هدر اصلی
1394/06/04 12:34:40
سرویس صحن
محسنی ثانی در نطق میان دستور؛

آزمایش موفقیت آمیز فاتح 313 پاسخی به یاوه گویان طراح تحریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولید و آزمایش موفق موشک های نقطه زن فاتح ۳۱۳ با برد ۵۰۰ کیلومتر پاسخی به تمام یاوه گویی های طراحان تحریم و محدودیت ها بود، گفت: به دلیل این موفقیت بزرگ نخبگان و دانشمندان بسیجی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از وزیر دفاع و تمامی نیروهای متعهد و خلاق و ایثارگر تشکر می کنم.
آزمایش موفقیت آمیز فاتح 313 پاسخی به یاوه گویان طراح تحریم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولید و آزمایش موفق موشک های نقطه زن فاتح 313 با برد 500 کیلومتر پاسخی به تمام یاوه گویی های طراحان تحریم و محدودیت ها بود، گفت: به دلیل این موفقیت بزرگ نخبگان و دانشمندان بسیجی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از وزیر دفاع و تمامی نیروهای متعهد و خلاق و ایثارگر تشکر می کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/84176.jpg آزمایش,موفقیت,آمیز,فاتح,313,پاسخی,به,یاوه,گویان,طراح,تحریم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا محسنی ثانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 4 شهریور) مجلس شورای اسلامی،  در نطق میان دستور خود ضمن عرض تبریک دهه کرامت، ولادت حضرت معصومه(س) و امام علی بن موسی الرضا(ع) به محضر امام زمان(عج)،مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران گفت:یا علی بن موسی الرضا از این صحن مجلس و تریبون تقیین به همراه تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیوند روح، عشق، سلام، ارادت و اخلاصمان را به کبوتران حرمت می سپاریم تا در فراز گلدسته های صحن عتیق بنشینند.

تقدیر از دیپلماسی عزتمندانه تیم مذاکره کننده هسته ای

نماینده مردم سبزوار،جغتای، جوین در ادامه با گرامیداشت یاد دو اسوه تقوا و فضیلت، شهیدان رجائی و باهنر افزود: هفته دولت را به رئیس جمهور و مجموعه دولت تدبیر و امید که در سرآغاز سومین سال خدمت خود سبب مهار نرخ تورم و افزایش نرخ رشد اقتصادی شده اند و توفیقات خوب و موثر در بخش سلامت که باعث برداشته شدن بخشی عظیمی از سنگینی هزینه های درمان از دوش مردم شده است و به ویژه دیپلماسی قوی، عزتمندانه و متعهدانه تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل کشورهای زورگو و تزویرگر را تبریک می گویم.

محنی ثانی با بیان اینکه لازم است به دلیل موفقیت بزرگ نخبگان و دانشمندان بسیجی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از وزیر دفاع و تمامی نیروهای متعهد و خلاق و ایثارگر تشکر کنم، ادامه داد:  تولید و آزمایش موفق موشک های نقطه زن فاتح 313 با برد 500 کیلومتر  که جدیدترین نسل موشکی پیشرفته دنیا است، پاسخی به تمام یاوه گویی های کسانی که به خیال خود تحریم و محدودیت ها را برای جلو گیری از توسعه و توانایی موشکی ما طرح می کنند، بود.

فساد دربخش اقتصادی یکی از مشکلات جامعه امروز

وی با تاکید بر اینکه با نگاهی به مسائل داخلی یکی از مشکلات و دغدغه ها و ناهنجاری های امروز جامعه ما که بارها در تذکرات، پیامها، سخنرانی ها و ارشادات مقام معظم رهبری هم به آن توجه شده فساد دربخش اقتصادی است، تصریح کرد: ما به پاکدستی و سلامت بیشتر افراد در بخشها و دستگاه های مختلف قوا اعتقاد داریم اما موارد اندک هم برای این نظام، انقلاب و مردم قابل تحمل نیست، با نگاه و برداشتی به تفکرات شهید مطهری و انطباق آن با وضعیت فعلی می خواهم چند مطلب را به صورت جدی مورد تذکر و توجه قرار دهم.

محسنی با بیان اینکه شهید مطهری بر استقلال فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاکید داشتند، اظهار داشت: اما ایشان این استقلال را به معنی بستن درب های کشور نمی دانستند و عقیده داشتند که استقلال سیاسی به شرط وجود اقتصاد سالم ،زیربنای استقلال اقتصادی است، سوال اینکه آیا ما امروز یک اقتصاد سالم داریم؟ آیا همه پاکدست هستند؟ آیا فساد مانند موریانه پایه های اقتصاد ما را در بخش های مختلف معیوب نساخته است؟ آیا مردم مشکل معیشتی ندارند؟ آیا تمامی بنگاه های اقتصادی سالم هستند؟

اقتصاد ما بیمار است

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آیا دست های کثیف، ناپاک و فاسد در دستگاه های مختلف و ادارات وجود ندارد؟ افزود: آیا قبول ندارید که اقتصاد ما بیمار است و عوامل آن فساد، ساختار نظام معیوب اداری، کثرت پست های سازمانی، تورم نیروهای انسانی است، به طوریکه ما حدود 15 برابر ژاپنی که جمعیتش حدود 130 میلیون نفر است کارمند اداری داریم و مورد دیگر اطاله بیش از حد بوروکراسی اداری و چندین عوامل دیگر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای بیشتر مشکلات ذکر شده برنامه ریزی شده، قانون وضع شده، چاره اندیشی شده و تدابیری اتخاذ شده است، ادامه داد: مقام معظم رهبری در سال 1380 با ابلاغ فرمان 8 ماده ای به سران قوا و قبل و بعد از آن در ده ها پیام و سخنرانی به این مسائل تذکر داده اند و حتی در پاسخ به نامه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ارتباط با برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت، نظام اداری و مقابله با فساد مرقوم داشتند"نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می کنم لیکن این سمینار و امثال آن قرار است چه معجزه ای کند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان 3 قوه روشن نیست؟"

آیا به فرمان 8 ماده ای عمل کرده ایم؟

محسنی با طرح پرسشی مبنی بر اینکه آیا به فرمان 8 ماده ای عمل کرده ایم،امنیت فضای اقتصادی و اطمینان برای افرادی که می خواهند فعالیت سالم اقتصادی داشته باشند حاصل کردیم یا بالعکس، تصریح کرد:آیا مبارزه با فساد را به افراد مطمئن، سالم و امانتدار سپردیم؟ آیا به شناسایی نقاط آسیب در گردش مالی و اقتصادی کشور پرداخته ایم؟ آیا از تبعیض پرهیز کرده ایم؟

نماینده مردم سبزوار،جغتای، جوین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرار بود در قالب دولت الکترونیک رابطه بین ارباب رجوع و کارگزاران برای تسریع، تسهیل و جلوگیری از فساد به حداقل برسد، اظهار داشت: اکنون پس از چند سال شاهد تنزل رتبه در این زمینه بوده ایم، قرار بود پنجره واحد داشته باشیم در حالی که امروز برای یک پروانه ده ها استعلام را ماه ها و سال ها از اداره ای به اداره دیگر، از دستگاهی به دستگاه دیگر، از کارگروهی به کمیته ای، از کمیته ای به کمیسیونی که هریک در پروسه زمانی طولانی باید ادامه یابد و هزینه های زیادی در این مسیر پرداخت شود.

سرمایه گذار قربانی دعواهای دستگاه های مختلف

وی با تاکید بر اینکه گاهی دستگاهی صدور پروانه ای را در صلاحیت خود می داند و دستگاهی دیگر در صلاحیت خود، افزود: در این بی تدبیری ها و دعواهای دستگاه های مختلف عمدتا سرمایه گذار قربانی و متضرر می شود، هرج و مرجی در بساط دیوانی که گاهی پشت این مشکلات ساخته شده فسادهای مفسدان دمیده می شود.

محسنی ثانی با بیان اینکه مردم انتظار اصلاحات اساسی و اقدامات عاجل نه از جنس سمینارها و جلسات را  از سران 3 قوه دارند، ادامه داد: همانطور که در عراق دولت در تبعیت از خواسته مرجعیت دینی و خواست مردم اقدام به اصلاحات اساسی در حذف برخی از وزارتخانه ها، معاونان رئیس جمهور، نخست وزیر، وزرا، کاهش پست ها و عامل سنگینی دولت و مبارزه با فساد اداری و اقتصادی را با فوریت و قاطعیت شروع کرد، شما هم بر مبنای فرمان 8 ماده ای مقام مرجعیت و رهبری و ده ها توصیه و سفارش و تاکیدات ایشان و خواست بیشتر مردم تدابیر عملی را برای رفع این معضل، تسریع و تسهیل در جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بردارید تا بنا بر فرموده شهید مطهری بتوانیم به استقلال اقتصادی که پایه استقلال اقتصادی است برسیم.

درخواست اجرائی شدن سریع آزادراه حرم تا حرم سبزوار تا مشهد

وی با تاکید بر اینکه از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواست اجرائی شدن سریع آزادراه حرم تا حرم از سبزوار تا مشهد را دارم، اظهار داشت: احداث بزرگراه سبزوار-قوچان- درگز، احداث باندوم جاده اسفراین، احداث باندوم جاده سبزوار- بردسکن، اجرای آسفالت را های روستایی را خواستارم.

نماینده مردم سبزوار،جغتای، جوین در مجلس شورای اسلامی، افزود: از وزیر نیرو تکمیل مجتمع های آبرسانی در روستاها، تکمیل شبکه فاضلاب سبزوار، تعویض شبکه آب شرب سبزوار و شهرها و روستاهای اعلام شده را خواستارم.

برخورد با دوبنگاه بزرگ اقتصادی موسسه میزان و شرکت پدیده

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان قصه پر غصه چندین میلیون نفر از سپرده گذاران و سهامداران دوبنگاه بزرگ اقتصادی موسسه میزان و شرکت پدیده را دارم، تصریح کرد: ده ها هزار خانواده در استان های خراسان و سایر استان ها رنج بی تدبیری و مشکلات و پیامدهای برخورد با این دو بنگاه را دارند، در این مدت سرگذشت های تکان دهنده ای رادیده و شنیده ایم، مسئولین اجرائی و قضائی فکری در راستای عمل کنید که فردا دیر و فردای قیامت سخت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet