ایام محرم 1398
1394/04/22 10:28:44
سرویس سیاسی
مهدی دواتگری:

تمدیدمذاکرات نشان از حفظ خطوط‌قرمز‌ایران بود/ تاریخ به احترام تیم‌‌مذاکره‌کننده می‌ایستد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد اختلافی بین ایران و گروه ۱+۵ گفت: با وجود این اختلافات، قطعا ایران ترک کننده میز مذاکره نخواهد بود.
تمدیدمذاکرات نشان از حفظ خطوط‌قرمز‌ایران بود/ تاریخ به احترام تیم‌‌مذاکره‌کننده می‌ایستد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد اختلافی بین ایران و گروه 1+5 گفت: با وجود این اختلافات، قطعا ایران ترک کننده میز مذاکره نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/111009.jpg تمدیدمذاکرات,نشان,از,حفظ,خطوط‌قرمز‌ایران,بود/,تاریخ,به,احترام,تیم‌‌مذاکره‌کننده,می‌ایستد Icana

مهدی دواتگری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در باره موارد اختلافی در مذاکرات هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی گفت: اختلاف نظر در بحث مذاکرات عمدتا در دو موضوع لغو تحریم ها و بازرسی ها است. در بعد تحریم ها آنچه که بر می آید حاکی از این است که تحریم های نفتی و بانکی برداشته شود و سایر تحریم ها از جمله تحریم های خرید تجهیزات موکول شود به راستی آزمایی آژانس از ایران خواهد بود.

نماینده مردم مراغه در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد که این نگاه مورد قبول جمهوری اسلامی نیست و توضیح داد ما اصرار داریم که لغو تحریم در یک مرحله باشد، در حالی که خواسته غرب دو مرحله ای است.

وی در ادامه گفت:اما در بحث بازدیدها اصرار غرب بر بازدید از اماکن نظامی و سر زده است. در حالی که جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد اولا مراکز نظامی مورد بازدید قرار نگیرد و دوما برنامه زمان‌بندی شفافی برای این کار در نظر گرفته شود تا در آینده، با دبه های غرب مواجه نشویم. این موضوعات کلیات مباحث اختلافی است. امیدواریم که با در نظر گرفتن منافع ملی تصمیم مطلوبی گرفته شود.

این نماینده در ارزیابی از عملکرد تیم مذاکره کننده گفت: همین که مذاکرات ادامه دارد و چند مرحله تمدید می شود حاکی از آن است که جمهوری اسلامی در یک نبرد دیپلماتیک محکم مقاومت کرده و از حقوق ملی دفاع می کند.

دواتگری در خصوص تمدید مذاکرات اظهار داشت: اینکه مذاکرات تمدید می شود نشان دهند از آن است که طرفین عزم جدی برای پیدا کردن راه حل سیاسی دارند. امیدواریم این مذاکرات به جمع بندی مطلوبی که مبتنی بر منافع ملی کشور باشد  منجر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در باره احتمال به نتیجه نرسیدن  مذاکرات و ترک آن از سوی ایران گفت: قطعا ایران بر هم زننده میز مذاکرات نخواهد بود. چرا که صرف نظر از نتیجه مذاکرات، باید منطق خود را به جهانیان نشان دهیم. دنیا باید بداند ملت ایران و جمهوری اسلامی اهل منطق است و همواره در بحث مذاکرات می تواند حضور فعالی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet