ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/05/19 12:36:51
سرویس صحن
نوری قزلجه در نطق میان دستور:

سیاه‌نمایی درباره دست‌آوردهای توافق هسته‌ای، شرعا و عرفا درست نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی در مجلس با بیان اینکه تفاوت تیم مذاکره کننده هسته‌ای دولت یازدهم با تیم هایی قبلی فقط در جدیت، تخصص، اراده و پشتکار آنها بود، گفت: چرا باید این همه جوسازی، شائبه افکنی و هوچی‌گری در روند مذاکرات و نهایتا توافق بدست آمده و سند برجام ایجاد شود؟
سیاه‌نمایی درباره دست‌آوردهای توافق هسته‌ای، شرعا و عرفا درست نیست عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی در مجلس با بیان اینکه تفاوت تیم مذاکره کننده هسته‌ای دولت یازدهم با تیم هایی قبلی فقط در جدیت، تخصص، اراده و پشتکار آنها بود، گفت: چرا باید این همه جوسازی، شائبه افکنی و هوچی‌گری در روند مذاکرات و نهایتا توافق بدست آمده و سند برجام ایجاد شود؟ https://cdn.icana.ir/d/019/43210.jpg سیاه‌نمایی,درباره,دست‌آوردهای,توافق,هسته‌ای،,شرعا,و,عرفا,درست,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا نوری قزلجه در جلسه علنی امروز (دوشنبه 19 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه سال جاری با عنوان «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» نام گرفته است، گفت: بی‌شک انتخاب این عنوان از سوی رهبر انقلاب اسلامی همانند تمامی عناوین سال‌های گذشته متناسب شرایط و ضرورت‌های اقتضایی جامعه است و ما مسئولان نظام و نمایندگان ملت باید در ولایت‌مداری از دیگران سبقت بگیریم اما چقدر توانسته‌ایم در جهت عمل به این شعار استراتژیک سال توفیق پیدا کنیم؟

چرا عده‌ای تلاش می‌کنند دستاورد تیم مذاکره کننده را در حد یک اقدام خلاف منافع کشور تنزل دهند

نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا در شکل‌گیری این همزبانی که باید در نهایت به همدلی منجر شود سهم و نقش خود را ایفا کرده‌ایم؟ به نظر می‌آید در این مسابقه عقب مانده‌ایم که نمود بارز آن در قضیه مذاکرات و نهایتا توافق هسته‌ای است، چرا عده‌ای تلاش می‌کنند این دستاورد مهم نظام را که به دست دولت یازدهم و تیم مذاکره کننده تکمیل شده در حد یک اقدام خلاف منافع کشور تنزل دهند.

وی افزود: چرا برخی افراد از روز اول مذاکرات بر طبل مخالفت و تشکیک کوبیدند؟ مگر مذاکرات چیزی به غیر از ادامه روند مذاکرات 10 سال گذشته بود؟ مگر این مذاکرات خارج از مصالح نظام انجام می‌گرفت؟ مگر مذاکرات بدون اذن مراجع کشور انجام می‌گرفت؟ در حالی تنها و تنها اعضاء تیم مذاکره کننده و دولت پیگر کننده آن تغییر یافته بود.

نوری قزلجه ادامه داد: تفاوت فقط در جدیت، تخصص، اراده و پشتکار تیم مذاکره کننده بود پس چرا باید این همه جوسازی، شائبه افکنی و هوچی‌گری در روند مذاکرات و نهایتا توافق به دست آمده و سند برجام ایجاد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی در مجلس نهم، با بیان اینکه در این مذاکره نتیجه بُرد - بُرد مورد انتظار طرفین بود و می‌بایست امتیازاتی داده و امتیازاتی گرفته می‌شد و این اتفاق هم افتاده است، افزود: در مقام انصاف اگر مقایسه شود آیا آنچه که گرفته شده ارزشمندتر از آنچه داده شده نیست؟ و همین مسئله نکته اساسی مذاکرات بود که توانمندی، تخصص و کارایی تیم منجر به نتیجه‌ای به مراتب مطلوب‌تر پیش‌بینی‌ها شد.

وی افزود: اینکه با برشمردن داده‌های خود در این توافق و کتمان و سیاه نمایی دست آوردهایمان مدام بر جامعه یاس و ناامیدی را جاری کنیم، شرعا و عرفا کار درستی نیست و در آیا مسیر وحدت و همگرایی آحاد جامعه است؟ و آیا اینکه از نتیجه این توافق رژیم صهیونیسم، آل سعود، گروهک‌های تکفیری و جریانات افراطی منطقه خشمگین هستند و در مقابل عقلای جهان و همه دوستان جمهوری اسلامی ایران از دولت‌ها و شخصیت‌ها، مراجع و گروههای مقاومت در عراق، سوریه، یمن و بحرین خوشنود هستند دلیلی برای نگاهی مثبت به این توافق نیست؟

اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران با توافق هسته‌ای

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی ادامه داد: این توافق علاوه بر اینکه در محتوای مشهود خود منافع بسیاری برای ایران و دوستان ایران دارد، منافع نامشهود و غیرمستقیم بسیاری هم برای گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا از جمله اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران، صداقت آن در عرصه بین‌المللی، تاثیر افکار عمومی جهانیان و کاهش هزینه‌های سیاسی و اقتصادی در عرصه‌های مختلف کشور دارد.

نوری قزلجه به دیگر دستاورهای  توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: رفع اتهامات ناروا از کشور و فراهم شدن مسیر توسعه و آرمان‌های انقلاب اسلامی به ویژه در جهت حرکت‌های آزادی‌خواهانه جهان، تحول بنیادین در روابط بین‌الملل و شکل‌گیری جریانات جدید مبتنی بر ملت‌ها به جای جریانات مبتنی بر قدرت‌ها استکباری، تغییر روند از جهانی‌سازی به جهانی شدن با مشارکت همه ملت‌ها جمله دستاوردهای توافق هسته‌ای هستند که قطعا ایران پیش از پیش ابتکارعمل را در عرصه روابط بین‌الملل در دست خواهد داشت.

وی افزود: با توافق صورت گرفته بستری بالنده برای حضور فعال و اثربخش جمهوری اسلامی ایران درعرصه‌های مختلف بین‌المللی فراهم خواهد شد و نکته دیگر اینکه روند تایید این فرجام در کشور حتما باید بر اساس مصالح نظام صورت گیرد و تعصبات و کشمکش‌های سیاسی و جناحی و حتی بین قوه‌ای نباید ما را از تعقیب و بهره مندی حداکثری از آثار و پیامدهای مثبت این برجام باز دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی با بیان اینکه اگر سنگ اندازی و چالشی هم قرار است که باشد اجازه دهیم از سمت مقابل صورت گیرد، افزود: امروز کنگره آمریکا در معرض قضاوت مهمی از سوی جهانیان قرار دارد. افکار عمومی جهان مترصد این نکته است که کنگره آمریکا با این برجام که مورد تایید تمام عقلا و همه افراد حساس به بشریت و آینده جهان، چگونه برخورد خواهد کرد، کنکره آمریکا در هفته‌ها و ماه‌های آتی ثابت خواهد کرد که نماینده ملت آمریکا است که اکثریت موافق این موضوع هستند و یا نماینده لابی‌های صهیونیسم است که به شدت مخالف این توافق هستند.

تغییر نام شهرستان بستان آباد به اوجان

نوری قزلجه در ادامه به نکاتی درباره حوزه انتخابی خود اشاره کرد و گفت: از وزیر کشور می‌خواهم که نسبت به اجابت تقاضای به حق مردم بستان آباد درخصوص تغییر نام شهرشان به نام تاریخی، قومی و باستانی آن باعنوان «اوجان» دستور لازم را صادر  کنند. شهر اوجان نام قدیمی این منطقه است که در سال‌های اخیر با پژوهش‌ها و کاوش‌های باستان‌شناسی انجام یافته آثار ارزشمندی نیز این شهر تاریخی نمایان شده است. 

وی ادامه داد: از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم دستور لازم برای تبدیل قدمی‌ترین مدرسه بستان آباد که محل تحصیل فرهیختگان و مشاهیر این دیار بوده است را به موزه فرهنگ آموزش و پرورش صادر کند؛ همچنین از ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهم برای احیاء، مرمت و حفاظت از آثار باستانی شهرستان بستان آباد حمایت ویژه کند و با ارتقاء نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان به اداره این مسیر را فراهم سازد.

بسیاری از خانواده‌ها با وام‌های 5 میلیونی نحوه امرار و معاش‌شان تغییر دهند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی همچنین اضافه کرد: از ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌خواهم نسبت به تاسیس اعتبارات عمرانی به ویژه برای مناطق سردسیر بستان آباد که تنها 40 روز از فصل کاری زمان باقی است اقدام عاجل فرماید و از ریاست بانک مرکزی می‌خواهم نسبت به تامین منابع لازم برای بانک‌‎ها به منظور پرداخت وام های ضرروی برای مردم عنایت ویژه داشته باشد، آقای سیف باور کنید بسیاری از خانواده‌ها با همین وام‌های 5 میلیونی می‌توانند نحوه امرار و معاش خانواده‌شان تغییر دهند.

وی بیان کرد: از وزیر محترم جهاد کشاوری می‌خواهم برای پرداخت پول گندم خریداری شده از کشاورزان در استان آذربایجان شرقی و شهرستان بستان آباد اقدامات لازم را انجام دهند و سال آینده برای این قصه همه ساله چاره‌ای اساسی بی‌اندیشد. اغلب روستای بستان آباد با کمبود آب شرب رو به رو هستند و تکمیل آبرسانی سد کندان چاره‌ای اصلی است که علیرغم دستور یک سال ونیم گذشته هنوز به نتیجه نرسیده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی در پایان از اقدامات هماهنگ استانداری، جهاد سازندگی و دامپزشکی استان آذربایجان شرقی در جهت کاهش و کنترل بیماری آنفلانزای پرندگان تشکر و تقاضای تداوم این عملیات و پشتیبانی از طرف سازمان مرکزی داشت و گفت: از ریاست محترم جمهور برای تسریع در اجرای برنامه‌های مصوب احیاء دریاچه ارومیه و همچنین رفع موانع تصنعی ایجاد شده در صندوق توسعه ملی در جهت پرداخت تسهیلات به بخش‌های کشاورزی و صنعت تقاضای دستور عاجل دارم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet