هدر اصلی
1394/05/18 12:13:17
سرویس صحن
افضلی‌فرد در نطق میان دستور:

واحدهای تولیدی مورد حمایت حقیقی قرار گیرد/کارشکنی، ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل را متوقف کرده

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت حقیقی از واحدهای تولیدی، خواستار پرداخت سهم تولید از اجرای قانون هدفمندی شد.
واحدهای تولیدی مورد حمایت حقیقی قرار گیرد/کارشکنی، ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل را متوقف کرده عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت حقیقی از واحدهای تولیدی، خواستار پرداخت سهم تولید از اجرای قانون هدفمندی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/105206.jpg واحدهای,تولیدی,مورد,حمایت,حقیقی,قرار,گیرد/کارشکنی،,ایجاد,منطقه,آزاد,تجاری,صنعتی,اردبیل,را,متوقف,کرده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی افضلی فرد در جلسه علنی امروز (یکشنبه 18 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت شهادت امام صادق (ع) اظهار داشت: بدون پرداخت سهم تولید از اجرای قانون هدفمندی و استفاده از پول‌های بلوکه شده برگشتی برای تقویت این بخش٬ حمایت از تولید امری تبلیغاتی و گزافه گویی است و با اجرای سهم تولید می‌توان به تقلیل نرخ بیکاری جوانان کشور امیداور بود و لاغیر.  

نماینده مردم  اردبیل، نمین، نیر و سرعین درمجلس شورای اسلامی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) مبنی براین‌که همه مردم به امنیت و عدالت و وفور نعمات نیازمندند٬ عنوان کرد: امنیت برای مظلومان عدالت برای همگان و معیشت برای محرومان از جمله پیام های این حدیث جامع است و ما اگر به واقع شیعه آن حضرت هستیم باید تکریم٬نظارت٬قضا و اجرای مان در مسیر تحقق عینی آن باشد.

افضلی فرد با تشکر از تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: از تیم مذاکره کننده که به تعبیر رهبر عزیز انقلاب امین و شجاع و توانمند هستند به خاطر تلاش فراوان و مستمرشان سپاسگزاری می‌کنم٬ ضمن استقبال از نکات مثبتی که در برجام وجود دارد در خصوص بازرسی از مراکز نظامی که با نظر اکثریت اعضای کمیسیون مشترک امکان پذیر خواهد بود به امکان مذاکره با دانشمندان هسته‌ای و به ویژه تحریم تسهیلاتی که جزو خطوط قرمز ملت بزرگ ایران هستند هشدار می‌دهم.

وی افزود: نقشه آمریکا و مستکبران این است که حلقه محاصره بر مظلومان منطقه را که از کشور٬فرهنگ و هویت خود دفاع می‌کنند تنگ‌تر کرده و پازل حمایت از تروریسم را برای امضای نقشه های شوم صهیونیسم کامل کند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درمجلس در سخن با مسئولان درخصوص حوزه انتخابیه خود بیان داشت: رئیس محترم سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و وزیر محترم جهاد کشاورزی خرید محصولات از کشاورزان منطقه جزء کارهای ضروری و مطلوبی است که باعث تأمین نیاز سالانه کشور به گندم و حمایت از معیشتی از کشاورزان و کوتاه شدن دست دلالان می شود اما قصور و سهل انگاری در پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان خرده پا آن‌ها را به لحاظ معیشتی سخت در تنگتا قرار داده شما چرا به تعهدات خود هم در مورد کشاورزان و هم در پرداخت مصوب‌های صاداراتی برای سیب زمینی‌کاران استان عمل نمی‌کنید؟ به چه دلیل؟ با کدامین قانون؟

افضلی فرد ادامه داد: تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی  اردبیل می‌تواند زمینه رشد و صادرات استان و رشد اقتصادی و تقلیل نرخ بیکاری را فراهم کند؛ اما تعلل مسئولان سازمان مناطق آزاد تجاری در ارائه نقشه و محدوده آزاد تجاری این موضوع را متوقف کرده است و این موضوع باعث می‌شود شیرینی این مصوبه بر کام مردم ما تلخ بشود.

این نماینده با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی نمین خاطرنشان کرد: بخش خصوصی و سرمایه گذار مشخص شده اما بعضی از سهل‌انگاری های مسئولان استان باعث شده مردم عزیز نمین از این موهبت الهی تاکنون برخوردار نشوند.

وی با بیان این‌که معیشت کارمندان استان به ویژه حوزه استانداری از جمله مواردی است که کمتر به آن توجه شده است٬ گفت:امیرالمومنین خطاب به استاندار آن زمان گفته است: "به لحاظ معیشتی نعمت را بر کارمندان خود تمام کن زیرا  این کار برای اصلاح دستشان نیکو و عامل رعایت امانتی است که تو در اختیارشان قرار داده‌ای." /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet