هفته دفاع مقدس
1394/04/21 17:50:56
سرویس اقتصادی

تصویب ماده 11 لایحه حفاظت از خاک

ماده ۱۱ لایحه حفاظت از خاک تصویب شد و همچنین لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مراعا ماند.
تصویب ماده 11 لایحه حفاظت از خاک ماده 11 لایحه حفاظت از خاک تصویب شد و همچنین لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مراعا ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg تصویب,ماده,11,لایحه,حفاظت,از,خاک Icana

رمضانعلی سبحانی فر سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت:لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری  امروز در کمیسیون صنایع و معادن مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مراعا ماند.

این قانون  بهمن سال 86 به تصویب رسید و 2 دفعه تاکنون اجرای آزمایشی آن تمدید شده است و در تاریخ 3 بهمن سال 93 اجرای آزماشی این قانون به پایان رسیده است، لذا در حال حاضر این قانون لازم‌الاجرا نیست.

وی افزود:کمیسیون صنایع و معادن سه ماده 11،15 و 19 لایحه حفاظت از خاک را بررسی کرد.ماده 11 با رای اکثریت اعضای تصویب شد و دوماده دیگر نیز در جلسه بعدی کمیسیون رای گیری خواهد شد.

در ماده 11 آمده است سازمان حفاظت محیط زیست موظف است با همکاری موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، استاندارد آلاینده های ورودی به خاک برای کاربریهای مختلف و استاندارد آلاینده های موجود در خاک برای پاکسازی محل های آلوده را ظرف شش ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و اعلام کند/


پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet