هفته دفاع مقدس
1394/04/22 11:15:24
سرویس فرهنگی
گروسی:

مسئولان شهری هم تپه 9هزار ساله ارسطو را نمی‌شناسند

نماینده مردم شهریار در مجلس نهم با بیان اینکه آثار باستانی هر چقدر بیشتر دیده بشوند، کمتر مورد دست‌درازی افراد فرصت طلب، قرار می‌گیرند، تصریح کرد: از آنجا که این سایت متروکه است، بسیاری از وجود آن خبر ندارند و البته طی یک برنامه، برخی از مسئولان شهر به آنجا دعوت شدند تا از نزیدک این تپه تاریخی را ببینند و با آن آشنا شوند.
مسئولان شهری هم تپه 9هزار ساله ارسطو را نمی‌شناسند نماینده مردم شهریار در مجلس نهم با بیان اینکه آثار باستانی هر چقدر بیشتر دیده بشوند، کمتر مورد دست‌درازی افراد فرصت طلب، قرار می‌گیرند، تصریح کرد: از آنجا که این سایت متروکه است، بسیاری از وجود آن خبر ندارند و البته طی یک برنامه، برخی از مسئولان شهر به آنجا دعوت شدند تا از نزیدک این تپه تاریخی را ببینند و با آن آشنا شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/111268.jpg مسئولان,شهری,هم,تپه,9هزار,ساله,ارسطو,را,نمی‌شناسند Icana

حسین گروسی در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حفاری‌های غیرمجاز در نخستین پارک موزه باستان شناسی در تپه ارسطو واقع در شهرستان شهریار را رد کرد و گفت:‌ طبق صحبت‌هایی که میان مسئولان شهر شهریار شده، قرار است تمام دستگاه‌ها همچون شهرداری، فرمانداری و بخشداری و... برای رسیدگی به این اثر تاریخی با هم هماهنگ شوند و به گفته شاهدان، حفاری غیرقانونی در این محوطه صورت نگرفته است.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تپه ارسطو ثبت ملی شده است، افزود: شهرداری، مسئولان و میراث فرهنگی شهرستان این تپه را به‌عنوان یک اثر تاریخی پذیرفته‌اند و این مکان قابلیت افزایش گردشگر را دارد؛ به همین دلیل مسئولان به دنبال تخریب آن نیستند اما ممکن است افرادی سودجو به دلیل عدم مراقبت‌های مناسب از این مکان تاریخی به آن دست درازی کنند.

شهرداری برای ساخت پارک موزه باستان شناسی در تپه ارسطو اعلام آمادگی کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه هرچه بیشتر آثار باستانی  دیده شوند افراد فرصت طلب کمتر فرصت مداخله پیدا می‌کنند، ادامه داد: میراث فرهنگی باید با افزایش نظارت خود بر آثار باستانی برای حفظ این اثر و ساخت پارک موزه باستان شناسی سرمایه گذاری کند و با پیگیری‌های مداوم نظر دیگر ارگان‌ها را نیز برای سرمایه‌گذاری همراه کند.

گروسی افزود:‌ با توجه به اینکه تپه ارسطو جزو آثار ثبت شده هم است، انتظار می‌رود توجه بیشتری از سوی مسئولان به این منطقه بشود و حتی بتوانند پای گردشگر خارجی را به آن باز کنند، اما از آنجا که این سایت متروکه است، بسیاری از وجود آن خبر ندارند و البته طی یک برنامه، برخی از مسئولان شهر به آنجا دعوت شدند تا از نزیدک این تپه تاریخی را ببینند و با آن آشنا شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: فعالیت مطالعاتی ساخت پارک موزه باستان شناسی در تپه ارسطو انجام شده و تا آنجا که بنده اطلاع دارم شهرداری برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درتیرماه 90  مقرر شد تپه 9000 ساله ارسطو به عنوان مهمترین تپه منطقه شهریار به اولین پارک موزه باستان شناسی کشور تبدیل شود که تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet