ایام محرم 1398
1394/04/30 10:31:00
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد:

نشان استاندارد در سلامت اجتماعی اثرگذار است/ ناموفق‌بودن در صادرات محصولات کشاورزی به علت نداشتن استاندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه نشان استاندارد در سلامت اجتماعی اثرگذار است،گفت: یکی از مشکلات موجود در بحث صادرات محصولات کشاورزی،نداشتن نشان استاندارد است وهمین موضوع باعث شده که ما در صادرات محصولات غذایی و کشاورزی به سایر کشورها ناموفق باشیم.
نشان استاندارد در سلامت اجتماعی اثرگذار است/ ناموفق‌بودن در صادرات محصولات کشاورزی به علت نداشتن استاندارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه نشان استاندارد در سلامت اجتماعی اثرگذار است،گفت: یکی از مشکلات موجود در بحث صادرات محصولات کشاورزی،نداشتن نشان استاندارد است وهمین موضوع باعث شده که ما در صادرات محصولات غذایی و کشاورزی به سایر کشورها ناموفق باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/83086.jpg نشان,استاندارد,در,سلامت,اجتماعی,اثرگذار,است/,ناموفق‌بودن,در,صادرات,محصولات,کشاورزی,به,علت,نداشتن,استاندارد Icana

سیدهادی حسینی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،استانداردسازی را یکی از مولفه‌های اساسی در بحث تولید و صادرات دانست و گفت: ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و الزام تمام مجموعه‌ها به دریافت نشان استاندارد، در سلامت اجتماعی و ایجاد شغل اثرگذار است.

نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه و جویبار درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بطورمثال یکی از مشکلات موجود در بحث صادرات محصولات کشاورزی، نداشتن نشان استاندارد است وهمین موضوع باعث شده که ما در صدور محصولات غذایی و کشاورزی به سایر کشورها ناموفق باشیم.

وی ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که استاندارد تنها مربوط به کالای مصرفی نیست، بلکه خدمات نیز باید استاندارد کیفیت خود را رعایت کنند و این موضوع به ارتقای کیفیت خدمات و محصولات کشور منتهی خواهد شد.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس در ادامه به تدوین قانون ملی سازمان استاندارد در کمیسیون ویژه استاندارد اشاره کرد و افزود: بنده معتقدم که استاندارد یکی ازموضوعات حائز اهمیت در کشور بوده و تمام افراد باید به آن بپردازند.

این نماینده مردم درمجلس نهم همچنین درخصوص تفاوت‌های استاندارد ایران با استانداردهای بین المللی نیز عنوان کرد: ممکن است که دربرخی مواقع معیار استانداردی ما نسبت به سطح بین المللی پایین تر باشد،اما باید حداقل هایی که در تولید وجود دارند را رعایت کنیم.

به گفته نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه و جویبار درمجلس تلاش مسئولان سازمان استاندارد باید در راستای ارتقای سطح استاندارد باشد،در اینصورت کیفیت به مرور افزایش یافته و شاهد پیشرفت در عرصه تولید خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet