ایام محرم 1398
1394/04/22 18:45:12
سرویس اقتصادی
عبداللهی مطرح کرد؛

آمادگی بخش تعاون برای حضور در عرصه های بیمه ای،بانکی و سرمایه گذاری

رئیس اتاق تعاون کشور با بیان اینکه فعالیت های بخش تعاون جنبه های اقتصادی و اجتماعی دارد، گفت: بخش تعاون می تواند در زمینه فعالیت های بیمه ای، بانکی و شرکت های سرمایه گذاری بورسی فعالیت کند.
آمادگی بخش تعاون برای حضور در عرصه های بیمه ای،بانکی و سرمایه گذاری رئیس اتاق تعاون کشور با بیان اینکه فعالیت های بخش تعاون جنبه های اقتصادی و اجتماعی دارد، گفت: بخش تعاون می تواند در زمینه فعالیت های بیمه ای، بانکی و شرکت های سرمایه گذاری بورسی فعالیت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/111343.jpg آمادگی,بخش,تعاون,برای,حضور,در,عرصه,های,بیمه,ای،بانکی,و,سرمایه,گذاری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبداللهی رئیس اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه 22 تیر) در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی با تشکر از توجه دکتر لاریجانی به توسعه بخش تعاون گفت: اتاق تعاون به عنوان پارلمان مردمی بخش تعاون محسوب می شود که متشکل از اتاق های 31 استان کشور است.

عبداللهی ادامه داد: انتخابات هیأت رئیسه اتاق تعاون به صورت مطلوبی انجام شد و در این انتخابات مشارکت صد درصدی وجود داشت این نکته بسیار مهم است.

رئیس اتاق تعاون کشور با بیان اینکه حدود 99 هزار تعاونی در کشور فعالیت می کنند افزود: باید با حمایت های بیشتر زمینه توسعه بخش تعاون فراهم شود، در دنیا حدود 2.5 میلیون تعاونی وجود دارد.

عبداللهی افزود: مدل فعالیت های بخش تعاون در دنیا پذیرفته شده است البته باید پذیرفت تعاونی های کشور ارتقاء کیفی مناسبی نداشته این در حالی است که با تقویت بخش تعاون می توان اشتغالزایی در کشور ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه بخش تعاون می تواند نهضت مصرف تولید داخل راه بیاندازد، افزود: در سیاست های اقتصاد مقاومتی روی موضوع مشارکت دادن آحاد مردم در اقتصاد کشور تأکید شده است و ما اعتقاد داریم قالب حقوقی انجام این مهم در بخش تعاون کشور فراهم است.

عبداللهی تصریح کرد: مجلس در سال های گذشته حمایت های خوبی از بخش تعاون انجام داده اما متأسفانه بسیاری از احکام و قوانین به صورت مطلوب اجرایی نشده است و نکته دیگر اینکه اصلاحی که در قانون تعاون صورت گرفت باعث شد ضعف های این قانون برطرف شود.

وی افزود: براساس قانون خیلی از دستگاه ها مکلفند امور خود را به تعاونی ها واگذار کنند بنابراین باید این مهم صورت گیرد و بانک ها نیز به تعاونی های کشور تسهیلات مناسب ارائه دهند.

رئیس اتاق تعاون کشور با بیان اینکه فعالیت های بخش تعاون جنبه های اقتصادی و اجتماعی دارد یادآور شد: بخش تعاون می تواند در زمینه فعالیت های بیمه ای، بانکی و شرکت های سرمایه گذاری بورسی فعالیت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet