شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/07 13:52:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اسلامی: توافق ایران و آژانس و گزارش البرادعی، موفقیت دیگری برای جمهوری اسلامی بود

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، عصبانیت آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی را بدنبال داشت که این خود موفقیت دیگری بود برای جمهوری اسلامی ایران در صحنه سیاستهای هسته‌ای خود.

حسین اسلامی،‌ اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که موجب ارائه گزارش جناب آقای البرادعی مدیرکل آژانس به شورای حکام گردید، عصبانیت آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی را بدنبال داشت که این خود موفقیت دیگری بود برای جمهوری اسلامی ایران در صحنه سیاستهای هسته‌ای خود.

وی افزود: اصرار و فشار آمریکا برای صدور قطعنامه سوم علی‌رغم گزارش مثبت البرادعی و همکاریهای جمهوری اسلامی ایران با آژانس، نشاندهنده این واقعیت است که برای آمریکا مسائل حقوقی و فنی اهمیتی ندارد و تنها اهداف از قبل تنظیم شده سیاسی و ایجاد محدودیت برای دیگر کشورها در راستای رسیدن به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای بوده که طبیعی است جمهوری اسلامی ایران چنین تحمیل غیرمنطقی را نپذیرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه ادامه داد: درود می‌فرستم به دکتر احمدی‌نژاد رئیس‌ محترم جمهوری اسلامی ایران، این فرزند شایسته انقلاب و نظام جمهوری اسلامی که با سخنرانی مقتدرانه و منطقی خود در دانشگاه کلمبیا و سازمان ملل خط بطلانی بر سیاستهای غلط آمریکا و اسرائیل کشید که لازم می‌دانم از آزاداندیشان و دانشجویان دانشگاه کلمبیا که عقلانیت و منطق سخنان رئیس‌جمهور ایران را تأیید کردند تشکر کنم و جا دارد ملت شریف ایران بمناسبت این پیروزی بزرگ در نظام جمهوری اسلامی و در عرصه‌های سیاسی همچون آزادسازی خرمشهر جشن بزرگی را برپا نمایند.

اسلامی اظهار داشت: سیاستهای دولت فرانسه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران و تهدید به حمله نظامی توسط وزیر خارجه کشور فرانسه گرچه نشاندهنده تازه‌کار بودن و ضعف دولت «سارکوزی» است ولی اگر بخواهد همچنان بعنوان یک تصمیم سیاسی ادامه یابد، مجلس باید دولت را موظف نماید که حجم همکاریهای تجاری و اقتصادی خود را با فرانسه بشدت کاهش دهد تا دولت فرانسه بداند نمایندگان ملت در برابر حفظ منافع ملی اقدامات بهنگام خود را انجام خواهد داد.

وی همچنین به وزیر خارجه فرانسه توصیه کرد تاریخ 8 سال دفاع مقدس را که قالب کشورهای غربی هم حامی صدام بودند، مطالعه کند و بداند هرکشوری که بخواهد به حاکمیت ایران تعرض کند، ملت بسیجی ایران با روحیه ایثار و شهادت درس فراموش‌ نشدنی را به آنها خواهدداد.

حسین اسلامی در ادامه نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: ابتدا از رئیس محترم جمهور و وزیر محترم کشور در راستای ابلاغ فرمانداری ویژه ساوه تشکر می‌کنم و مراتب سپاسگزاری مردم را اعلام می‌کنم.

وی همچنین ضمن تشکر از وزیر نیرو، گفت: حضور این برادر بسیجی و متعهد در شهرستان ساوه موجب شد پروژه آبرسانی به شهر ساوه آغاز گردد و اکنون بیش از یک سال است که در دست انجام است. مردم شریف شهرستان ساوه منتظر اجرایی شدن مصوبه هیأت محترم دولت در راستای تخصیص مبلغ (6) میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه‌خانه آب شیرین ساوه می‌باشند. البته از رئیس محترم جمهور تشکر می‌کنم که در تاریخ 20/5/86 خطاب به وزیر محترم نیرو، دستور فرمودند که باید قول دولت عملی شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه خطاب به رئیس‌جمهور و نمایندگان مردم گفت: یکی از مشکلات جدی کشاورزان کشور برقی‌نمودن چاههای کشاورزی است. امروز که موضوع کنترل سوخت یا بهینه‌سازی سوخت مطرح هست، لازم است به این نکته توجه داشته‌باشیم که ما در کشور حدوداً 360 هزار حلقه چاه عمیق داریم که 60 هزار حلقه از این چاهها غیرمجاز شناخته شده است. البته مسؤولین باید پدیده چاههای غیرمجاز را بررسی نمایند. بعنوان مثال مردم بخش مرکزی در شهرستان ساوه مجبور به حفر چاههای غیرمجاز شدند چرا که مطالعات سد الغدیر دقیق نبوده و به همین جهت، پایین‌دست سد الغدیر دچار مشکل بی‌آبی شدند و اجباراً مسیر غیرقانونی چاههای غیرمجاز را برای ادامه زندگی خود انتخاب کردند.

اسلامی ادامه داد: از این 300 هزار حلقه چاه عمیق، 240 هزار حلقه برقی شده و فقط 60 هزار حلقه چاه عمیق هست که درواقع از گازوئیل مصرف می‌کند و بنا به نظریه کارشناسان مربوطه در راستای هزینه‌های تمام شده، هم قیمت فوب خلیج‌فارس و هم هزینه‌های حمل و نقل، هر چاه عمیق در طول سال حدود 40 تا 45 میلیون تومان هزینه دارد.

نماینده ساوه گفت: این در حالیست که برقی‌کردن چاههای عمیق فقط برای یک سال 20 میلیون تومان هزینه دارد. اما چرا وزارت نیرو حاضر نیست این چاهها برقی بشود، برای اینکه هزینه سالیانه برق مصرفی چاههای عمیق 12 میلیون تومان است، چون وزارت نیرو باید یارانه به کشاورزان بپردازد سالی 300 هزار تومان فقط پول برق دریافت می‌کند، یعنی درواقع معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست محترم جمهور جناب آقای برقه‌ای در تنظیم بودجه سالانه کشور باید این یارانه بخش کشاورزی در مصرف برق را برای وزارت نیرو مشخص کند تا مشکل در واقع حل بشود.

حسین اسلامی همچنین از سعیدی‌کیا وزیر مسکن و شهرسازی تشکر کرد و اظهار داشت: با 3 بار حضور (ایشان) در شهرستان ساوه و دستورات لازم، مشکل 50 هزار نفر حاشیه‌نشین مورد بررسی جدی و تجدیدنظر قرار گرفت و اکنون 7 منطقه از حاشیه شهر وارد محدوده خدمات شهری شدند و 10 منطقه باقیمانده دیگر برای سال 87 ساماندهی خواهد شد. سخن این بوده و این هست که چرا از حاشیه‌نشینان عوارض شهرداری و ماده100 دریافت می‌کنند ولی به حاشیه‌نشینان تسهیلات نمی‌دهند.

وی از وزیر کشور خواست نسبت به شوراهای اسلامی روستاها توجه بیشتری مبذول فرمایند. وی افزود: هم‌اکنون شوراهای اسلامی روستاها هیچگونه حقوق و مزایا دریافت نمی‌کنند. این در حالیست که شوراهای اسلامی شهرها حق جلسه دریافت می‌کنند. این نابرابری قابل قبول نیست. برکسی پوشیده نیست که این شوراهای اسلامی روستاها با اخلاص و فداکاری برای رضای خدا تاکنون از مال و جان خود گذشته‌اند و برای مردم خدمت کردند. شایسته است وزارت کشور در راستای تأمین مایحتاج شوراهای روستایی اقدام جدی را صورت دهند.

اسلامی از رییس جمهوری اسلامی نیز مجدانه خواست نسبت به شهرستان جدید زرندیه توجه بیشتری مبذول فرمایند. به گفته وی شهرستان زرندیه در 80 کیلومتری تهران از نظر قطب کشاورزی در بهترین و عالیترین شرایط اقلیمی قرار دارد. لکن به دلیل ممنوعه بودن منطقه از نظر استفاده از سفره‌های آب زیرزمینی زمینهای زرخیز زرندیه بدون کاشت باقی مانده است. امروز در شهرستان زرندیه 6 هزار هکتار باغات پسته وجود دارد که کشاورزان منطقه منتظر احداث پایانه صادراتی پسته می‌باشند که ضرورت در راستای تقویت محصولات صادراتی غیرنفتی همانند پسته در این شهرستان توجه جدی بعمل آید.

نماینده ساوه ضمن تشکر از دستور متعهدانه و مخلصانه رئیس جمهور در راستای تخصیص آب کشاورزی از تهران به دشت شهرستان زرندینه، ابراز امیدواری کرد وزیر محترم نیرو دستورات ریاست محترم جمهور را جامه عمل بپوشاند. شهرستان زرندیه از نظر صنعت نیز نوپا بوده و مطلب وزیر محترم صنایع و معادن در راستای تسریع احداث کارخانجات شهرکهای صنعتی مأمونیه، زاویه، پرندک و خرقان اهتمام جدی مبذول فرماید.

حسین اسلامی همچنین تعیین تکلیف بیمارستان شهدای آسیابک زرندیه را از لنکرانی وزیر بهداشت و درمان مجدانه خواستار شد. به گفته وی (این پروژه) هم مصوبه دولت دارد که باید تجهیز بشود و پزشک متخصص داشته باشد و هم خود آقای وزیر دستور دادند.

نماینده ساوه و زرندیه در پایان گفت: از همه نمایندگان محترم تشکر می‌کنم که نسبت به اجرایی‌شدن نظام هماهنگ حقوق پافشاری کردند و بالاخره مقرر شد سال اول به صورت سهام بورس و سالهای بعد هم در بودجه سنواتی لحاظ شود و نیز امیدوارم نمایندگان محترم مجلس دولت را موظف کنند نسبت به تسهیل پرداخت حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان اقدام جدی نمایند. این بازنشستگان پدران و مادران زحمت‌کش ما هستند که روزی با اخلاص خدمت کردند و امروز با کهولت سن و انواع بیماریها در صفهای طولانی در مقابل فقط یک بانک منتظر حداقل حقوق خود هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet