هدر موبایل
1394/05/30 12:43:52
سرویس اجتماعی
مشهدی عباسی انتقاد کرد:

از کوه خواری که به نوک قله رسیده تا حفر چاه غیرمجاز از سوی آب معدنی دماوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تخلفات متعدد در شهرستان دماوند، گفت: حفر غیرمجاز چاه ها از سوی مسئولان آب معدنی دماوند، زمین خواری و کوه خواری بخشی از این تخلفات است که هیچ مسئولی از چنین تخلفاتی جلوگیری نمی کند.
از کوه خواری که به نوک قله رسیده تا حفر چاه غیرمجاز از سوی آب معدنی دماوند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تخلفات متعدد در شهرستان دماوند، گفت: حفر غیرمجاز چاه ها از سوی مسئولان آب معدنی دماوند، زمین خواری و کوه خواری بخشی از این تخلفات است که هیچ مسئولی از چنین تخلفاتی جلوگیری نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/113601.jpg از,کوه,خواری,که,به,نوک,قله,رسیده,تا,حفر,چاه,غیرمجاز,از,سوی,آب,معدنی,دماوند Icana

حمید رضا مشهدی عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از ناتوانی در جلوگیری از کوه خواری در شهرستان دماوند، افزود: متاسفانه برخورد قاطعی در این زمینه صورت نمی گیرد و تنها مسئولان اطلاع رسانی می کنند و اقدام عملی در این راستا انجام نمی دهند.

نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اطلاع رسانی در زمینه کوه خواری شهرستان دماوند تنها تنشی برای مردم است چراکه هیچ مسئولی جلوی این اقدامات را نمی گیرد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: اگردر شهرستان دماوند بحث تخریب ساختمان های غیرمجاز است ابتدا باید ساختمان های غیرمجاز مدیران کشور تخریب شود و بعد به ترتیب برای مدیران استان، مدیران شهرستان و درنهایت نوبت به تخریب ساخت و ساز غیرمجاز مردم عادی فرا برسد.

وی یادآور شد: اگر تخلفی در ساخت و ساز صورت گرفته و قرار است با متخلف برخورد شود نباید ابتدا از تخلفات مردم عادی جلوگیری کرد چراکه مردم همواره معترض هستند که چرا جلوی ساخت و ساز فلان مدیر کشور گرفته نمی شود اما ساختمان آنها تخریب می شود.

مشهدی عباسی با بیان اینکه مدیران متخلف زیادی در دماوند اقدام به زمین خواری و کوه خواری کرده اند، تاکید کرد: در حال حاضر در شهرک آویشن احمد آباد در دماوند، قطعه بندی صورت گرفته و محدوده ای برای آن در نظر گرفته نشده و مسئولان مربوطه به همین منوال کوه خواری را ادامه داده اند و به نظر می رسد تا یکی دو هفته دیگر به نوک قله هم برسند.

نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس نهم، ادامه داد: اگر این اقدامات قانونی است پس چرا مدام حرف از تخلف در دماوند زده می شود اگر هم این اقدامات تخلف است پس چرا هیچ اقدامی برای جلوگیری از این تخلفات صورت نمی گیرد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: در دماوند برخی نهادها زمین گرفته اند تا برای کارمندانشان ساختمان بسازند در این زمینه تغییر کاربری صورت داده اند در همین حال مردم عادی مانند کشاورزان به ما مراجعه می کنند و می گویند چرا ما نمی توانیم این تغییرکاربری را انجام دهیم.

مشهدی عباسی با بیان اینکه  درحفر چاه غیرمجاز نیزمشکلاتی وجود دارد، تاکید کرد: آب معدنی دماوند به راحتی چاه هایی را حفر کرده و هر روز چندین تریلی آب از دماوند خارج می شود اما کشاورزی که چاهی می‌زند تا درختانش خشک نشود سریع با آن برخورد میکنند، اگر چه اقدام کشاورز هم غیر قانونی است اما مردم عادی عنوان می کنند که چرا مسئولان آب معدنی دماوند می توانند چاه بزنند؟ قرار است تا چه زمانی آب از این شهرستان برده شود.

نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس نهم، ادامه داد: از سویی دیگر استفاده از آب چاه ها در دماوند باعث خشک شدن چشمه های پایینی این شهرستان می شود و این درحالی است که علاوه بر سودهای کلان، اقدامات و تخلفات دیگری نیز صورت می گیرد تا جایی که حتی برای جابه جایی این آب ها از تریلی افراد عادی استفاده نمی شود و گاهی از اصفهان تریلی به شهرستان آمده تا این آب ها را جابه جا کند و زمانی که پیگیری می کنیم متوجه نسبت فامیلی این افراد با مدیران مربوطه می شویم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از وزیر نیرو بارها درخواست کردیم که مسئولان آب معدنی دماوند بر کدام اساس مجوزی چنین چاه هایی را حفر کرده اند، گفت: هنوز پاسخ روشنی در این زمینه دریافت نکردیم و به طور کل تخلفات شهرستان دماوند نیازمند عزمی راسخ مسئولان برای جلوگیری از این تخلفات است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet