آغاز هفته وحدت
1394/05/07 12:32:42
سرویس صحن
قادرمرزی در نطق میان دستور:

ضرورت توزیع عادلانه منزلت، ثروت و قدرت مطالبه به حق مردم کردستان است

نماینده مردم کردستان در مجلس با اشاره به اینکه مطالبه به حق مردم کردستان اجرای دقیق عدالت در توزیع، منزلت، ثروت و قدرت است،گفت: کردستانی‌ها می‌خواهند برای ارتقای شاخص‌های توسعه و جبران عقب‌ماندگی از فرآیند توسعه ملی از ثروت‌های ملی برخوردار شوند.
ضرورت توزیع عادلانه منزلت، ثروت و قدرت مطالبه به حق مردم کردستان است نماینده مردم کردستان در مجلس با اشاره به اینکه مطالبه به حق مردم کردستان اجرای دقیق عدالت در توزیع، منزلت، ثروت و قدرت است،گفت: کردستانی‌ها می‌خواهند برای ارتقای شاخص‌های توسعه و جبران عقب‌ماندگی از فرآیند توسعه ملی از ثروت‌های ملی برخوردار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/111456.jpg ضرورت,توزیع,عادلانه,منزلت،,ثروت,و,قدرت,مطالبه,به,حق,مردم,کردستان,است Icana

حامد قادرمرزی درنشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مرداد) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستور خود،گفت:روز یکشنبه 4 مرداد 1394 رئیس جمهور محبوب کشورمان در رأس هیاتی از دولت تدبیر و امید به کردستان سفر کردند و کردستانی‌های غیور و سلحشور استقبالی صمیمی و کم‌نظیر و پرشور از رئیس‌جمهور داشتند و با حضور خود همایشی عظیم از بودن و دوستی با دولت و نظام از خود نشان دادند.

وی ادامه داد:مردمی که علی‌رغم اینکه می‌دانند بارها مورد کم‌لطفی و کم‌توجهی دولت‌های مرکزی قرار گرفته‌اند،مردمی که می‌دانند از شاخص‌های پایین توسعه در قیاس با سایر استان‌های کشور برخوردارند، مردمی که اغلب جوانان آنها به ویژه فارغ‌التحصیلان و دانشگاهیانشان بیکارند، مردمی که زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای، ریلی و هوایی ندارند، مردمی که درآمد سرانه آنها کمتر از نصف میانگین درآمد سرانه کشور است، مردمی که امروز حتی برای دسترسی به آب شرب مشکل دارند،مردمی که با خشکسالی،گرانی، تورم، بیکاری و حتی بی‌درآمدی مواجه هستند،مردمی که وعده‌های محقق نشده فراوان از دولتمردان از گذشته‌های دور تاکنون شنیده‌اند.

به گفته قادرمرزی  با همه اینها مردم آمدند و بودند همانگونه که همیشه در صحنه‌های حساس بوده‌اند، آنها حساب نظام را از اشخاص و دولت‌ها متمایز می‌دانند و از سر دوستی با دولت و نظام و با امید به تدبیر شیخ دیپلمات و رئیس دولت به استقبال آمدند که جلوه‌ای دوباره از اعتماد خود را به نمایش مانا بگذارند. 

نماینده مردم کردستان در مجلس تصریح کرد: غرورانگیز افتخار می‌کنم که به نمایندگی از مردمی سخن می‌گویم که از تبار دیرینه‌ترین نیاکان ایران‌زمین هستند. کردستانی‌هایی که بهترین داستان‌های فداکاری و پایداری و ایثار را به یُمن وطن‌دوستی در بزرگی و نام‌آوازگی ملت و میهن با دل و جان بر تاریخ پرافتخار ایران عزیز همواره حک کرده‌اند.لذا لازم می‌دانم از حضور حداکثری و استقبال پرشور مردم فهیم کردستان به ویژه مردم غیور شهرستان‌های قروه و دهگلان و بخش‌های دلبران، سریش‌آباد، چهاردولی، بلبان‌آباد، بخش‌های مرکزی و روستاهای ایران دو شهرستان کمال تشکر و قدردانی خود را از تریبون خانه ملت اعلام نمایم.و از حضور  آقای حجتی و حجت‌الاسلام یونسی به خاطر حضور در جمع کشاورزان و مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان و بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات این حوزه تشکر می‌کنم. 

وی همچنین ضمن تشکراز استاندار، شورای تامین استان و همه کسانی که تلاش کردند تا سفر و جلسات آن در نظم و آرامش انجام شود،‌گفت: جناب آقای دکتر روحانی از سفر پربار و بسیار خوب ولی دیرهنگامتان به کردستان تشکر می‌کنم. مردم کردستان برای دومین‌بار با حضور خودجوش خود در حالی که مدارس تعطیل و دانش‌آموزان نبودند، در حمایت از جنابعالی و دولت تدبیر و امید سنگ تمام گذاشتند. امیدوارم که جنابعالی هم پاسخ استقبال گرم و اعتماد دوباره مردم کردستان را با اعتنایی ویژه و اختصاص اعتبارات خاص برای توسعه کردستان ارائه نمایند. 

 

اجرای دقیق عدالت در توزیع، منزلت، ثروت و قدرت مطالبه به حق مردم کردستان

این نماینده مجلس ادامه داد: جناب آقای رئیس جمهور مجددا یادآوری می‌کنم که مطالبه به حق مردم کردستان اجرای دقیق عدالت در توزیع، منزلت، ثروت و قدرت است. همانگونه که در جریان سفر از مردم شنیدید کردستانی‌ها می‌خواهند برای ارتقای شاخص‌های توسعه و جبران عقب‌ماندگی از فرآیند توسعه ملی از ثروت‌های ملی برخوردار شوند و با ایجاد فرصت‌های مناسب در عرصه‌ قدرت ملی و از طرف دولت زمینه بروز و ظهور ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایشان در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم شود و منزلت‌شان در عمل مورد احترام قرار گیرد.

وی اظهارداشت:برخود لازم می‌دانم به نمایندگی از مردم دلاور خطه سرافراز کردستان و به ویژه مردم شریف شهرستان‌های قروه و دهگلان از رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید به خاطر تصویب موارد زیر در سفر به کردستان و تعهد صددرصدی انجام آنها تشکر و قدردانی می‌نمایم.

قادرمرزی در توضیح موارد تصویب شده،افزود:تخصیص اعتبارات مناسب برای تامین آب شرب و کشاورزی منطقه به ویژه انتقال آب سدهای آزاد و ژاوه به سدهای قوچم و سورهال و دشت‌های قروه و دهگلان و شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سدهای مذکور که از وزیر نیرو می‌خواهم در انجام پروژه‌های فوق و انتقال آب سدهای ژاوه و آزاد به دشت‌های قروه و دهگلان تسریع فرمایند.همچنین  تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه احداث بزرگراه شرق به غرب  یعنی بزرگراه قروه- دهگلان- سنندج- مریون و کریدور شمال جنوب استان یعنی بزرگراه کرمانشاه- کامیاران- سنندج- دیواندره- سقز- میاندوآب که از وزیر محترم راه و شهرسازی انتظار داریم با انتصاب مدیرکلی توانمند، لایق و راستگو و در شأن مردم کردستان در اداره کل راه و شهرسازی استان این پروژه‌های مهم را در اسرع وقت اجرا کنند. 

 

رشته تحصیلی زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان تاسیس شود

نماینده مردم کردستان در مجلس ادامه داد: تخصیص اعتبار مناسب برای تکمیل احداث دانشکده صنعت و معدن قروه،تاسیس رشته تحصیلی زبان و ادبیات کردی در مقطع کارشناسی در دانشگاه کردستان که انشاالله به تبع آن فرهنگستان زبان و ادبیات کردی نیز تاسیس شود،تصویب اجرای بهسازی و آسفالت 450 کیلومتر راه روستایی که از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم در اسرع وقت نسبت به اجرای این تعهد ارزشمند،ریاست محترم جمهوری اقدام فرمایند. 

قادرمرزی در مورد سایر مصوبات گفت: تصویب اجرای زنجیره تولید فولاد در کردستان با ظرفیت 2 میلیون تن که با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) انجام خواهد شد و بخش اعظم آن با احیای کارخانه ذوب‌آهن قروه محقق می‌شودهمچنین تصویب تاسیس واحد 50 هزار تنی لاستیک تایر و تیوپ کردستان در شهرستان دهگلان که با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انجام می‌شود.بنابراین از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم در تسریع در اجرای این دو پروژه مهم ، مساعدت‌های لازم را به‌عمل آورند، تا کمکی به کاهش بیکاری در منطقه بشود. 

قادرمرزی افزود:از وزیر آموزش و پرورش مجدا تقاضا دارم ضمن تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان نسبت به اعمال وسوابق کاری معلمان حق التدریس جذب شده در دهه 60 و 70 به طور کامل اقدام فرمایند.

 

ثبت سوابق کاری معلمان مناطق دورافتاده فقط همت می خواهد

وی ادامه داد:لازم به ذکر است که این معلمان در روستاها و مناطق محروم و دورافتاده شروع به کار کرده و فقط 9 ماه از سال سوابق کاری آنان اعمال شده است.لذا شایسته است که به طور کامل سوابق کاری آنان اعمال شود.این عزیزان بارها اعلام کرده اند که حتی پول بیمه سنوات یاد شده خود را پرداخت خواهند کرد بنابراین هیچ بار مالی برای آموزش و پرورش ندارد فقط همت می خواهد تا رفع مشکل شود.

وی ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم نسبت به احیای اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان اقدام عاجل کنند. لازم به ذکر است که مدت 3 سال و 2 ماه است که اداره کل راه وشهرسازی استان کردستان به صورت پاره وقت توسط شخصی بسیار ناکارآمد ضعیف و غیربومی و غیرساکن مثلا مدیریت شده و به صورت نیمه تعطیل درآمده است.امیدوارم آقای آخوندی ما را به مسیر دیگری برای پیگیری حقوق مردم هدایت نفرمایند.

نماینده مردم کردستان در مجلس در ادامه گفت: ازوزیر بهداشت می خواهم نسبت به تحقق اهداف طرح تحول سلامت در مناطق محروم تلاش و جدیت خاص به عمل آورند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف طرح تحول سلامت دسترسی آسان مردم به خدمات درمانی و نظام سلامت بودژ تصریح کرد: متاسفانه تا کنون در خصوص دسترسی مردم به خدمات درمانی در طول اجرای طرح تغییر و تحولی مشاهده نشده است و مردم برای درمان‌های سطح متوسط و بالا متاسفانه از شهرستان‌های مناطق محروم و حتی از مراکز استان هایی مانند کردستان هنوز عازم و آواره تهران و چند کلانشهر می شوند.

قادرمرزی افزود:باید بیمارستان‌های شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها در قالب این طرح مجهز به خدمات درمانی به ترتیب متوسط و بالا می شدند که شایسته است صورت پذیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet