هدر موبایل
1388/01/24 10:35:00
سرویس کمیسیون ها

دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با رییس مجمع تشخیص مصلحت

**اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یکشنبه شب با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت و گو کردند.

"محمدرضا محسنی" عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: اعضای اعضای کمیسیون در راستای دیدار با مسئولین ارشد نظام شب گذشته با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

وی طرح خدمات رسانی به ایثارگران را یکی از مباحث مهم این دیدار خواند و افزود: این طرح به لحاظ اهمیتی که از نظر کیفیت پوشش که بایست به جامعه ایثارگران داده می‌شد، مطرح گردید.

وی در مورد علت طرح این موضوع در این دیدار تصریح کرد: اگر این طرح در چرخه سنوات گذشته قرار گیرد، زمینه تسریع، تسهیل و تصویب آن فراهم می‌شود.

نماینده سبزوار خاطرنشان کرد: بحث دیگری که در دیدار مطرح شد طرح بیمه کارگزاران مخابرات روستایی بود با توجه به اینکه قشر عظیمی از این کارگزاران که انصافا بعضا 15 الی 29 سال سابقه خدمت در مخابرات روستایی دارند و شرایط سختی را هم گذراندند و با حداقل حقوق و دستمزد روزگار می‌گذراندند به امید روزی که تحت پوشش قرار گیرند، در مجلس به تصویب رسیده اما در شورای نگهبان به تصویب نرسید و مجلس نیز با اصرار بر نظر قبلی خود آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت اعلام نظرنهایی ارسال کرده بود.

وی گفت: بنابراین لازم بود عنایتی در این زمینه برای این قشر عظیم صورت گیرد.

محسنی ادامه داد: همچنین مباحثی مانند اهمیت دادن به جایگاه بانوان در مسایل علمی و مدیریتی مطرح شد که البته با استقبال آقای هاشمی رفسنجانی روبرو شد. انشاالله بتوانیم حقوق جامعه زنان را متناسب با آنچه که در شان نظام جمهوری اسلامی است تحقق بخشیم.

براسا این گزارش، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جا دارد کمیسیون اجتماعی با توجه به مسائل مهمی چون، اصلاح الگوی مصرف، هدفمند کردن یارانه‌ها و سیاست‌های اصل 44 ، با دقت و هوشیاری مضاعف پیگیر تصویب و اجرای این مسائل مهم باشد.

وی با اشاره به طرح‌ها و لوایح مطرح در کمیسیون اجتماعی ، طرح اصلاح قانون ایثارگران که هم‌اکنون در مجلس درحال بررسی است را از موارد مهمی دانست و گفت: می‌طلبد اعضای کمیسیون و سایر نمایندگان با حساسیت بررسی و تصویب آن را دنبال کنند تا دین مسوولان و انقلاب نسبت به این قشر عزیز به خوبی ادا شود.

وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت هم تلاش خود را به کار خواهد برد تا این طرح هر چه زودتر به سرانجام برسد.

رییس مجلس خبرگان مسائل مربوط به زنان را نیز از موارد مهم مورد توجه این کمیسیون دانست و گفت: به طور جد عقیده دارم، حقوق بانوان در جهان اسلام آن‌گونه که اسلام و قرآن مدنظر دارند رعایت نمی‌شود و تبعیضات آزار دهنده در این زمینه وجود دارد.

وی جهد و تلاش زنان را در برخی زمینه‌ها به خصوص کسب علم و دانش خوب دانست و با اشاره به این‌که زنان پس از انقلاب اسلامی به توانمندی‌های علمی و اجرایی بسیار خوبی دست یافته‌اند، تصریح کرد: جا دارد برنامه‌ریزان، سیاستگذاران و مجریان کشور از استعداد و توان نیمی از جمعیت کشورمان به خوبی استفاده کنند.

وی هم‌چنین مصوبه مجلس در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی را گامی ارزشمند از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس خواند.

رفسنجانی هم‌چنین با اشاره به مشکلات اقشار ضعیف جامعه تاکید کرد: پس از جنگ سیاستگذاری‌های خوبی در قالب برنامه اول توسعه و هم‌چنین لایحه فقرزدایی برای توانمندسازی و تامین بیمه‌های اجتماعی اقشار ضعف جامعه صورت گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet