هدر موبایل
1394/05/11 19:03:04
سرویس سیاسی

نگاه ابزاری اردوغان به داعش ؛ سراب امپراطوری بر باد

اردوغان در شرایطی سراب امپراطوری عثمانی را به سر دارد که روز به روز از محبوبیتش کاسته می شود این در حالی است که رفتارهای دوگانه آنکارا در قبال داعش این استراتژی را بیش از پیش افشا کرده است.
نگاه ابزاری اردوغان به داعش ؛ سراب امپراطوری بر باد اردوغان در شرایطی سراب امپراطوری عثمانی را به سر دارد که روز به روز از محبوبیتش کاسته می شود این در حالی است که رفتارهای دوگانه آنکارا در قبال داعش این استراتژی را بیش از پیش افشا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/52611.jpg نگاه,ابزاری,اردوغان,به,داعش,؛,سراب,امپراطوری,بر,باد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زمانی که اردوغان در کنفرانس داووس در برابر رئیس جمهور ر‍ژیم صهیونیستی او اعتراض و جلسه را ترک کرد، نه تنها بین مردم ترکیه بلکه در بین مسلمانان به قهرمان جهان اسلام تبدیل شد اما اقدامات ماه های اخیر او در قبال داعش موجب شد که  خوش نامی رییس جمهور ترکیه به شدت کاسته شود. امروز بیش از همیشه روشن شده است که تئوری هایی همچون احیای امپراطوری عثمانی رنگ باخته بطوریکه حتی میان ترکها نیز اعتباری ندارد.

                        دود مواضع دوگانه در قبال تروریست به چشم دولتمردان آنکارا می‌رود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دود موضع دوگانه ترکها در قبال تروریست ها به چشم دولتمردان این کشورمی رود، گفت: آمریکا ،عربستان و ترکیه اگر دست از کمک به تروریست‌ها بردارند خاورمیانه امن می‌شود.

اسماعیل کوثری درباره اقدامات برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه ای در حمایت از تروریسم، خاطرنشان کرد: برخی ازکشورهای منطقه خیال می‌کنند ملت‌ها جهان بیدار و آگاه نیستند اما حقیقت این است که برخی از کشورها تنها بر طبق منافعشان با تروریسم مبارزه می‌کنند.

 نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا، عربستان و ترکیه همگام با هم در راستایی تقویت تروریسم در سوریه و عراق تلاش کردند، یاد آورشد: اظهارات دوسویه ترکها در قبال تروریست ها نشانه همدستی این کشور با کشورهای تجهیزکننده آنان ازجمله آمریکا وعربستان دارد.

 وی ادامه داد: شکست حزب عدالت وتوسعه ترکیه درانتخابات اخیر نشان داد مردم به هیچ وجه از عملکرد دولت فعلی ترکیه راضی نیستند زیرا مردم آگاهی دارند دولت ترکیه یک ضلع حمایت از تنش در منطقه خاورمیانه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآورشد: ما شاهد بودیم که برخی ازکشورهای منطقه  به اصطلاح دست پیمان به آمریکایی‌ها برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش دادند اما نه تنها این گروهک تروریستی منهدم نشد بلکه مجهزتر شدند.

 

                     حرکت پاندولی اردوغان علیه کردها/رمز تغییر موضع علیه داعش

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اردوغان به دنبال ایجاد امپرا طوری عثمانی در منطقه خاورمیانه است ، گفت : شکست حزب مردمی ترکیه در انتخابات کلید شکست اردوغان در طرفداری از داعش است.

 محمد حسن آصفری، درباره اقدامات اخیر اردوغان در منطقه خاورمیانه، خاطر نشان کرد:  درگیری اخیر دولت  ترکیه با  کردها در منطقه تنش زا خاورمیانه  نشان داد که اردوغان قصد دارد از تنش‌های منطقه برای پیشبرد سیاست‌های توسعه طلبانه اش استفاده کند و این در حالی است که اردوغان با اتخاذ این سیاست‌ها بطور مسلم در هیچ زمانی نمی‌تواند هدفمند حرکت کند.

 نماینده مردم  اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه به دنبال این موضوع است که از تنش‌های سیاسی در منطقه به نفع توسعه سیاسی ترکیه استفاده کند، یاد آورشد: مردم ترکیه گرایش به تنش ندارند و این امر موجب شد که حزب مردمی ترکیه در انتخابات به سختی شکست بخورد.

وی با بیان اینکه بخشی از تجهیزات داعش با همکاری ترکیه انتقال یافته است، ادامه داد: بدیهی است که مردم ترکیه با سیاست‌های غیرعادلانه اردوغان در منطقه مشکل دارند بنابراین فنته داعش به زودی دامان سیاست‌های اردوغان را می گیرد.

آصفری یادآورشد: ترکیه به دنبال جبهه بندی سیاسی در خاور میانه است زیرا داعش برخی از اقدامات  خود را مدیون اردوغان است اما بدیهی است حمایت‌های که  اردوغان از داعش  کرد در تاریخ خاورمیانه ثبت خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه وعده‌های انتخاباتی ترکیه به کردها در زمینه خودمختار بودن موجب بسیاری از مشکلات میان دولت ترکیه وکردها شد، یادآورشد: اردوغان استراتژی ثابتی ندارد تا بر طبق اصول آن حرکت کند و از همین رو مردم ترکیه را وارد بحران نا امنی کرده است.

                            ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 50 درصد از مشکلات سوریه را باید در اقدامات ترکیه جستجو کرد، گفت: ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است.

 محمد صالح جوکار ،درباره اقدامات دوسویه ترکیه در بحران سوریه، خاطرنشان کرد: شکست حزب مردمی ترکیه درانتخابات این کشورنشان داد که مردم به خوبی آگاهی دارند که دولت ترکیه دستی در تنش‌های خاورمیانه دارد بنابراین این شکست را باید تذکره‌ای برای سیاست خارجی ترکیه دانست که اگر بخواهند با این روند ادامه دهند،بطور حتم محکوم به شکست هستند.

 نماینده مردم یزد و صدوق درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکها درموضع سوریه بدون هماهنگی آمریکاییها و برخی از کشورهای منطقه عمل نخواهد کرد، گفت: دولت ترکیه  اگر بخواهد با رفتارهای  دو سویه تروریسم را در منطقه خاورمیانه حمایت کند، بطور حتم با مشکلات داخلی  بی‌شماری روبرو می‌شود.

وی ادامه داد:ما درعرصه بین الملل بوضوح شاهد این موضوع هستیم که ترکیه می‌خواهد با رفتارهای دوسویه عملکرد خود را از حمایت  تروریست منطقی جلوه دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سران ترکیه با بدانند ملت‌های جهان به خوبی اوضاع منطقه خاورمیانه را درک می‌کند، یاد آورشد: ترکیه  در بازی‌های  سران آمریکایی  در منطقه خاورمیانه به زودی بازنده می‌شود./محمد مقدم فر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet