعایت شود، البته نمایندگان فقط می‌توانند پیشنهاد بدهند.

وی تاکید کرد: نمایندگان حق دخالت ندارند و نمی‌توانند برای دولت الزامی ایجاد کنند و بگویند فلان کس باشد یا نباشد زیرا این کار دخالت در امور اجرایی و قانون اساسی است.

این نماینده با بیان اینکه به هر حال دولت باید به طور مستقل تصمیم بگیرد، گفت: در چند سال اخیر دخالت نمایندگان در امور اجرایی باب شده است، این کار رسما از روزی که وزیر کشور گفت من استانداران را با نظر نمایندگان انتخاب می‌کنم آغاز شد، به نظر من این صحبت اشتباهی بود که وی مرتکب شد و باعث ایجاد توقعات و بروز مشکلاتی برای وزارت کشور شد.

بخشنامه‌ دولت احمدی نژاد مبنی بر بی‌توجهی به نظر نمایندگان در انتخاب فرمانداران

علی مطهری افزود: این در حالی است که نمایندگان حق دخالت در امور داخلی را ندارند و فقط می توانند پیشنهاد کنند؛ مثلا بگویند این فرد را اصلح می‌دانیم و تصمیم گیری را بر عهده دولت بگذارند و دیگر دنبال نکنند که چرا فرد معرفی شده انتخاب نشد.

وی ادامه داد: در اواخر دوره دولت احمدی نژاد بخشنامه‌ای به استانداران ابلاغ شد که براساس آن استانداران در انتخاب فرمانداران، توجهی به نظرات نمایندگان نداشته باشند. اگرچه لحن این بخشنامه تند بود اما حرف، حرف درستی بود و این رویه غلط باید از بین برود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به این سوال که اگر مشاور وزیر کشور بودید چه نظری به وی ابراز می‌کردید، گفت: با توجه به اینکه در استان فارس برخی گروه‌های مختلف وجود دارد؛ باید فردی انتخاب شده و مسئولیت را برعهده گیرد که تحت تاثیر فشارهای آنها نبوده و مستقل باشد؛ لذا وزیر کشور نیز باید نظر خود را اعمال کرده و تحت تاثیر فشارها قرار نگیرد.

به گزارش خانه ملت، از مطهری پرسیده شد روز گذشته مقام معظم رهبری با دانشجویان دیدار داشتند و به برگزاری کنسرت‌های مختلف انتقاد کردند آیا این برداشت درست است که ایشان مخالف برگزاری تمام کنسرت‌ها در کشور است که وی در پاسخ به این سوال گفت: نظر رهبر معظم انقلاب این بود که برای ایجاد نشاط در دانشگاه‌ها نباید کنسرت و اردوهای مختلط برگزار کنند و طبعا نظر ایشان در مورد کنسرت‌های غیر شرعی بود زیرا در ادامه صحبت‌های خود به اردوهای مختلط اشاره می‌کنند و آن اختلاط‌های بی‌جا است که اسلام هم به آن اجازه نداده است.

وی توضیح داد: بنابراین مقصود ایشان کنسرت‌های غیرشرعی که همراه با اختلاط و برخی رفتارهای ناخوشایند است، بود؛ به نظر من حرف ایشان، حرف درستی است و نمی‌توانیم از آن نتیجه بگیریم که کنسرت‌های مجوز دار نیز تعطیل شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: در کنسرت هایی که در آن مجوز گرفته می‌شود و روابط رعایت شده، برهم زدن آن کاری غیر قانونی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet