خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/05/07 12:00:35
سرویس صحن
علوی در نطق میان دستور:

توجیهی برای تداوم بی مهری‌ها در تعامل با کردستان پذیرفته نیست

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: مردم کردستان که از سرانجام ظفرمندانه ماراتن مذاکرات هسته ای و احقاق حقوق ملت ایران و رفع تحریم های ظالمانه امیدوار شده و منتظرند تا به دنبال توفیق در اجرای سیاست راهبردی تبعیض زادیی در روابط بین الملل بلافاصله رفع نابسامانی های درونی و داخلی هم در دستور کار دولت قرار گیرد.
توجیهی برای تداوم بی مهری‌ها در تعامل با کردستان پذیرفته نیست نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: مردم کردستان که از سرانجام ظفرمندانه ماراتن مذاکرات هسته ای و احقاق حقوق ملت ایران و رفع تحریم های ظالمانه امیدوار شده و منتظرند تا به دنبال توفیق در اجرای سیاست راهبردی تبعیض زادیی در روابط بین الملل بلافاصله رفع نابسامانی های درونی و داخلی هم در دستور کار دولت قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/86436.jpg توجیهی,برای,تداوم,بی,مهری‌ها,در,تعامل,با,کردستان,پذیرفته,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیداحسن علوی درنشست علنی امروز(چهارشنبه 7 مرداد ماه ) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستور خود،گفت: توفیقات ارزشمند دیپلمات های جمهوری اسلامی در دست‌یابی به یک توافق ارزشمند و حیاتی به منظور رفع تحریم‌های ظالمانه و پایان سیاست ایران‌هراسی که نوید سرآغاز فصل تازه ای در تاریخ تعامل با دنیا  در جهت ایجاد صلح جهانی است را تبریک می گویم.

توجیهی برای تدام بی مهری ها در تعامل با کردستان وجود ندارد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم کردستان که از سرانجام ظفرمندانه مارتن  مذاکرات هسته ای و احقاق حقوق ملت ایران و رفع تحریم های ظالمانه همراه با همه هموطنان در سراسر کشور امیدوار و شاد شده و منتظرند  تا به دنبال توفیق در اجرای سیاست راهبردی تبعیض زادیی در روابط بین الملل بلافاصله رفع  نابسامانی های درونی و داخلی هم در دستور کار دولت قرار گیرد.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد:امیدواریم کردستان عزیز نیز به دلیل شایستگی‌های مردمانش و وجود پتانسیل های بالقوه اش از وادی کم توجهی دربرنامه ریزی ها خارج شود و سهم شایگان خویش را دریافت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: توجیهی برای تدام بی مهری ها در تعامل با کردستان وجود ندارد و البته دولتمردان باید بدانند که زمان به سرعت در حال گذر است.

 

 

وی با سپاس از اعضای مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: با این امید که توانسته باشم بخشی از مطالبات مردم کردستان عزیز در مجال کوتاه 4 مردادماه شورای اداری استان، بار دیگر به مسئولان اجرایی و شخص رئیس جمهور یادآوری کرده باشم، افزود: وظیفه خویش می‌دانم از شهروندان شریف و هوشمند کردستانی به خاطر استقبال پرشور و معنادار خویش از رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید از جانب خود و اعضای مجمع نمایندگان استان صمیمانه سپاسگزاری کنم و بر این دلیرمردان و شیرزنان دامنه‌های آبیدر و جبال زاگرس سلام و درودی دوباره بفرستم.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: ضمن سپاس از عنایت حضرتعالی به کردستان و تاکید بر پیگیری مسائل مبتلابه این استان به صورت مستقیم، بی‌گمان جنابعالی با هوشمندی و بصیرت خویش، پیام هوشمندانه مردم کردستان را دریافت نموده و به ارزش و بهای این همه شور و شوق و امید توأم با وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری مردم کردستان بیش از دیگران واقف و آگاهید.

علوی ادامه داد: استقبال مردم کردستان از حضرتعالی و هیات همراه برگ دیگری از حماسه حضور مردم هوشیار کردستان را ورق زد تا برای بار دیگر دولت را بدهکار خود و شعار استراتژیک همدلی و همزبانی دولت و ملت در کردستان به بهترین شکل جلوه‌گر شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: بی‌تردید تاریخ فراموش نخواهد کرد که این ملت در حماسه سال 88 با استقبال تاریخی و بی‌نظیر خود از رهبر فرزانه انقلاب، چگونه کردستان را به کانون عینی همبستگی ملی و انسجام اسلامی مبدل نموده و دل دوستداران اسلام و انقلاب را شاد و مقام معظم رهبری را همچون نگینی بسیار ارزشمند و گوهری یگانه در آغوش مهربانی‌های خویش جای داده بودند.

وی افزود: صدالبته عنایات ویژه رهبری عزیز در آن سفر پربار نیز هرگز از یادها نخواهد رفت. تخصیص اعتبارات عمرانی، اجرای پروژه‌های اشتغال‌زا، رسیدگی جدی و سریع به برخی از مطالبات فرهنگی، دینی و مذهبی مردم که بیانگر پیوند عمیق و پایدار مردم به رهبری است، سرفصلی جاودان از تاریخ انقلاب اسلامی در کردستان می‌باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم رئیس جمهور نیز با فرزانگی و بصیرت خویش با درک عمیق مطالبات و خواسته‌های مردم استانی که بیشترین حمایت‌ها را از برنامه‌های دولت ابراز داشته‌اند، عنایت و توجه خاص و شایسته خویش را با صدور دستورات موکد در موارد ذکرشده در شورای اداری استان کردستان در حافظه تاریخی کردها و کردستان ثبت کنند.

علوی اظهار داشت: بدیهی است استقبال پرشور مردم جلوه‌های دیگری داشت که بی‌گمان از ذهن نافذ رئیس جمهور پنهان نخواهد ماند. حجم بسیار بالای درخواست‌های شخصی و نامه‌های تسلیمی به مسئولان هیات همراه که انشاالله با بررسی آنها که محتوای مشابه اکثریت این درخواست‌ها همانا اشتغال و تامین حداقل نیاز است مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: توسعه و اشتغال دو روی مهم سکه مطالبات مردم کردستان است، چیزی که مرتباً مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و جنابعالی هم بیش از هر کس دیگری بر اهمیت و ضرورت آن اشراف دارید می‌باشد. این زمان را مغتنم می‌دانم که توجه دولت را به ضرورت ایجاد مناطق آزاد به ویژه در شهرهای مرزی کردستان با توجه به پتانسیل‌های تجاری و بازرگانی قابل توجه با اقلیم کردستان عراق و اهمیت این موضوع در توسعه و اشتغال نیروهای کارآمد و جویای شغل در استان بارها مطرح کرده و اینک از این تریبون نیز دوباره از جانب خود و موکلان‌مان این موضوع را مطرح و به جد خواستار اجرایی شدن آن می‌باشیم. انتظار می‌رود با صدور دستور در این حوزه دل مردم کردستان را شاد و نشاط عمومی را در این استان ارتقا بخشید.

این نماینده مردم در مجلس نهم درخصوص مسائل حوزه انتخابیه‌اش نیز خطاب به حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: چنانچه در سفر اخیرتان به جغرافیای کردستان ملاحظه کرده باشید، فضای سنتی حاکم بر فرآیند تولیدات محصولات کشاورزی و فقدان ترویج و آموزش همراه با سخت‌گیری‌های مربوط به پرداخت بیمه کشاورزی و عدم سرمایه‌گذاری بهینه و نبود تسهیلات به موقع بانک کشاورزی و تغییرات اقلیمی، متاسفانه از ظرفیت‌های استان در این حوزه بهره‌برداری درست به‌عمل نیامده و برداشت محصول در واحد سطح با استانداردهای قابل قبول فاصله فراوانی دارد.

وی ادامه داد: از طرفی بی‌توجهی مسئولان به بحث منابع آبی که قالب باغات استان در حال خشک شدن و بروز مشکلات و نارسایی‌های عدیده‌ای گردیده است، به یک تهدید اساسی برای تداوم حیات نیم‌بند کشاورزی و باغداری استان مبدل گشته  که قویاً خواستار چاره‌جویی در این زمینه می‌باشیم، چرا که مردم مرتباً در مراجعات خود به نارضایتی و گله‌مندی از اجرای این سیاست اشاره می‌کنند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سازمان مدیریت بحران درخواست کرد به علت طوفان و بارندگی سیل‌آسای اخیر که موجب خسارات سنگینی به کشاورزان شهرستان دیواندره گردیده،‌ ضمن بررسی فوری و بررسی خسارات وارده نسبت به پرداخت وجوه متعلقه به خسارت‌دیدگان منطقه اقدام عاجل به‌عمل آورند.

علوی خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شدیداً‌ تذکر داد و گفت: تدبیر اساسی برای ارتقای شاخص توسعه (IDI) در استان کردستان که بر سه محور اصلی دسترسی، استفاده و مهارت متمرکز است، متاسفانه استان کردستان نسبت به میانگین کشوری در شاخص دسترسی رتبه 27، در شاخص استفاده رتبه 29 و در شاخص مهارت رتبه 28 کشوری را داراست، لذا وضعیت استان کردستان به ویژه در بخش دولت الکترونیک وضعیت مناسبی نیست و مستلزم توسعه در این بخش می‌باشد و لازم است وزیر بر اساس وعده‌هایی که در سفر به کردستان داشته نسبت به اجرای موارد مرتبط دستور اقدام عاجل مبذول دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت:‌ از رئیس جمهور درخصوص دستور عاجل به منظور تخصیص 500 میلیون دلار تصویبی از صندوق توسعه ملی به وزارت نیرو به منظور اجرای به موقع شبکه آبرسانی و سامانه‌های انتقال آب شرب روستایی، آنهم به‌رغم گذشت قریب به 5 ماه از ابتدای سال جاری، درخواست می‌کنم که تاخیر در اختساس این اعتبار با توجه به صراحت قانون، جایز نیست و باید به فوریت اقدام لازم صورت گیرد.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: علی‌رغم صراحت قانون متاسفانه تاکنون در مورد نیروهای پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی و همین‌طور در مورد ارتقای شغلی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش،‌ اقدام مناسبی صورت نگرفته، لذا اجرای این موارد را متذکر شده و اعلام می‌دارم چه ضرورتی برای برگزاری آزمون در مورد آندسته از معلمانی که 15 سال سابقه دارند و از سال 80 انجام وظیفه می‌کنند، وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بازداشت تعدادی از معلمان معترض به معیشت خودن در محوطه مجلس نسبت به این موضوع انتقاد کرد و گفت: بدیهی است مجلس به‌عنوان مأمن و پناهگاه مردم باید با معترضان با سعه‌صدر برخورد کند. طبیعی است مردم برای حل مشکلات خود تنها محل امن را مجلس می‌دانند که باید اجازه داد با حفظ رعایت ارزش‌های اسلامی و انقلابی مشکلات حاکم بر زندگی آنها اطلاع‌رسانی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet