هفته دفاع مقدس
1394/04/21 13:30:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسفنانی:

آمریکا در مذاکرات صادقانه پیش نمی‌رود/ ادعای حقوق بشر آمریکا در حد تامین منافع است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا با عهدشکنی خود ثابت کرد آنچه که ادعا می‌کرد نیست و ادعای حقوق بشر آن‌ها در حد تامین منافع خود است.
آمریکا در مذاکرات صادقانه پیش نمی‌رود/ ادعای حقوق بشر آمریکا در حد تامین منافع است سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا با عهدشکنی خود ثابت کرد آنچه که ادعا می‌کرد نیست و ادعای حقوق بشر آن‌ها در حد تامین منافع خود است. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg آمریکا,در,مذاکرات,صادقانه,پیش,نمی‌رود/,ادعای,حقوق,بشر,آمریکا,در,حد,تامین,منافع,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس: محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس پیرو روند اخیر مذاکرات هسته‌ای با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ما با علم به اینکه طرف مقابل غیر قابل اعتماد است برای اتمام حجت با دنیا، مدعیان حقوق بشر و منع گسترش سلاح‌های گسترش کشتار جمعی پای میز مذاکره نشستیم.
وی با بیان اینکه با گذشت زمان بی‌اعتماد به آمریکا نه تنها تضعیف نشد بلکه رو به تزاید گذاشته شد افزود: بعید است مجموعه‌ای مانند آمریکایی‌ها در بحث مذاکرات هسته‌ای و نشست 1+5 صداقت پیشه کرده و صادقانه پیش بروند.
نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میان دشت در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل ادامه مذاکرات تیم مذاکره کننده را انتظار ایران از وفای به عهد آمریکا دانست و تصریح کرد: تیم مذاکره کننده ایران بر این مبنا کار خود را پیش برد که شاید نتوان به طور قطع به طرف مقابل اعتماد کرد اما حداقل 50 درصد به آن‌ها اعتماد کرده و به آنچه که در لوزان و ژنو به آن عهد و بیان کرده بودند عمل کنند.
اسفنانی این مرحله از مذاکرات را یک آزمون مجدد برای طرف مقابل خواند و یادآور شد: تیم مذاکره کننده ما یک آزمون دوباره برای‌ آن‌ها گذاشت که شاید صداقت خود را ثابت کنند.
وی با ابراز تاسف از اقدام اخیر غربی‌ها در مذاکرات خاطرنشان کرد: همان گونه که پیش بینی می‌شد در آخرین لحظه با عهدشکنی و بی وفایی و غیر معتمد بودن خود ثابت کردند آنچه که ادعا می‌کردند نیستند.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خاتمه ادعای حقوق بشر را گره زدن به تامین منافع خود دانست و متذکر شد مدعیان حقوق بشر از جمله آمریکا این حقوق را در حدی می‌دانند که منافع خود را تامین کنند.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet