ایام محرم 1398
1394/04/23 10:45:16
سرویس بین الملل
سبحانی نیا با اشاره به نقض آتش بس انسان دوستانه یمن توسط عربستان:

نگرانی عربستان از تقویت مردم یمن به واسطه دریافت کمک‌های انسانی

عضو کمیسیون امنیت ملی و ساست خارجی مجلس گفت: ادامه محاصره دریایی،هوایی و زمینی یمن از سوی عربستان، نشان دهنده نگرانی این کشور از قوی تر شدن مردم یمن به واسطه کمک های انسانی و دشوار شدن کار عربستان است.
نگرانی عربستان از تقویت مردم یمن به واسطه دریافت کمک‌های انسانی عضو کمیسیون امنیت ملی و ساست خارجی مجلس گفت: ادامه محاصره دریایی،هوایی و زمینی یمن از سوی عربستان، نشان دهنده نگرانی این کشور از قوی تر شدن مردم یمن به واسطه کمک های انسانی و دشوار شدن کار عربستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/95606.jpg نگرانی,عربستان,از,تقویت,مردم,یمن,به,واسطه,دریافت,کمک‌های,انسانی Icana

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقض آتش بس انسان دوستانه یمن گفت: اینگونه نقض ها بارها تکرار شده است و نشان دهنده عدم پایبندی دولت عربستان به مقررات و موازین بین المللی و ماموریتی است که عربستان در این جنگ نیابتی بر علیه یمن وانصار الله دارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس افزود: دولت عربستان تلاشش بر این است که با این فشارها بتواند به نوعی جای پایی برای منصورهادی که دست نشانده خودشان و متعهد به منافع عربستان در منطقه بود پیدا کنند. 

وی تصریح کرد: قطعا دولت عربستان در این زمنیه دچاراشتباه است زیرا ملت یمن در جهت منافعشان و قطع تسلط بیگانگان بر کشورشان به پا خواسته است و تا امروز شجاعانه مبارزه کرده  اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید عربستان به این مسئله توجه کند و فریب حمایت های نادرست غربی ها و رژیم صهیونیستی را نخورد و بداند که تبعات اینگونه نقض مقررات بین المللی و آدم کشی و مانع تراشی در مسیر رساندن کمک های انسان دوستانه گریبانگیر خودشان خواهد شد و در نهایت انصارالله و مردم یمن پیروز عرصه خواهند بود.

به گفته سبحانی نیا ادامه محاصره دریایی،هوایی و زمینی یمن از سوی عربستان، نشان دهنده نگرانی این کشور از قوی تر شدن مردم یمن به واسطه کمک های انسانی و دشوار شدن کار عربستان است.این در حالی است که عربستان تصور می کند نقض آتش بس و بمباران می تواند مردم یمن را به تمکین وادار کند .

وی گفت: با اینگونه اقدامات از سوی عربستان نفرت بین المللی بر علیه سردمداران عرب بیشتر می شود،به دلیل اینکه ایجاد مانع در مسیر رساندن کمک های انسانی  کاری برخلاف موازین بین المللی است، کمک های انسانی و دارویی برای افراد در همه جای دنیا آزاد است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet