آغاز امامت اما زمان (عج)
1394/04/23 13:33:33
سرویس صحن
قادرمرزی در نطق میان دستور:

دلواپسان اگر همراهی نمی‌کنند، حداقل توپ انتقاد خود را در زمینی بجز سیاست‌خارجی بیاندازند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه محور توافق هسته‌ای فتوای مقام معظم رهبری است، گفت: امیدوارم در داخل کشور صدایی مخالف و متضاد این توافق به عمل آمده به گوش نرسد و با سرلوحه قرار دادن همدلی و همزبانی حتی اگر بنای همراهی ندارند، توپ انتقاد یا مخالفت خود را در زمین دیگری غیر از میدان سیاست خارجی به بازی بگیرند و انشاالله دلواپسی‌شان را تعدیل و حداقل بر مبنای موضوعاتی داخلی تنظیم فرمایند.
دلواپسان اگر همراهی نمی‌کنند، حداقل توپ انتقاد خود را در زمینی بجز سیاست‌خارجی بیاندازند عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه محور توافق هسته‌ای فتوای مقام معظم رهبری است، گفت: امیدوارم در داخل کشور صدایی مخالف و متضاد این توافق به عمل آمده به گوش نرسد و با سرلوحه قرار دادن همدلی و همزبانی حتی اگر بنای همراهی ندارند، توپ انتقاد یا مخالفت خود را در زمین دیگری غیر از میدان سیاست خارجی به بازی بگیرند و انشاالله دلواپسی‌شان را تعدیل و حداقل بر مبنای موضوعاتی داخلی تنظیم فرمایند. https://cdn.icana.ir/d/019/44122.jpg دلواپسان,اگر,همراهی,نمی‌کنند،,حداقل,توپ,انتقاد,خود,را,در,زمینی,بجز,سیاست‌خارجی,بیاندازند Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حامد قادرمرزی در نشست علنی امروز سه شنبه (23 تیرماه) در نطق میان دستور خود با تشکر از رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در به سرانجام رساندن پرونده‌ هسته‌ای، گفت: از تحقق وعده هسته‌ای رئیس جمهور و همچنین از تلاش‌های عالمانه تیم مذاکره کننده هسته‌ای تشکر می‌کنم.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این پیروزی بزرگ مرهون تحمل، استقامت در سخت ترین و مهمترین نبرد تاریخی ایران و پایمردی مردم است این پیروزی را به ملت شریف تبریک می‌گوییم، آنچه مسلم است اعتماد طرفین به فتوای تاریخی و تاریخ ساز مقام معظم رهبری در خصوص حرام اعلام کردن سلاح هسته‌ای و بمب اتم بود که مورد احترام و پذیرش طرفهای مذاکره نیز قرار گرفت. از طرف ملت غیور ایران از مقام معظم رهبری تشکر و قدردانی نموده و برای ایشان طول عمر با عزت و حجت از خداوند متعال مسئلت دارم.

وی با بیان اینکه  این پیروزی بزرگ به طور حتم از پایداری و مقاومت ملت غیور ایران به دست آمده است، افزود: موفقیت هسته‌ای مبتنی بر منطق گفت‌وگو در جمهوری اسلامی حاصل شد و جهانیان نیز از توافق انجام گرفته خوشحال هستند؛ هر چند که ممکن است گروهک‌های تروریستی و رژیم صهیونیستی به تلاش‌ها خود برای گسترش ایران هراسی ادامه دهند ولی به طور قطع مثل همیشه شکست خواهند خورد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: موفقیت در این مذاکرات یک پیروزی بزرگ برای ایران و اثبات حقانیت دیپلماسی مبتنی بر صلح و دوستی کشور ما بود. افکار عمومی جهان منطق دیپلماسی و مذاکره را حمایت و دنبال کرده و از توافق به عمل آمده خشنود هستند. قطعا گروهک‌های تروریستی و رژیم منهوس صهیونیستی تمام تلاش‌های مذبوحانه خود را بکار گرفتند و همه سنگ اندازیشان را بر فرآیند مذاکرات ایران و 1+5 انجام دادند و خوشبختانه چون همیشه مایوس و مغلوب شدند.

وی ادامه داد: امیدوارم در داخل کشور صدایی مخالف و متضاد این توافق به عمل آمده به گوش نرسد و با سرلوحه قرار دادن همدلی و همزبانی حتی اگر بنای همراهی ندارند، توپ انتقاد یا مخالفت خود را در زمین دیگری غیر از میدان سیاست خارجی به بازی بگیرند و انشاالله دلواپسی‌شان را تعدیل و حداقل بر مبنای موضوعاتی داخلی تنظیم فرمایند.

قادرمرزی افزود: به برخی وزرای دولت مخصوصا وزرای اقتصادی کشور توصیه می‌کنم که چون وزیر خارجه با ظرافتی ظریف گونه پیگیر حل مشکلات اقتصادی کشور به ویژه معضل بحرانی بیکاری و ایجاد اشتغال باشند.

وی گفت: حال که امروز روز اعلام توافق بر سر مساله هسته‌ای و پیروزی رفع تحریم‌هاست و دارایی‌های بلوکه شده کشور و ثروت‌های مسدود شده آن در اختیار کشور قرار گرفته و درآمدهای قابل توجه و پول‌های نسبتا کلانی وارد خزانه کشور می‌شود، به رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید توصیه می‌کنم که آن منابع مالی را صرف زیر ساخت‌ها و مسایل زیر بنایی کشور کنند.

قادرمرزی تاکید کرد: به طور حتم مهمترین موضوع اقتصادی و اجتماعی کشور مساله بحرانی بیکاری و تولید داخلی است.

وی ادامه داد: امیدوارم ریاست جمهوری با تخصیص منابع لازم فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اقدام ویژه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به رئیس جمهور گفت: نزدیک به دو سال از آغاز به کار دولت تدبیر و امید گذشت و شما علیرغم اینکه به حدود 70 درصد از استان‌های کشور سفر کرده‌اید، هنوز به کردستان نیامده‌اید. مطمئنم تدبیر مردم کردستان در انتخابات 24 خرداد 92 با 73 درصد رای اعتماد مبتنی بر امید به خود را فراموش نکرده‌اید. در آستانه آغاز سال سوم کاری دولت تدبیر و امید قرار است به کردستان سفر کنید. امروز سیاست خارجی شما پیروز و خزانه دولت به زودی پر می‌شود. از شما می‌خواهم با دست پر به کردستان بیایید. پاسخ اعتماد و امید را با اعتماد و امید به کردستان بدهید. در دولت شما مانند دولت‌های گذشته در توزیع منزلت و قدرت کردستان مورد کم توجهی و شاید بی‌توجهی قرار گرفت. با توزیع عادلانه ثروت و تخصیص اعتبارات ویژه و جهشی امید مردم کردستان را احیا کنید.

وی ادامه داد: رئیس جمهور شما به عنوان رئیس دولت در حکومت در مقابل تمام ملت و سرزمین مسئول هستید ما می‌دانیم و یقین داریم و شما هم واقف هستید چون تجربه ثابت کرده است که تا کردستان به توسعه نرسد، ایران به توسعه نمی‌رسد و با توجه به شرایط خاص و جایگاه استراتژیکی استان می‌گویم که راه توسعه ایران حتما از کردستان می‌گذرد.

وی خطاب به وزیر بهداشت در خصوص طرح تحول سلامت گفت:  قطار این طرح متاسفانه از ریل خارج شده و به جای عدالت تبعیض را تقویت کرده است. ما مجلسی‌ها از محل هدفمندی یارانه ها و ارزش افزوده 7700 میلیارد تومان پول در اختیار شما قرار دادیم که عدالت در موضوع سلامت محقق شود. قرار بود آن پول‌ها صرف درمان مردم شود. قرار بود با این طرح بیمارستان‌های مناطق محروم تجهیز شوند. قرار شد مردم حداکثر در مراکز استان‌ها درمان شوند در حالیکه هنوز همه به تهران و چند کلانشهر برای درمان مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بخش اعظم منابع پولی در اختیار وزارت بهداشت صرف پرداخت حقوق به پزشکان شده و پدیده زیر میزی هنوز هم هست.

قادرمرزی افزود: اخیرا هر چند دیر هنگام توجهی مثبت به کادرهای غیر پزشکی بخش درمان کرده اید. اما پرداخت مبتنی بر عملکرد با فرمولی سخت و تعاریفی اشتباه اجرا شده است. انشاالله در مراحل بعدی آن را اصلاح فرمائید.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یک کلام در طرح تحول سلامت اجرای دقیق عدالت در توزیع منابع مالی در ابعاد جغرافیایی و فضایی بین استانها و شهرستان‌ها و بعد انسانی بین کلیه کارکنان بخش درمان، بهداشت و آموزش به تناسب جایگاه‌ها، انتظارها و کلیه کارکنان بخش سلامت کشور است./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet