ایام محرم 1398
1394/04/21 17:37:22
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی خبرداد

تصویب کلیات لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تصویب کلیات لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبرداد و گفت: بر اساس این لایحه سازمان و شورای عالی مدیریت حوادث غیر مترقبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود.
تصویب کلیات لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه در کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تصویب کلیات لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبرداد و گفت: بر اساس این لایحه سازمان و شورای عالی مدیریت حوادث غیر مترقبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43545.jpg تصویب,کلیات,لایحه,مدیریت,حوادث,غیر,مترقبه,در,کمیسیون,انرژی Icana

حسین امیری خامکانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در جلسه امروز، کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون فرعی لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه بررسی شد.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیات این لایحه در جلسه امروز تصویب شد، اظهار داشت: قانون قبلی با عنوان قانون مدیریت بحران کشور در سال 87 در مجلس تصویب شده بود و مصوب شد این قانون براساس اصل 85 به مدت 5 سال  به صورت آزمایشی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه مهلت اجرای آزمایشی قانون مدیریت بحران کشور به اتمام رسید است، افزود: دولت برای تصویب مجدد لایحه آن را با تغییر عنوان با نام عالی مدیریت حوادث غیر مترقبه کشور به مجلس ارسال شده که کمیسیون اصلی بررسی آن، کمیسیون شوراها است و سایر کمیسیون دیگر به عنوان کمیسیون فرعی این لایحه را بررسی می‌کنند.

امیری گفت: ماده اول این لایحه عنوان‌ها را با نام حوادث غیر مترقبه، حوداث طبیعی و انسان ساز تعریف شده است و در دیگر مواد آن مدیریت حوداث، پیش بینی، بازدارندگیری، پیشگیری،مخابره، بازسازی و بازتوانی آورده شده است.

وی ادامه داد: براساس این لایحه تشکیل شورای عالی مدیریت حوادث و غیر مترقبه کشور به ریاست رئیس جمهور و قائم مقامی وزارت کشور و سازمان حوداث غیر مترقبه پیش بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه با تصویب این لایحه 2درصد از منابع بودجه عمومی سالانه کشور هم به صورت اعتبارات خارج از شمول از طریق سازمان حوداث غیر مترقبه هزینه شود، گفت: کلیات این لایحه تصویب و مقرر شد جزئیات آن بعد از باز بینی مجدد توسط مرکز پژوهش‌های تا بررسی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet