ایام محرم 1398
1394/04/22 10:29:56
سرویس سیاسی
مصری در تشریح نشست هیأت رئیسه مجلس:

جزییات نشست هیأت رئیسه مجلس/روند بررسی استیضاح وزرا در کمیسیون‌ها تغییر کرد

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، گفت: در آخرین نشست هیات رییسه مجلس مقرر شد که اسامی طراحان طرح‌های استیضاح در نهایت و پس از استماع صحبت‌های طراحان و وزیر، به رئیس کمیسیون مربوطه ارائه شود.
جزییات نشست هیأت رئیسه مجلس/روند بررسی استیضاح وزرا در کمیسیون‌ها تغییر کرد سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، گفت: در آخرین نشست هیات رییسه مجلس مقرر شد که اسامی طراحان طرح‌های استیضاح در نهایت و پس از استماع صحبت‌های طراحان و وزیر، به رئیس کمیسیون مربوطه ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/58638.jpg جزییات,نشست,هیأت,رئیسه,مجلس/روند,بررسی,استیضاح,وزرا,در,کمیسیون‌ها,تغییر,کرد Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح آخرین نشست هیأت رئیسه مجلس، گفت: در این نشست برخی مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تغییر روند و نحوه ارائه طرح‌های استیضاح وزرا به صحن علنی مجلس، گفت: در گذشته منوال بود که طرح‌های استیضاح در کمیسیون‌های تخصصی با حضور طراحان طرح و وزیر مربوطه مورد بررسی قرار می‌گرفت، حال پس از استماع صحبت‌های وزیر، امکان داشتن تعدادی از طراحان قانع و عد‌ه‌ای بر طرح خود اصرار می‌ورزیدند، اما مشخص نمی‌شد که تعداد طراحان در نهایت چه تعداد است که این موضوع مشکلاتی را برای بررسی طرح استیضاح در صحن علنی مجلس ایجاد می‌کرد.

وی ادامه داد: در نشست اخیر هیأت رئیسه مجلس در این رابطه مقرر شد که طرح‌ استیضاح در کمیسیون‌ مربوطه با حضور طراحان و وزیر بررسی و در پایان لیست نهایی تعداد طراحان به رئیس کمیسیون ارائه شود، تا در صورتی که تعداد آن‌ها برابر یا بیش از 10 نفر باشد، این طرح عملا در صحن علنی کلید برخورد.

مصری افزود: در این جلسه تأکید شد که روند بررسی و تعیین تکلیف طرح‌های تحقیق و تفحص تسریع شود، همچنین مقرر شد که فرصتی برای طرح‌های در حال اجرای تحقیق و تفحص مشخص شود تا در موقع مقرر گزارش مربوطه در صحن علنی قرائت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet