ایام محرم 1398
1394/04/22 13:32:00
سرویس فرهنگی
هادی حسینی:

سازمان لیگ خط و نشان می‌کشد، دستمزد بازیکنان بالاتر می‌رود!

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس، دلیل اصلی عدم رعایت قانون سقف قراردادهای فوتبال را بی‌مبالاتی وزارت ورزش و جوانان و خصوصی‌ نشدن باشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: تنها منفعت آیین نامه‌ سازمان لیگ، برای فوتبالیست‌هاست؛ به این دلیل که قراردادها صوری بسته می‌شود و مالیات بیشتری از آن سقف نمی‌دهند.
سازمان لیگ خط و نشان می‌کشد، دستمزد بازیکنان بالاتر می‌رود! سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس، دلیل اصلی عدم رعایت قانون سقف قراردادهای فوتبال را بی‌مبالاتی وزارت ورزش و جوانان و خصوصی‌ نشدن باشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: تنها منفعت آیین نامه‌ سازمان لیگ، برای فوتبالیست‌هاست؛ به این دلیل که قراردادها صوری بسته می‌شود و مالیات بیشتری از آن سقف نمی‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/55597.jpg سازمان,لیگ,خط,و,نشان,می‌کشد،,دستمزد,بازیکنان,بالاتر,می‌رود! Icana

سیدهادی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص قراردادهای میلیاردی خارج از سقف تععین شده از سوی سازمان لیگ بیان داشت: هرسال سازمان لیگ٬ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای باشگاه‌ها و فوتبالیست‌ها درخصوص قراردادها خط و نشان می‌کشند و برای مردم ادا درمی‌آورند ولی آخر سال مشاهده می‌شود نه تنها اتفاقی نیفتاده، بلکه بازیکنان با دستمزدهای بالاتر از سقف تعیین شده در حال بازی در تیم‌های خود هستند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که این بی‌قانونی در رعایت سقف قرارداد هرسال در پرسپولیس٬ استقلال و باشگاه‌های دیگر اتفاق می‌افتد٬ گفت: وزارت ورزش تاکنون دراین‌باره اقدام خاصی انجام نداده؛ حتی در همین 2 سال گذشته که وزیر دولت تدبیر و امید در رأس ورزش کشور قرار گرفته گام موثری برنداشته زیرا این افراد دنیای ورزش را نمی‌شناسند٬ ورزش یک اقتصاد و بازی کردن در تیم یک خدمت است که متأسفانه به آن توجهی نمی‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن اضافه کرد: اگر وزارت به جای تیم‌داری به وظایف اصلی خود برسد و بی‌مبالاتی نکند، چنین مشکلاتی هم حل می‌شود.

مبلغ قراردادها راآدم‌ها تعیین می‌کنند، نه سازمان‌ها

عضو فراکسیون ورزش مجلس افزود: مبلغ دستمزدها براساس عرضه و تقاضا، تعیین و چانه‌زنی می‌شود؛ در واقع متن قراردادها را سازمان‌ها تعیین نمی‌کنند بلکه آدم‌ها تعیین می‌کنند که یک بازیکن با چه دستمزدی کار کند.

وی با بیان اینکه سقف قراردادها سیر صعودی داشته، ادامه داد: ممکن است دستمزد یک بازیکن 3 میلیارد تومان تعریف شود؛ به هر حال، تعیین کننده این موضوع خریدار و فروشنده هستند و به همین دلیل است که باید باشگاه‌ها خصوصی شوند زیرا باشگاه خصوصی از درآمد خودش چنین مبالغی را پرداخت می‌کند و پای پول بیت‌المال در میان نیست.

منفعت قانون سقف قراردادها برای فوتبالیست‌ها و ضرر آن برای دولت

حسینی با بیان این‌که آیین نامه‌ای که سازمان لیگ تعیین کرده یک منفعت برای فوتبالیست‌ها و یک ضرر برای دولت دارد٬ تصریح کرد: منفعت فوتبالیست‌ها این است که چون قرارداد صوری بسته می‌شود از آن سقف بیشتر مالیات نمی‌دهند و در واقع فرار از مالیات است؛ ضرر دولت هم این است که بالاتر از قراردادی که بسته می‌شود پول پرداخت می‌کنند.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس درمورد اقدام مجلس درمورد عدم رعایت قانون سقف قراردادها نیز اظهار داشت: 6 ماه پیش طرح سوال از وزیر ورزش به کمیسیون فرهنگی ارائه شده ولی هنوزدر نوبت قرار نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet