هدر موبایل
1394/04/23 10:42:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جوکار:

تیم مذاکره‌کننده در ساعات پایانی براساس چارچوب‌های تعیین شده کار را دنبال کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده ایران در ساعات پایانی مذاکره با جدیت و براساس چارچوب‌های تعیین شده کار را دنبال کند تا به نتیجه مطلوب برسد.
تیم مذاکره‌کننده در ساعات پایانی براساس چارچوب‌های تعیین شده کار را دنبال کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده ایران در ساعات پایانی مذاکره با جدیت و براساس چارچوب‌های تعیین شده کار را دنبال کند تا به نتیجه مطلوب برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/43090.jpg تیم,مذاکره‌کننده,در,ساعات,پایانی,براساس,چارچوب‌های,تعیین,شده,کار,را,دنبال,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 اظهار داشت: آمریکایی‌ها به‌دنبال توافقی نیستند که برای هر دو طرف منافع داشته باشد، بلکه به‌دنبال توافقی هستند که بیشترین امتیازات را برای خود کسب و طرف مقابل را تحقیر کنند.
وی افزود: در سیر مذاکرات شاهد بودیم آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، چرا که در هر دور از مذاکرات حرف‌های جدیدی زده بسته‌های خود را تغییر می‌دادند و مواضع خود را با برخی لابی‌ها مثل کنگره یا رژیم صهیونیستی منطبق کردند. همچنین کشورهایی مثل فرانسه و انگلیس هم آمریکا را در این تغییر مواضع همراهی کردند.
نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه آمریکا دائماً قطار توافق را که به‌سمت جلو بوده، منحرف می‌کند، گفت: آمریکایی‌ها همواره بر سر مذاکرات و رسیدن به یک توافق عادلانه و عزتمندانه برای کشور ما مانع ایجاد می‌کنند، لذا اگر آمریکایی‌ها بخواهند به همین شیوه بر مبنای احساس و توهم سلطه‌گری و سلطه‌جویی خود در مذاکرات ظهور و بروز پیدا کنند، مسلماً مشکلاتی ایجاد خواهند کرد و مسئول شکست مذاکرات هستند.
جوکار با تأکید بر اینکه اگر آمریکایی‌ها مبتنی بر عقلانیت و منطق در مذاکرات حضور یابند، مسلماً توافق ایجاد می‌شود، تصریح کرد: شاهدیم که تیم مذاکره‌کننده ایران مبتنی بر یک منطق استوار با مواضع ثابت و مشخص و به‌طور جدی مسائل حقوقی را پیگیری می‌کند و همین موضوع سبب شده تیم مذاکره‌کننده ما به‌عنوان یک تیم کارشناسی منطقی در افکار عمومی بروز کردند، اما به‌خلاف آن آمریکایی‌ها یک تیمی که ثباتی در تصمیم‌گیری ندارند و دائماً از سوی کشور آمریکا مواضع خود را تغییر می‌دهند، در افکار عمومی جلوه کرده‌اند.
وی اظهار امیدواری کرد تیم مذاکره‌کننده ایران در ساعات پایانی مذاکره با جدیت و براساس چارچوب‌های تعیین شده کار را دنبال کند تا به نتیجه مطلوب برسد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان سخنان خود اضافه کرد: آمریکا به‌دنبال این است که با ارائه بسته‌های جدید فشار دیپلماتیک را بیشتر کند و امتیازات بیشتر بگیرد، اما این فشارها بر تیم مذاکره‌کننده اثری نخواهد داشت و آمریکایی‌ها باید حقوق هسته‌ای ملت ایران را بپذیرند و تحریم‌های ظالمانه را لغو کنند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet