هدر موبایل
1394/06/06 12:26:00
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی عنوان کرد:

تک نرخی‌شدن ارز جلوی فساد ارزی را می‌گیرد/ بورس ارز تاثیر مثبتی درعرضه و تقاضا دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نوسانات نرخ ارز، گفت: کشوری که دارای چند نرخی بودن ارز باشد در آن حوزه دچار فساد می شودکه با راه اندازی بورس ارز و همکاری بخش خصوصی می توان شاهد رونق اقتصادی بود.
تک نرخی‌شدن ارز جلوی فساد ارزی را می‌گیرد/ بورس ارز تاثیر مثبتی درعرضه و تقاضا دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نوسانات نرخ ارز، گفت: کشوری که دارای چند نرخی بودن ارز باشد در آن حوزه دچار فساد می شودکه با راه اندازی بورس ارز و همکاری بخش خصوصی می توان شاهد رونق اقتصادی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/80259.jpg تک,نرخی‌شدن,ارز,جلوی,فساد,ارزی,را,می‌گیرد/,بورس,ارز,تاثیر,مثبتی,درعرضه,و,تقاضا,دارد Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در خصوص نوسانات نرخ ارز و تک نرخی شدن آن، گفت: قاعدتا هر کشوری در اقتصاد خود به دنبال شفاف سازی است،به نظر من در کشوری که دارای چند نرخی ارز باشد آن کشور د ر آن حوزه دچار فساد می شود.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا مسائل اقتصادی دارای اولویت باشند؛چراکه شاهد رانت‌های زیادی در واردات هستیم البته ما برای این حوزه راهکارهم داریم و معتقدیم منابع ارزی باید تعیین و مدیریت شده و دیگر اینکه ساختار نرخ ارز را درکشور جا بیندازیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه عضو شورای عالی بورس کشور است، تصریح کرد: در انتهای دولت سابق راه اندازی بورس ارز نهایی شد و وزارت اقتصاد هم آن را تعیین کرد؛ولی به دلیل برخی نگرانی های غیرمنطقی بانک مرکزی این کارعملیاتی نشد.


شنیده ام بانک مرکزی با راه اندازی بورس ارز موافقت کرده

پورابراهیمی ادامه داد: ما آماده هستیم تا مصوبه شورای بورس و جمع بندی آن را ارایه دهیم وبورس کشور راه بیفتد. راه اندازی بورس ارز تاثیر مثبتی درعرضه و تقاضا دارد و علاوه برحضور دولت می توانیم بخش خصوصی را هم وارد کنیم تا سرمایه گذاری‌های اقتصادی پویاتر شوند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اخیرا شنیده‌ام که رئیس کل بانک مرکزی با این امر موافقت کرده و گفته که موافق راه اندازی بورس ارز است؛ماهم پیگیری می کنیم تا هرچه زودتر به یک نرخ واحد در ارزکشور دست یابیم.

عضو شورای عالی بورس کشور با پرداختن به دیگر مزیت‌های تک نرخی شدن نرخ ارز،تصریح کرد: با تک نرخی شدن ارز دیگر شاهد فسادی دراین حوزه نخواهیم بود و با همکاری بخش خصوصی می توانیم بورس ارز را راه اندازی کنیم./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet