ایام محرم 1398
1394/04/23 10:26:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی:

جمع‌بندی نهایی مذاکرات منوط به تصویب در مجالس دو کشور خواهد بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات وین اگر به تفاهم برسد، باید در مجالس کشورهای ایران و آمریکا به تصویب برسدتا مراحل بعدی توافق یعنی آغاز فرآیند حذف تحریم ها و قطع نامه شورای امنیت سازمان ملل کلید خواهد خورد.
جمع‌بندی نهایی مذاکرات منوط به تصویب در مجالس دو کشور خواهد بود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات وین اگر به تفاهم برسد، باید در مجالس کشورهای ایران و آمریکا به تصویب برسدتا مراحل بعدی توافق یعنی آغاز فرآیند حذف تحریم ها و قطع نامه شورای امنیت سازمان ملل کلید خواهد خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg جمع‌بندی,نهایی,مذاکرات,منوط,به,تصویب,در,مجالس,دو,کشور,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: نوذر شفیعی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره مذاکرات و  جمع بندی نهایی، گفت: تمامی مفادی که در مذاکرات بر سر آنها مذاکره شده است، اگر به تفاهم برسد، یک ‌تفاهم‌نامه از نگاه مذاکره کنندگان است و باید تمامی موارد مطرح شده در مجالس ایران، اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا بررسی و در آنجا نیز به تصویب برسد.
وی در ادامه گفت: این توافقات اگر در مجالس کشورهای ایران و آمریکا به تصویب برسد، مراحل بعدی توافق یعنی آغاز فرآیند حذف تحریم‌ها و قطع نامه شورای امنیت سازمان ملل کلید خواهد خورد.
سخنگوی کمیسیون امنیت تاکید کرد: هر بند از توافق اگر در مجالس کشورها به ویژه در ایران و آمریکا تصویب نشود، طبق توافقنامه ژنو، تمامی موارد توافق شده اجرایی نخواهدشد؛ تمامی توافقات یک پارچه بوده و اجرای هر بند منوط به اجرای تمامی بندها می باشد.
انتهای پیام/
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet