خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/04/12 09:09:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی:

سهمیه بندی بنزین، نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی ایران است

عضو کمیسیون انرژی گفت: اجرای موفق سهمیه بندی بنزین نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی ایران و عملکرد دولت نهم و مجلس هفتم است.

حسن مرادی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تصمیم گنگره آمریکا برای تحریم انرژی بویژه اعمال محدودیت‌هایی در فروش بنزین به ایران، اظهار داشت: ما از سه سال پیش اهمیت موضوع را تشخیص داده بودیم و به دنبال این بودیم که خودمان را از وابستگی به آمریکا و کشورهای مشابه نجات دهیم و همواره تاکید داشتیم که هر نوع وابستگی به بیگانه علاوه بر این فشارها، ارز خارجی ما را نیز می‌بلعد.

وی افزود: خوشبختانه سرانجام دولت با قاطعیت سهمیه‌بندی را به اجرا گذاشت و این اقدام در دولت نهم و مجلس هفتم بسیار شاخص و ماندگار خواهد بود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به همین دلیل است که دشمن نگران شده و به چنین حرکت‌هایی دست زده است؛ بنابراین ما باید تمام توانمان را بکار ببندیم و مردم همه بسیج شوند و بصورت داوطلبانه از ورود حتی یک قطره بنزین جلوگیری کنند و این امر خیلی دور نیست.

مرادی با اشاره به موفقیت‌های کشورمان در زمینه تولید بنزین، گفت: با به ثمر رسیدن پالایشگاه‌های اراک، تبریز، اصفهان و بندرعباس ما تا سه سال آینده هیچ نیازی به بنزین وارداتی نخواهیم داشت.

وی افزود: در این مدت اگر همگی تلاش کنیم و با خویشتنداری و مدیریت مصرف از واردات بنزین جلوگیری کنیم، روزانه 43 میلیون لیتر نه تنها برای ما کم نیست بلکه زیاد هم خواهد بود.

وی با اشاره به اقدام نمایندگان گنگره آمریکا در تصویب طرحی برای تحریم واردات بنزین به ایران، متذکر شد: این حرکت گنگره از نظر معیارهای حقوق بین‌المللی، اقدامی غیر قانونی و غیر انسانی و محکوم به شکست است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet