ایام محرم 1398
1394/04/22 17:52:31
سرویس اقتصادی
حیدری طیب:

اصل 44 نباید با عدم نظارت دستاویز سوء استفاده برخی افراد شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اصل ۴۴ نباید با عدم نظارت دستاویز سواستفاده افرادی خاص شود، گفت: متاسفانه نظارت جامعی برروی عملکرد بخش خصوصی در کشور وجود ندارد .
اصل 44 نباید با عدم نظارت دستاویز سوء استفاده برخی افراد شود عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اصل 44 نباید با عدم نظارت دستاویز سواستفاده افرادی خاص شود، گفت: متاسفانه نظارت جامعی برروی عملکرد بخش خصوصی در کشور وجود ندارد . https://cdn.icana.ir/d/019/48095.jpg اصل,44,نباید,با,عدم,نظارت,دستاویز,سوء,استفاده,برخی,افراد,شود Icana

سعید حیدری طیب در گفت و گو با خبر نگار خبرگزاری خانه ملت درباره برده کشی در برخی شرکت‌های خصوصی درکشور، خاطر نشان کرد:  برخی از سرمایه گذران دربخش خصوصی از دولت تسهیلاتی دریافت می‌کنند اما متاسفانه موضوع کاریشان هیچ سنخیتی  با وامی که دریافت کردند ندارد و از همین رو اگر روند این گونه اقدامات در کشورتوسعه یابد به شدت شاخص اقتصادی کشور کاهش می‌یابد.

 نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی اگر قرار است که یاری دهنده بخش  دولتی باشد باید افرادی را در حیطه اجرایی و عملیاتی بکار بگیرند که شرایط استفاده از تسهیلات را دارند ،یادآورشد: ما مخالف اجراشدن اصل44 نیستیم  بلکه با نابود شدن  تولید و صنعت در کشور مخالف  هستیم .

 وی ادامه داد: برای اینکه پروژه‌ای به دست بخش خصوصی سپرده شود تنها منابع مالی محدود کفایت نمی کند بلکه باید دید فرد سرمایه گذار قابلیت تولید وعملیاتی کردن این را پروژه را در بخش تولید دارد.

 حیدری طیب ،افزود: دولت  باید با عزم  در راستای تعامل متمرکز با بخش خصصی عمل کند نه اینکه شاهد نابسامانی در تعدیل نیروی انسانی در واحدهای بخش خصوصی  بیش از این  هر سازمانی در کشور باشیم زیرا کارفرما باید بدانند باید بیش از هر موضوعی  قوانین کار و کار گر را اجرایی کند.

نماینده مردم کرمانشاه، یاد آورشد: اگر مسیر هدایت  بخش خصوصی به سمت تولید فراهم شود٬ می‌توانیم  دیگر شاهد سوء استفاده برخی افراد از نام بخش خصوصی  در کشور نباشیم.

وی  با بیان اینکه ارتقا بهره وری و استفاده صحیح از منابع انسانی، بهترین راهکار برای راضی نگه داشتن کارگران در بخش خصوصی است،  خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از کارفرمایان بدون حساب  و کتاب کارگران را  که  با بهای ناچیز هم استخدام شده اند را اخراج می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، ادامه داد: وزارت کار و قوه قضاییه باید با کارفرمایانی که حقوق کارگران را پایمال می‌کنند و این قشر زحمتکش را بدون  هیچ عذری اخراج می کنند  را برخورد قانونی کنند زیرا بسیاری از کارگران مجبور هستند  بیش از ساعات واداری تعیین شده  توسط وزرات کار فعالیت کنند اما متاسفانه  با این فعالیت  نیزاضافه کار مناسبی را دریافت نمی‌کنند.

 به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، متاسفانه در سالهای گذشته به بهانه همین مسئولیتهای دولت در تامین زیرساختها، منابع زیادی در اقتصاد ما اتلاف شده است، که اگر همین منابع در یک نگاه همگرایانه در اختیار بخش خصوصی همگرا، هم افزا، مسئول، متعهد و آینده نگر قرار می‌گرفت، قطعا نتایج بهتری حاصل می‌شد.

 گفتنی است  از  مهمترین  اقدامات هدفمند شدن  بخش  خصوصی  را  می توان از جمله افزایش سطح آگاهی مدیران و فعالان اقتصادی ، مشارکت آنها در تصمیم سازی های کلان کشور، آگاهی مردم از جایگاه صنعت در اقتصاد کشور و تلاش برای تحقق قانون اساسی در زمینه های اقتصادی است که این اهداف و تجربیات مدیران در عرصه عمل و اقتصاد می تواند سازنده یک بستر و مسیر مناسب باشد/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet