هفته دفاع مقدس
1394/04/22 19:16:00
سرویس اقتصادی
داش قاپو:

حذف مافیای میوه باید در دستور کار وزیر کشاورزی قرار بگیرد

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وزارت بازرکانی و جهاد کشاورزی در گذشته در زمینه وارادت بی رویه خود سرانه عمل می کردند، گفت: حذف مافیای میوه باید در دستور کار وزیر کشاورزی قرار بگیرد.
حذف مافیای میوه باید در دستور کار وزیر کشاورزی قرار بگیرد عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وزارت بازرکانی و جهاد کشاورزی در گذشته در زمینه وارادت بی رویه خود سرانه عمل می کردند، گفت: حذف مافیای میوه باید در دستور کار وزیر کشاورزی قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51982.jpg حذف,مافیای,میوه,باید,در,دستور,کار,وزیر,کشاورزی,قرار,بگیرد Icana

حبیب برومند داش قاپو در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره مافیایی واردات بی‌رویه میوه  درکشور، خاطر نشان کرد: درسال‌های اخیر بسیاری ازظرفیت‌های صنعت کشاورزی طعمه واردات بی‌رویه کالاهای کشاورزی شده است و از همین رو اگر این مبالغ برای رشد زیرساخت‌ها هزینه می‌شد، قطعا صنعت کشاورزی  رشد کرده و کشور نیز از بحران بیکاری رها شده بود.

 نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات بی‌رویه متاسفانه در اقتصاد کشورما نفوذ کرده  است،گفت: گاهی واردات رشد صادرات را منفی می‌کند که این امر تولید داخلی، تولید ثروت و اشتغال یک کشور را تا مرز نابودی می‌کشاند.

وی ادامه داد: دولت باید با یک برنامه ریزی اصولی طرحی را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی آماده کند تا دست مافیای میوه را از جیب کشاورزان کوتاه شوند زیرا با ادامه این روند بسیاری از کشاورزان  در بحران عدم در آمد زایی  در صنعت پردرآمد کشاورزی بیش از پیش فرو می‌روند.

 عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طببعی با بیان اینکه واردات بی رویه محصولات کشاورزی مدتهاست که نبض  اقتصاد کشور را  کند کرده است ، خاطر نشان کرد: دلالان با نفوذ درا راضی کشاورزی سعی دارند با تغییر کاربری اراضی کشاورزی تیشه به ریشه این صنعت بزند ودر مقابل هم با واردت بی‌رویه میوه سعی دارند برای خود تولید ثروت و کشاورزان را از نظر منابع مالی به خود وابسته کنند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خلا قانونی برای واردات بی رویه وجود ندارد اما  متاسفانه  جدیتی برای جلوگیری واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی وجود ندارد و ازهمین رو مشکل اصلی نبود جدیت در اجرای قانون و همچنین عدم توجه نهادهای نظارتی و مسئولان ذی ربط است که سبب شده تا شاهد افزایش قاچاق و واردات بی رویه به کشورباشیم.

 گفتنی است ،تولید داخلی باید تقویت و حمایت شود و لازمه این کار، جلوگیری از واردات کالاهای خارجی بی‌کیفیت، واردات بی‌رویه محصولات چه در حوزه کشاورزی و چه در بخش صنعت است.

وهمچنین دولت با حمایت از تولید می‌تواند، جلوی واردات را بگیرد آن هم تولیدی که ارزان تمام شود و با کیفیت بالا باشد و همچنین، این تولیدات باید بتواند جاذبه صادرات را داشته و در بازار بین‌المللی و جهانی رقابت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet