ایام محرم 1398
1394/04/21 15:38:01
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری در توضیح مصوبه اخیر شورای نظارت بر صداوسیما:

فعالیت هنرمندان در فضای مجازی نافی همکاری با رسانه ملی نیست/رفتار خلاف شئون اخلاقی، خط قرمز است

عضو شورای نظارت بر صداوسیما معتقد است هنرمندان نباید با کسب شهرت به واسطه حضور در رسانه ملی در جهت امیال شخصی خود در فضای مجازی و جامعه حاضر شوند و رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز دهند.
فعالیت هنرمندان در فضای مجازی نافی همکاری با رسانه ملی نیست/رفتار خلاف شئون اخلاقی، خط قرمز است عضو شورای نظارت بر صداوسیما معتقد است هنرمندان نباید با کسب شهرت به واسطه حضور در رسانه ملی در جهت امیال شخصی خود در فضای مجازی و جامعه حاضر شوند و رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/84457.jpg فعالیت,هنرمندان,در,فضای,مجازی,نافی,همکاری,با,رسانه,ملی,نیست/رفتار,خلاف,شئون,اخلاقی،,خط,قرمز,است Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتقاداتی که نسبت به مصوبه اخیر شورای نظارت بر صداوسیما مبنی بر قطع همکاری با هنرمندانی که شئون اخلاقی در فضای مجازی را رعایت نمی کنند، گفت: برخی تصور می کنند با تصویب این مصوبه باید از فضای مجازی خارج شوند و این مصوبه را نوعی محدودیت تلقی کرده اند که این گونه نیست.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منظور از مصوبه اخیر صداوسیما عدم حضور هنرمندان در فضای مجازی یا اینستاگرام نبود و آنها می توانند مثل سایر افراد نظیر سیاستمداران در شبکه‌های مجازی عضو بوده و فعالیت خود را ادامه دهند؛ بلکه منظور از این مصوبه عدم انتشار عکس های هنجارشکن و خلاف شئون اخلاقی در فضاهای مجازی از سوی هنرمندانی بود که با صداوسیما همکاری داشته و حقوق بگیر رسانه ملی هستند.

شجاعی کیاسری با بیان اینکه پیش از این مواردی از این دست مشاهده شده بود، تصریح کرد: در همه جای دنیا طبیعی است کسانی که با رسانه بخصوصی همکاری می کنند باید طبق ضوابط آن رسانه نیز عمل کند.

هنرمندان نباید از رسانه ملی برای چهره شدن استفاده کنند و سپس خلاف مسیر آن بروند

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم اضافه کرد: هنرمندان نباید از رسانه ملی به عنوان چهره شدن استفاده کرده و بعد از کسب شهرت در جهت امیال شخصی خود در جامعه حاضر شوند و خلاف مسیر رسانه ملی که رسانه ای اخلاق مدار بوده و به دانشگاه تعبیر شده است، حرکت کنند.  

ضرورت اعلام برائت هنرمندان از صفحه مجازی جعلی خود

وی در ادامه این مصوبه شورای نظارت بر صداوسیما را در راستای پیشگیری از سوءاستفاده و بروز رفتارهای هنجارشنکنانه توصیف و اذعان کرد: در مصوبه اخیر شورای نظارت بر صداوسیما آمده است، هنرمندانی که با رسانه ملی همکاری دارند نباید رفتارهای هنجارشکنانه ای در فضای مجازی داشته باشند که این مطلب شامل انتظار عکس، فیلم، صوت و مطالب خلاف شئون نظام و اخلاق است.

ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما در پایان در پاسخ به این سؤال که تکلیف آن دسته از هنرمندانی که صفحه های به نام خود در فضای مجازی را جعلی عنوان کرده اند چیست، خاطرنشان کرد: این دسته از هنرمندان نیز با اعلام برائت از ارتباط با صفحه مجازی که به صورت جعلی به نام آنها ساخته شده است، از این موضوع مستثنی می شوند.

به گزارش خانه ملت، شورای نظارت بر صداوسیما بر اساس مصوبه‌ای، رسانه ملی را موظف کرد تا با هنرمندانی که شئونات اخلاقی و رسانه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی رعایت نمی‌کنند، قطع همکاری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet