ایام محرم 1398
1394/04/22 11:32:32
سرویس اجتماعی
رستمیان تاکید کرد:

لزوم هم‌اندیشی وزارت بهداشت و مجلس در اجرای گام چهارم طرح سلامت

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای گام چهارم طرح تحول سلامت را نیازمند اظهارنظر مجلس دانست.
لزوم هم‌اندیشی وزارت بهداشت و مجلس در اجرای گام چهارم طرح سلامت نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای گام چهارم طرح تحول سلامت را نیازمند اظهارنظر مجلس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/42863.jpg لزوم,هم‌اندیشی,وزارت,بهداشت,و,مجلس,در,اجرای,گام,چهارم,طرح,سلامت Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تشریح مسئولان وزارت بهداشت از گام چهارم طرح تحول سلامت که در حوزه آموزش پزشکی است، افزود: وزارت بهداشت باید اجرای هرگونه طرحی را با هماهنگی سازمان‌های مرتبط از جمله مجلس اجرایی کند تا نواقص طرح مدنظر مورد سنجش قرار گیرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی بحث ادغام دو دانشگاه ایران و تهران مطرح شد اما بعد از مدتی به دلیل پاره‌ای از مشکلات دوباره این جداسازی صورت گرفت لذا به نظر می‌رسد در اجرای گام چهارم طرح تحول سلامت باید بررسی‌های دقیقی انجام شود تا در حین اجرا با مشکل مواجه نشویم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه امروزه بسیاری از رشته‌ها دارای بازار کار نیست، افزود: باید وزارت بهداشت بر اساس شرایط فعلی حوزه سلامت نیازسنجی کرده و به جذب دانشجو در رشته‌های مختلف بپردازد که این موارد نیز نه تنها در دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی، بلکه در بخش‌های خصوصی نیز باید لحاظ شود.

وی با بیان اینکه اگر رشته‌هایی که بازار کار ندارد به جذب دانشجو اقدام کنند منجر به آسیب دیدن کشور می‌شود، افزود:‌ در این میان فرآیند جذب دانشجو در رشته‌های حوزه پزشکی نیاز به مطالعه و بررسی کارشناسی دارد لذا باید نظرات دستگاه‌های مربوطه از جمله مجلس در آن لحاظ شود.

رستمیان یادآور شد: از سویی دیگر شاهد هستیم که برخی از رشته‌های ضعیف را در یک دانشگاه جمع کرده‌ایم به گونه‌ای که شاهدیم یک دانشگاه دارای فوق تخصص، تخصص، عمومی است که نشان می‌دهد توزیع جغرافیایی بر اساس توانمندی‌های محیط مورد توجه قرار نگرفته است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: هماهنگی اجرای گام چهارم طرح تحول سلامت برای پشتیبانی و حمایت از این طرح است و با توجه به اینکه نگارش برنامه ششم توسعه نیز به زودی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد لذا می توان بندهایی را در این برنامه لحاظ کرد که بتوان طی 5 سال بر اساس آن حرکت کرد و زبان مشترکی با وزارت بهداشت و مجلس به وجود آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet