ایام محرم 1398
1394/04/24 10:55:00
سرویس اقتصادی
علیپور مطرح کرد:

صادرات در پیچ و خم کاغذبازی/جلوگیری از خام فروشی با توسعه صنایع تبدیلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری یکی از موانع اصلی تولید صادرات محور است، گفت: با توسعه صنایع تبدیلی باید زمینه تولید فرآورده های معدنی فراهم شود،البته با تقویت دیپلماسی اقتصادی می توان بخشی از منابع مالی لازم برای انجام این کار را با استفاده از جذب سرمایه گذاران خارجی تامین کرد.
صادرات در پیچ و خم کاغذبازی/جلوگیری از خام فروشی با توسعه صنایع تبدیلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری یکی از موانع اصلی تولید صادرات محور است، گفت: با توسعه صنایع تبدیلی باید زمینه تولید فرآورده های معدنی فراهم شود،البته با تقویت دیپلماسی اقتصادی می توان بخشی از منابع مالی لازم برای انجام این کار را با استفاده از جذب سرمایه گذاران خارجی تامین کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/111211.jpg صادرات,در,پیچ,و,خم,کاغذبازی/جلوگیری,از,خام,فروشی,با,توسعه,صنایع,تبدیلی Icana

محمد علیپور درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری  خانه ملت،با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از خام فروشی منابع معدنی درکشور گفت:با توجه به وجود منابع و ذخایر بسیار درکشور باید با ایجاد صنایع تبدیلی از این ظرفیت‌های کشور استفاده کرد.

نماینده مردم ماکو،چالدران،شوط و پلدشت درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:خوشبختانه وجود نیروی تحصیل کرده آماده به کار از ظرفیت‌های مطلوب کشور است که می توان با استفاده از این منابع انسانی،مواد معدنی خام را به فرآورده تبدیل کرد که انجام این مهم اشتغال زایی درپی خواهد داشت.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: با توسعه صنایع تبدیلی و ایجاد ارزش افزوده  باید زمینه تولید فرآورده‌های معدنی را فراهم کرد،البته با تقویت دیپلماسی اقتصادی نیز می توان بخشی از منابع مالی لازم برای انجام این کار را با استفاده از جذب سرمایه گذاران خارجی تامین کرد.

 

توسعه صنایع تبدیلی باید در دستور کار قرار گیرد

علیپور افزود: درحالی گاز خام،از ایران به ترکیه صادر می شود که می توان با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در مناطق مرزی نیروگاه احداث کرده و برق تولیدی را با قیمت مطلوب تر صادر کرد.

وی گفت: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی درکشاورزی نیز می تواند زمینه صادرات بیشتر محصولات کشاورزی را فراهم کند که این موضوع اشتغال زایی را درپی خواهد داشت.

علیپور ادامه داد:با وجود عملکرد قابل قبول گمرکات کشور باید پذیرفت مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که با رفع مشکلات مذکور و هماهنگی سازمان های ذی ربط باید زمینه تسهیل صادرات کشور را فراهم کرد.  

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: بوروکراسی پیچیده اداری یکی از موانع اصلی برای تولید صادرات محور است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet