هدر اصلی
1394/06/03 11:31:43
سرویس صحن
سعدون زاده در نطق میان دستور مطرح کرد:

بیکاری در آبادان به مرز هشدار رسید/ 3 طلاق از هر 5 ازدواج ماحصل افزایش بیکاری

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از فزایش بیکاری در آبادان، گفت: نرخ بیکاری و آسیب های ناشی از آن در آبادان به مرز هشدار رسیده است، به شکلی که از هر ۵ ازدواج، ۳ ازدواج به طلاق می انجامد.
بیکاری در آبادان به مرز هشدار رسید/ 3 طلاق از هر 5 ازدواج ماحصل افزایش بیکاری عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از فزایش بیکاری در آبادان، گفت: نرخ بیکاری و آسیب های ناشی از آن در آبادان به مرز هشدار رسیده است، به شکلی که از هر 5 ازدواج، 3 ازدواج به طلاق می انجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/63011.jpg بیکاری,در,آبادان,به,مرز,هشدار,رسید/,3,طلاق,از,هر,5,ازدواج,ماحصل,افزایش,بیکاری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد سعدون زاده در نشست علنی امروز (3 شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری و آسیب های ناشی از آن در آبادان به مرز هشدار رسیده است، به شکلی که از هر 5 ازدواج، 3 ازدواج به طلاق می انجامد؛ این در حالی است که عمده دلایل طلاق بیکاری است لذا مدیران استان و وزیر تدبیری بیندیشند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راه اندازی بازارچه مرزی اروندکنار، دیوار کشی شتابان منطقه آزاد اروند، تکمیل پروژه اسکله شیلاتی ثامن الئمه توسط سازمان بنادر به منظور ایجاد 6 هزار فرصت شغلی، توسعه بند اروند و ارتقا آن، اجرای پروژه فاز 2 پالایشگاه آبادان توسط وزارت نفت، تاکید بر بومی سازی اشتغال، بازنگری دولت در تعدیل سوخت شناورهای تجاری و رسیدگی به وضعیت اسفبار صیادان پر تلاش تنها بخشی از امور بایسته است که می تواند زمینه های اشتغال در آبادان را فراهم سازد.

وی در ادامه از وزیرنفت درخواست کرد: در اجرای پروژه تثبیت ظرفیت آبادان موسوم به فاز 2، تکمیل پروژه گازرسانی به آبادان تا پایان سال 94 طبق برنامه شرکت گاز ملی ایران، حمایت موثر از دانشگاه صنعت نفت آبادان و پرهیز از سیاست های انقباضی تسریع فرمایید.

سعدون زاده از وزیر نیرو تقاضا کرد تا به اموری چون تسریع در آب شیرین کن ها در بخش مرکزی آبادان و اروندکنار، رسیدگی به معضل فاضلاب، اصلاح شبکه برق برخی از مناطق که در گرمای بالای 50 درجه آبادان روزگار می گذرانند و تدبیر در هزینه های تخصیص یافته بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: از مخالفت وزیر نیرو با انتقال آب از سرچشمه های کارون قدردانی می کنم، چراکه با وضعیت فعلی کارون و سایر سرچشمه ها به دلیل شوری آب، هرگونه انتقال آب غیرممکن است.

 

وی ادامه داد: همچنین وزیر نیرو باید در پیگیری صدور سندهای مسکونی منطقه ذوالفغاری آبادان، رسیدگی یه وضعیت مسکن های مهر آبادان و کمک به تکمیل زیرساخت ها، ملزم کردن سازمان بنادر و دریایی نوردی به پیگیری توسعه بندر آبادان و ایجاد زیرساخت های لازم، تکمیل پروژه اتوبان آبادان – اروندکنار توجه جامعی داشته باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس، از وزیر جهادکشاوری درخواست کرد: بر اجرای طرح 5 هزار و 50 هکتاری در خوزستان به دلیل کاستی های فراوان با وجود عدم اعمال دقت کافی و اتلاف منابع نظارت دقیق داشته باشد، همچنین در رفع معضلات آبیاری کشاورزان و جلوگیری از نابودی نخلستان ها اقدامات لازم را انجام دهد.

سعدون زاده در ادامه نطق میان دستور خود خطاب به مدیرعامل منطقه آزاد اروند، گفت: طبق توافق نامه به مناطق همجوار باید رسیدگی شود، وضعیت دهکده بریم نیز باید مشخص شود، البته  در عملیات دیوارکشی و آغاز فعالیت کالاهای همراه مسافر در اروند تسریع شود.

نماینده مردم آبادان از وزیر بهداشت و درمان خواست تا در تکمیل بیمارستان اروند کنار تسریع کند و بیمارستان طالقان آبادان را نیز احیا و نوسازی سازد.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: درخواست رسیدگی عاجل در اصلاح نرخ سوخت لنج های تجاری دارم، همچنین باید توجه داشته باشید که بسته مصوب هیات دولت در مقابله با ریزگردها اجرا نگردید، از آنجایی که پیامدهای آن آسیب زاست درخواست دارم تا هرچه زودتر تسریع فرمایید.

عضو کمیسیون انرزی، با یادآور سخن مقام معظم رهبری بر انسداد حفره های امریکا در میهن اسلامی، گفت: از تیم مذارکره کننده می خوام در حفظ خطوط قرمز تعیین شده از سوی رهبری مبنی بر حق غنی سازی در داخل و حقوق در زمینه فناوری و هسته ای و صیانت همه جانبه از دانشمندان هسته ای عنایت همه جانبه داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet