ایام محرم 1398
1394/04/22 09:55:34
سرویس فرهنگی
طاهری درخصوص برنامه‎های تلویزیون در ماه رمضان مطرح کرد:

«پایتخت» به اثری مورد قبول تبدیل شده/ «ماه عسل» اشتباه خود را جبران کرد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس که معتقد است باید برای ساعات پس از افطار تا سحر مخاطبان در تلویزیون برنامه و سریال تولید شود، به برنامه «ماه عسل» به عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه‌های این ماه اشاره کرد و گفت: این اثر به مثابه تلنگری برای مخاطب می‌ماند که خوشبختانه توانست برخی از اشتباهات خود در تولید و دعوت از مهمانان را جبران کند.
«پایتخت» به اثری مورد قبول تبدیل شده/ «ماه عسل» اشتباه خود را جبران کرد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس که معتقد است باید برای ساعات پس از افطار تا سحر مخاطبان در تلویزیون برنامه و سریال تولید شود، به برنامه «ماه عسل» به عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه‌های این ماه اشاره کرد و گفت: این اثر به مثابه تلنگری برای مخاطب می‌ماند که خوشبختانه توانست برخی از اشتباهات خود در تولید و دعوت از مهمانان را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/111263.jpg «پایتخت»,به,اثری,مورد,قبول,تبدیل,شده/,«ماه,عسل»,اشتباه,خود,را,جبران,کرد Icana

سیدعلی طاهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به ارزیابی برنامه‌های تلویزیون در ماه رمضان پرداخت و گفت: برنامه «ماه عسل» جدا از آن ضعف مختصری که در چند قسمت پیدا کرد که از سوی مدیر شبکه تذکر داده شد و مجری برنامه نیز مشکل را پذیرفت، در کل مانند سال‌های گذشته برنامه‌ای در خور توجه است.

نماینده مردم گرگان در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: روی برنامه ماه عسل به دلیل مخاطبان بسیارش حساسیت‌های فراوانی وجود دارد و با توجه به اینکه چنین برنامه‌هایی یک نوع تلنگر و یادآوری برای مخاطب محسوب می‌شود، وجود چنین تولیداتی در ماه مبارک رمضان در رسانه ملی ضروری است.

وی افزود: هر کدام از میهمانان برنامه ماه عسل اتفاق ویژه‌ای در زندگی خود تجربه کرده‌اند که می‌توانند درسی برای همه ما باشند، تا آنجایی که بنده با مردم ارتباط داشتم از این اثر استقبال شده و می‌توان گفت دست اندرکاران وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌اند.

 

برنامه‌های سحرگاهی ماه رمضان موجز و مناسب بودند

طاهری همچنین درباره برنامه‌های سحرگاهی ایام ماه رمضان توضیح داد: معتقدم این برنامه‌ها با در نظر گرفتن شرایط زمانی موجز و مناسب هستند، به طور مثال نکات اخلاقی که از شبکه اول پخش می‌شود و نکاتی که آقای قرائتی و آقای عابدی مطرح می‌کنند، به همراه پخش دعای سحر با وجود کوتاه بودن تاثیرگذار هستند، ضمن آنکه در شب‌های قدر هم شاهد سخنرانی‌های متفاوت و متنوعی بودیم.

وی درباره مجموعه تلویزیون «پایتخت» گفت: این مجموعه که در سری‌های قبلی جواب خود را پس داده، در این قسمت هم با توجه به موضوعاتی همچون ازدواج ساده و آسان، حضور در مسجد، احترام در خانواده به اثری مورد قبول تبدیل شده است.  

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اظهارنظرهای متفاوت درباره ساخت یا عدم تولید سریال‌ها و برنامه‌های متنوع در ماه مبارک رمضان، گفت: از یک منظر می‌توان با پخش سریال و برنامه در شب‌های این ماه مبارک مخالف کرد و گفت مانع از عبادت و انجام فرایض دینی بخشی از مردم می‌شوند ولی از منظری دیگر همه مخاطبان با پخش نشدن برنامه خاصی از رسانه ملی حضور در مساجد را انتخاب نمی‌کنند، بلکه برخی‌ها هم به شبکه‌های ماهواره های روی می‌آورند که این اتفاق به نفع کشور نیست؛ بنابراین معتقدم فواید پخش برنامه و سریال‌های متنوع در ماه مبارک رمضان از ضررهای آن بیشتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet