ایام محرم 1398
1394/04/22 13:39:00
سرویس اقتصادی
توکلی خبرداد:

حمایت جدی مجلس از سازمان امور اراضی برای حفظ زمین‌های کشاورزی و توقف تغییر کاربری‌ها

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: ثبت اسناد و شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی از جمله برنامه های سازمان امور اراضی برای مقابله با تغییر کاربری و حفظ اراضی کشاورزی است که با حمایت مجلس و بر اساس قوانین موجود عملیاتی خواهد شد.
حمایت جدی مجلس از سازمان امور اراضی برای حفظ زمین‌های کشاورزی و توقف تغییر کاربری‌ها عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: ثبت اسناد و شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی از جمله برنامه های سازمان امور اراضی برای مقابله با تغییر کاربری و حفظ اراضی کشاورزی است که با حمایت مجلس و بر اساس قوانین موجود عملیاتی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/73552.jpg حمایت,جدی,مجلس,از,سازمان,امور,اراضی,برای,حفظ,زمین‌های,کشاورزی,و,توقف,تغییر,کاربری‌ها Icana

محمدتقی توکلی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت،بااشاره به جلسه اخیراعضای کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با رئیس سازمان امور اراضی کشور،گفت:دراین جلسه رئیس سازمان امور اراضی کشور به تشریح برنامه‌های خود در راستای حفظ خاک و اراضی کشاورزی از تغییر کاربری‌ها و چالش ها و دغدغه‌های خود در این خصوص پرداخت.

نماینده مردم الیگودرز درمجلس شورای اسلامی افزود: سازمان امور اراضی برای مقابله با تغییر کاربری و یکپارچه سازی  اراضی کشاورزی 10 برنامه در دستور کار خود دارد که این برنامه‌ها بسیار مناسب و قابل توجه و تاثیر گذار خواهد بود.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: تلاش برای ثبت اسناد و شناسنامه دار کردن زمین‌های کشاورزی ازجمله برنامه‌های سازمان امور اراضی برای جلوگیری از تغییر کاربری‌ها و یکپارچه سازی اراضی است.

توکلی ادامه داد: بحث ثبت اسناد و شناسنامه‌دارکردن اراضی کشاورزی  به نقشه برداری و اعتباراتی نیاز دارد که درجلسه مذکور  با کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس هماهنگی هایی شد تا با حمایت مجلس سازمان امور اراضی بتواند براساس قوانین موجود نسبت به شناسنامه دارکردن اراضی کشاورزی اقدام کرده  تا جلوی هرگونه تخریب و ازبین رفتن این زمین‌ها گرفته شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم افزود: براساس گزارش ارائه شده درکمیسیون سازمان اموراراضی دراین خصوص با چالش های بسیاری روبه رو است،ازجمله اینکه این زمین‌ها بر اساس قوانین گذشته خرد شده و در استان‌های شمال کشور نیز بسیاری از اراضی تغییر کاربری یافته اند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: تقاضا برای تغییر کاربری بسیاری از اراضی کشاورزی که در حریم شهرها واقع شده از دیگر چالش های پیش روی سازمان امور اراضی کشور است که اگر این روند بخواهد ادامه یابد همه زمینها از دست خواهد رفت و این موضوع امنیت غذایی کشور را تهدید می کند.

 

زمین‌های کشاورزی سنددار می شوند

توکلی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات و برنامه های سازمان اموراراضی برای مقابله با تغییر کاربری و حفظ زمین های کشاورزی گفت:یکپارچه سازی، تهیه نقشه وعکس های هوایی،ثبت اسناد و صدور شناسنامه برای این اراضی به منظور تعیین مالکیت و رفع  تداخل بین اراضی ملی و عمومی و آمایش اراضی و تعیین کاربری از برنامه ها و اقدامات در دستور کار سازمان امور اراضی است.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی مناسب از دغدغه‌های  سازمان امور اراضی است،ادامه داد: انجام بازدیدها و بررسی میدانی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی ازبرنامه های دیگر این سازمان است که انتظار می رود سایر دستگاهها در این زمینه کمک و یاری کنند.

 

در حفاظت از خاک و اراضی کشور پیشگام باشیم

توکلی با یادآوری اینکه اجرای مطلوب برنامه های سازمان امور اراضی برای حفظ و یکپارچه سازی زمین های کشاورزی به اعتبارات نیاز دارد،تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با ابزاری که در اختیار دارد و در امر قانونگذاری  قطعا از سازمان حمایت لازم را خواهد داشت تا مشکل تغییر کاربری در اراضی و خاک کشور برای همیشه حل شود.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به چالش‌ها و نیازهای  تشریح شده از سوی رئیس سازمان امور اراضی باید چشم انداز کار این باشد که ما در حفاظت از خاک و اراضی کشور در قدم اول باشیم تا کشاورزی را برای همیشه در کشورحفظ کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet