ایام محرم 1398
1394/04/22 11:58:05
سرویس اقتصادی
غضنفرآبادی:

زمان توصیه و مدارا با متخلفان سرآمده/سیف دست از گفتاردرمانی درباره موسسات مالی غیرمجاز بردارد

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه زمان توصیه و مدارا با متخلفان سرآمده است، گفت: توصیه به مردم از سوی رئیس کل بانک مرکزی در خصوص عدم سرمایه گذاری در موسسات مالی غیرمجاز ،گفتار درمانی صرف است.
زمان توصیه و مدارا با متخلفان سرآمده/سیف دست از گفتاردرمانی درباره موسسات مالی غیرمجاز بردارد عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه زمان توصیه و مدارا با متخلفان سرآمده است، گفت: توصیه به مردم از سوی رئیس کل بانک مرکزی در خصوص عدم سرمایه گذاری در موسسات مالی غیرمجاز ،گفتار درمانی صرف است. https://cdn.icana.ir/d/019/68222.jpg زمان,توصیه,و,مدارا,با,متخلفان,سرآمده/سیف,دست,از,گفتاردرمانی,درباره,موسسات,مالی,غیرمجاز,بردارد Icana

موسی غضنفرآبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با یادآوری اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر توصیه به سپرده گذاری مردم تنها درموسسات مالی مجاز،گفت:این توصیه به مثابه گفتار درمانی بوده و از مقام مسئولی که باید عزم خود را برای برخورد با مفاسد جزم کند،بعید است.

نماینده مردم بم درمجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت مقابله با موسسات مالی غیرمجاز برای متضرر نشدن مردم از اعتماد به آن ها، افزود: دولت به ویژه بانک مرکزی باید با شناسایی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری کند.

 

بانک مرکزی برای برخورد با موسسات مالی غیرمجاز از قوه قضاییه کمک بگیرد

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه ابراز چنین سخنانی ازسوی رئیس کل بانک مرکزی نشان از عدم توانایی در برخورد با موسسات مالی غیرمجاز دارد، تصریح کرد:بانک مرکزی باید با کمک گرفتن از قوه قضاییه سعی در برچیدن بساط تخلف از موسسات مالی کند.

وی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر عملکرد موسسات مالی و اعتباری، گفت: در خلال تشدید نظارت ها به طور حتم برخورد با موسسات مالی مجازی که در برخی مواقع اقدام به تخلف می کنند نیز صورت خواهد گرفت.

غضنفرآبادی ادامه داد: صرف توصیه به مردم در خصوص عدم سرمایه گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز یعنی واگذاری مسئولیت بانک مرکزی به مردم و کنارکشیدن خود از موضوع که این هیچ توجیه منطقی ندارد.

 

مسئول بروز خسارت به مردم بانک مرکزی است

وی با بیان اینکه عدم برخورد با موسسات مالی غیرمجاز این باور را در مردم ایجاد  می کند که می توانند به این نوع موسسات اعتماد کرد،گفت:مسئول بروز هر نوع خسارتی در نتیجه اعتماد مردم به این نوع موسسات بانک مرکزی است.

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: بانک مرکزی باید با ایجاد مشوق‌های کافی موسسات مالی غیرمجاز را به سمت کسب مجوزهدایت کرده و با برخورد به موقع با متخلفان از بروز  خسارت های بیشمار جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چندی پیش رئیس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد که منابع خود را نزد موسسات مالی مجاز سپرده گذاری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet