خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1394/05/06 11:57:45
سرویس صحن
اسماعیلی در نطق میان دستور:

ایستادگی 12 ساله ملت ایران، غرب را به مذاکره وادار کرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قطعا اگر غربی‌ها در مذاکرات کم آوردند و بخشی از حقوق ملت ایران را به رسمیت شناختند، به علت مقاومت ۱۲ ساله ملت ایران و ایثار و فداکاری شهدای هسته ای بود که این موضوعات توانست توانمندی ملت ایران را به علی رغم تحریم‌ها و تهدید به رخ جهانیان بکشاند.
ایستادگی 12 ساله ملت ایران، غرب را به مذاکره وادار کرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قطعا اگر غربی‌ها در مذاکرات کم آوردند و بخشی از حقوق ملت ایران را به رسمیت شناختند، به علت مقاومت 12 ساله ملت ایران و ایثار و فداکاری شهدای هسته ای بود که این موضوعات توانست توانمندی ملت ایران را به علی رغم تحریم‌ها و تهدید به رخ جهانیان بکشاند. https://cdn.icana.ir/d/019/43045.jpg ایستادگی,12,ساله,ملت,ایران،,غرب,را,به,مذاکره,وادار,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد اسماعیلی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 6 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، گفت: اگر غربی‌ها مذاکره را در موضوع هسته ای پذیرفته‌اند، این اقدام نه از سر دلسوزی بلکه از روزی ناچاری بوده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قطعا اگر غربی‌ها در مذاکرات کم آوردند و بخشی از حقوق ملت ایران را به رسمیت شناختند، به علت مقاومت 12 ساله ملت ایران و ایثار و فداکاری شهدای هسته ای بود که این موضوعات توانست توانمندی ملت ایران را به علی رغم تحریم‌ها و تهدید به رخ جهانیان بکشاند.

وی با اعلام اینکه متأسفانه در برجام خطوط قرمز نظام به‌ویژه در بحث اقتصادی و بازرسی‌ها به طور کامل رعایت نشده است، تصریح کرد: کمیسیون ویژه مجلس باید به دقت این موضوع را بررسی کنند.

اسماعیلی افزود: در برجام به غربی‌ها اجازه بازرسی مدیریت شده، ارائه شده که این مجوز در آینده می تواند مورد سوء استفاده غربی‌ها برای بازرسی گسترده قرار گیرد، همچنین قرار بود که کلیه تحریم‌ها به صورت یکجا برداشته شود، اما در برجام خیلی از تحریم‌ها تعلیق و در چند مرحله برداشته خواهد شد.

وی گفت: همچنین تعلیق تحریم‌ها هم منوط به اجرای تمام تعهدات ایران و راستی آزمایی آژانس است، این در حالی است که ما از گزارش‌های آژانس هیچ سابقه خوبی نداریم.

اسماعیلی با محکوم کردن حملات عربستان به یمن،‌گفت: حمله رژیم سعودی صهیونیستی به مردم بی‌پناه یمن را محکوم می‌کنیم و اقدامات رژیم سعودی صهیونیستی را در یک راستا و صرفاً برای تأمین منافع استکبار جهانی می‌دانیم.

وی همچنین با تأکید بر این‌که دولت آمریکا همچنان شیطان بزرگ و دشمن درجه یک اسلام است، گفت:‌ عامل تمام خون‌های به ناحق ریخته شده در طول دهه‌های گذشته در منطقه و جهان اسلام آمریکا است به همین خاطر مبارزه ملت ایران و سایر ملل مسلمان با آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث تا به زانو در آوردن این جنایتکاران تاریخ ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه پیگیری این راه و آرمان های امام(ره) و شهدا و مقابله با زورگویی و زیاده خواهی دشمنان اسلام با تبعیت کامل از رهنمودهای رهبری را به عنوان یکی از بزرگترین خواسته ملت ایران از مسئولان نظام و قوای سه‌گانه دانست و گفت: این امر در صورتی محقق می شود که مسئولان نظام دنیاطلبی، ثروت‌اندوزی، جاه‌طلبی و عشق به پست و مقام را کنار گذاشته و با صداقت کامل در عمل وارد میدان شوند.

اسماعیلی افزود: باید همه مدیران نالایق،‌سودجو و فرصت‌طلب از هر طیفی کنار زده شوند و به جای آن‌ها مدیران لایق‌، متعهد و متخصص برای اداره کشور به کار گرفته شود.

وی گفت: مردم شرایط سخت اقتصادی و مشکلات را به دلیل امام (ره) و شهدا و نظام اسلامی تحمل می‌کنند، در این شرایط انتظار می‌رود که مسئولان نیز همچون مردم عادی جامععه زندگی کنند و از همان امکانات برخوردار باشند. فرزندان مسئولان نیز همانند فرزندان مردم عادی در ادارات و سازمان‌ها به کار گرفته شوند.

اسماعیلی ادامه داد: در شرایط فعلی که کشور که با صدها هزار نفر از جوانان تحصیلکرده بیکار مواجه است سوال اساسی مردم این است که چند نفر از بیکاران از فرزندان و مسئولان نظام تشکیل شده است. لازم است در این زمنیه دولت و مجلس پاسخ شفاف و روشن و قانع کننده‌ای به ملت بدهند.

وی گفت: رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی باید اقدامات لازم برای جبران خسارت 250 میلیارد تومانی به باغداران زیان‌دیده حوزه انتخابیه‌اش بر اثر سرمازدگی را انجام دهند و همچنین وزیر نیرو باید پیگیری وضعیت آبرسانی به روستاهای زنجان و طارم باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet