هدر اصلی
1394/05/07 12:44:00
سرویس صحن
افتخاری در نطق میان دستور با تبریک دهه کرامت و روز دختران:

دولت یازدهم برای تهیه سند امنیت زنان و کودکان چه اقداماتی انجام داده است؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس باتبریک پیشاپیش دهه کرامت و روز دختران، گفت: درباره زنان و دختران و خانواده چندین سوال مطرح است اینکه دولت یازدهم در جهت تحقق مواد ۲۳ و ۲۲۷ برنامه پنجم و تهیه سند امنیت زنان و کودکان چه اقداماتی انجام داده است؟ و امید است با تلاش مسئولان بحث مرخصی زایمان، بیمه زنان خانه‌دار و... هر چه سریع‌تر به سرچشمه مقصود برسد.
دولت یازدهم برای تهیه سند امنیت زنان و کودکان چه اقداماتی انجام داده است؟ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس باتبریک پیشاپیش دهه کرامت و روز دختران، گفت: درباره زنان و دختران و خانواده چندین سوال مطرح است اینکه دولت یازدهم در جهت تحقق مواد 23 و 227 برنامه پنجم و تهیه سند امنیت زنان و کودکان چه اقداماتی انجام داده است؟ و امید است با تلاش مسئولان بحث مرخصی زایمان، بیمه زنان خانه‌دار و... هر چه سریع‌تر به سرچشمه مقصود برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/79054.jpg دولت,یازدهم,برای,تهیه,سند,امنیت,زنان,و,کودکان,چه,اقداماتی,انجام,داده,است؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لاله افتخاری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با قرت آیه 118 الی 120 سوره آل عمران و ضمن با گرمی داشت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و افرادی که در آن خوش درخشیدند، گفت:مذاکرات هسته‌ای به پایان رسید و توجه به آیاد  تلاوت شده در ابتدای سخنانم ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های تیم مذاکره کننده انظار می‌رود اولا؛ همچنان که آقا فرموده‌اند توافقنامه با دقت مورد بررسی نخبگان قرار گیرد، از این رو فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش بنیان از باب عمل به آیه شریفه (فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ)و در جهت لبیک گویی به فرمایشات مقام معظم رهبری روز گذشته، نشست اول خود را با حضور کارشناسان و منتقدان توافقنامه برگزار کرد.

برگزاری جلسه به منظور آشنایی با دیدگاه‌های مختلف و موافقبا توافق هسته‌ای

نماینده مردم تهران در مجلس مهم شورای اسلامی افزود: جلسه دوم نیز با حضور موافقان و بعضی از اعضای ارشد تیم متخصص و متعهد مذاکره‌کننده برگزار خواهد شد تا مجلس با  دیدگاه‌های مختلف و موافق برای تصمیم‌گیری نهایی آشنا شود و بدیهی است که تصمیمات مجلس تنها در چارچوب اختیارات اوست که طبق قانون بدان عمل می‌کند.

وی ادامه داد: در نهایت این شورای امنیت ملی است که براساس مصالح نظام اقدام لازم را انجام خواهد داد تا تصور نشود آنگونه که بعضی مخالفان در داخل و خارج کشور مطرح کرده‌اند به مصداق آیه تفسیر «فمن اضطر غیر باغ ولا عاد فلا إثم علیه ...» دچار شده است نه بلکه براساس آیه فاستقم کما أمرت ومن تاب معک....  با قطب‌نمای رهبری که منطبق بر «هذا بصایر للناس» است و با صبر و شکیبایی امت ولایت‌مدار موضوع را به سرانجام نیکو رسانده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: این همان نرمش قهرمانانه و دوی امدادی است که همه در آن شریکند و باید سبب وحدت و همدلی شود نه انشقاق میان ملت و مسئولان که آرزوی دیرینه دشمنان است و نه مصادره به نفع یک گروه خاص.

عملیات مرصاد می‌گوید که اگر دشمن پای آتش‌بس بیاید باز هم قابل اعتماد نیست

افتخاری با بیان اینکه ثانیاً نظارت مستمر و هوشیاری در ادامه راه ضروری می‌نماید چراکه عملیات مرصاد نشانگر آن است که دشمن و حریف اگر به ظاهر پای آتش‌بس بیاید یا توافق‌نامه هسته‌ای امضا کند باز هم همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند قابل اعتماد نیست، افزود: هر لحظه ممکن است همچون عزوه احد در اوج فتح و پیروزی مسلمین از همان راه و یا به بهانه‌های دیگر هجمه‌های خود را علیه حق‌مداران گسیل کند مانند آنچه در عراق، هندوستان، افغانستان،

وی همچنین اضافه کرد: در جنگ نیابتی علیه یمن مظلوم مبتنی بر شیطنت شاهد هستیم، مگر نه اینکه «انهم لا ایمان لهم» پس بیدار باشیم و اظهارنظر و اقدامات شتابزده و غیرکارشناسانه در رد و یا تایید توافق‌نامه بپرهیزیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ثالثاً ملت شریف پس از دو سال وعده‌های دولتمردان انتظار دارند به فرض آنکه توافق‌نامه نهایی شود تدابیری اندیشیده شده باشد تا باز شدن مرزها، ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور، باز گرداندن دارایی‌های بلوکه شده کشور و... منجر به ایراد حرکت قهقرایی در جهت پررنگ شدن اقتصاد وابسته به نفت، کمرنگ شدن حرکت نوپا و اقتصاد مقاومتی، افزایش واردات، از دست رفتن بیشتر فرصت‌های شغلی برای ملت شریف و آسیب به تولید ملی نشود.

وی بیان کرد: همچنین ملاحظات لازم جهت اولویت‌بخشی به کشورهای دوست در جهت سرمایه‌گذاری، جلوگیری از مهاجرت بیشتر نخبگان به خارج کشور، توجه به انتقال تکنولوژی به داخل، ایمن‌سازی کشور در برابر آسیب‌های فرهنگی، امنیتی، اجتماعی، حضور بیشتر بیگانگان و شرکت‌های آن‌ها صورت گیرد و انتظار می‌رود در حرکتی جهادی و با عزم ملی با استفاده از تمام ظرفیت‌های نظام در جهت سرعت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، اشتغال و ازدواج جوانان و تقویت زیرساخت‌ها و توسعه فناوری و... آن اقدام کنند.

سپاس به جهت تدوین و ابلاغ اسناد مرتبط با عفاف و حجاب از سوی وزارت کشور

افتخاری با بیان اینکه دو سپاس و چند انتظار در ادامه نطق خود دارد، افزود: سپاس از تلاش ارزشمند دولت محترم، وزارت دفاع به ویژه جناب سردار طلایی نیک به جهت تهیه و تصویب سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان که با همکاری فراکسیون دفاع‌مقدس انجام شد و سپاس دیگر به جهت تدوین و ابلاغ اسناد و برنامه‌های مرتبط با عفاف و حجاب از سوی وزارت کشور،

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه در جهت اجرایی ‌ساختن این طرح‌ها اقدامات مقتضی را با قید تسریع و فوریت به انجام رسانند و فرصت از دست رفته را جبران کنند و نیز انتظار می‌رود ریاست محترم جمهوری، دستور سند راهبردهای توسعه فرهنگ قرآنی تهیه و ابلاغ دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: همچنین ریاست جمهوری در برنامه ششم پیشنهادات لازم جهت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم و تحصیل رایگان و بیمه قرآنیان و فرزندان و همسران شاهد، صندوق توسعه مشارکت‌های قرآنی،‌ جمعیت، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد سازمان مستقل و توانمند سینمایی کشور را لحاظ کند.

ضرورت اصلاح ساختار اداری شهر تهران

افتخاری با بیان اینکه حوزه انتخابیه‌ وی تهرن، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس که با عنایت به سفر قریب‌الوقوع ریاست جمهوری و هیات دولت چند نکاته را متذکر شد و گفت:الف- ضرورت اصلاح ساختار اداری شهر تهران، ارتقای جاجرود و قیامدشت از روستا به شهر،  ب- ضمن همدردی با مردم شریف کن، سولقان و روستاهای منطقه جبران خسارت‌های انسانی،‌ زیربنایی و کشاورزی ناشی از سیل و طوفان اخیر در کن و سولقان و شناسایی و معرفی و موآخذه مقصر واقعی در انجام اقدامات پیش‌گیری کننده.ج- توجه به متروی اسلامشهر، چهاردانگه، پردیس و بومهن، قیامدشت و خاورشهر و حسین‌آباد فشافویه

وی ادامه داد: د- راه‌اندازی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، اصلاح حریم تهران و طرح‌های روستایی و اصلاح ساختار بهداشت و درمان تهران،‌ راه‌ها و توجه ویژه به استفاده از صنایع های‌تک و رفع مشکلات صنایع حوزه انتخابیه، ه- توجه شایان جهت تامین سرانه مناسب ورزشی، فرهنگی، آموزشی و رفاهی برای حوزه انتخابیه.

تبریک پیشاپیش دهه کرامت و روز دختران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان نطق خود ضمن تبریک پیشاپیش دهه کرامت و روز دختران، گفت:  درباره زنان و دختران و خانواده چندین سوال مطرح است اینکه دولت یازدهم در جهت تحقق مواد 23 و 227 برنامه پنجم و تهیه سند امنیت زنان و کودکان چه اقداماتی انجام داده است؟ امید است با تلاش مسئولان محترم بحث مرخصی زایمان، بیمه زنان خانه‌دار و... هر چه سریع‌تر به سرچشمه مقصود برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet