ایام محرم 1398
1394/04/22 12:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

وزارت راه و شهرسازی بخش مسکن را رونق دهد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: طی دو سال گذشته وزارت راه و شهرسازی عملکرد قابل بیانی در حوزه مسکن نداشته است.
وزارت راه و شهرسازی بخش مسکن را رونق دهد عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: طی دو سال گذشته وزارت راه و شهرسازی عملکرد قابل بیانی در حوزه مسکن نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/81515.jpg وزارت,راه,و,شهرسازی,بخش,مسکن,را,رونق,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمد سلیمانی طرح جامع مسکن را از چند جهت مورد سوال دانست و افزود: آورده دولت در طرح مذکور چیست؟ آیا فقط با وام 50 یا 80 میلیون تومان می‌توان مسکن کشور را رونق داد؟ آیا بانک‌ها با حجم عظیم بدهی‌ها و مطالبات بانکی بر اساس رونق بخشی به مسکن توان مالی مناسب دارند؟
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: برنامه وزارت راه و شهرسازی برای هدایت 800 هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور چیست؟ آیا دولت برنامه‌ای برای پرداخت یارانه به صنایع سیمان و فولادسازی کشور جهت رونق بخشی به ساخت و ساز دارد؟ اگر منابع مالی طرح جامع مسکن مشخص نشود، اجرایی نمی‌شود.
وی متذکر شد: امکان تأمین چند صد میلیون تومان نقدینگی برای جوانان و دهک‌های متوسط برای ساخت و ساز یا خرید مسکن فراهم نیست بنابراین،‌ سهم متقاضی در طرح مذکور از نظر میزان منابع مالی مشخص نیست.
سلیمانی دوره زمانی ساخت و ساز را از دیگر موارد نامشخص در قالب طرح جامع مسکن دانست و افزود: آیا طرح جامع مسکن پروژه‌ای 2 ساله است یا 20 ساله؟ که این مشخص نیست.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن عزم جدی وزارت راه و شهرسازی برای ورود موثر به حوزه مسکن را خواستار شد و افزود: وزارت راه و شهرسازی کینه‌توزی نسبت به عملکرد مسکنی دولت گذشته را کنار بگذارد و بخش مسکن را رونق دهند و ابعاد طرح جامع مسکن و تکلیف مسکن مهری‌ها را مشخص کند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet