هدر موبایل
1388/01/25 15:13:00
سرویس سیاسی

صدر: جبهه پیروان خط امام و رهبری تا پایان این هفته در خصوص معرفی کاندیدای خود به جمع بندی می‌رسد

**شهاب الدین صدر نماینده تهران و عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری از اعلام نظر خود در مورد کاندیدای مورد حمایت این تشکل سیاسی تا پایان این هفته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،وی که سه‌شنبه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت افزود: در حال حاضر این جبهه در حال مذاکره و بررسی نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری می‌باشد.

صدر در پاسخ به سئوال خبرنگار خانه ملت، مبنی بر اینکه محورهای مورد بررسی شما در ارتباط با کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری چیست؟ گفت: "کارآمدی"، "مواضع" و "سوابق مدیریتی "از محورهای مهم و اساسی مورد بررسی می‌باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: حمایت جبهه پیروان خط امام و رهبری  از احمدی ن‍‍ژاد هنوز قطعی نیست.

صدر در پاسخ به این سئوال که آیا میرحسین موسوی هم جزء کاندیداهای مورد بررسی تشکل سیاسی شماست، گفت: بله مهندس موسوی نیز از کاندیداهایی است که شرایط وی در جبهه پیروان خط امام و رهبری در حال بررسی است.

وی افزود: موسوی یک فرد شناخته شده در عرصه اجرایی کشور است و مواضع وی در حمایت از سیاست‌های نظام،امام (ره) و ولایت فقیه قابل توجه است.

خبرنگاری از صدر در مورد نزدیکی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به میرحسین موسوی سئوال کرد که وی در پاسخ گفت: هر فردی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شود باید ملاحظات لازم را داشته باشد چرا که اگر به سمت گروههای افراطی برود بخش عمده‌ای از آراء خود را از دست می‌دهد.

وی در مورد دولت ائتلافی که از جانب برخی فعالان سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد اظهار داشت: به نظر می‌رسد بحث دولت ائتلافی عنوان اصلاح شده برای همان دولت وحدت ملی است.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: دولت ائتلافی در صورتی موفق خواهد بود که دایره استفاده از نیروهای کارآمد در سطح کشور را گسترش دهد چرا که اگر محدود به جریانهای سیاسی خاص باشد در عمل موفق نخواهد شد.

صدر خاطر نشان کرد: بحث سهم بندی و سهم خواهی از قدرت در دولت ائتلافی مطرح شده و در حال حاضر بحث سهم خواهی مطرح نیست.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود شما به صورت مشروط می‌خواهید از احمدی نژاد حمایت کنید گفت: بحث حمایت مشروط مطرح نیست یا حمایت صدر صدی و یا سکوت .

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا حمایت مشروط به معنای سهم خواهی از کاندیدایی مورد حمایت نیست گفت: جبهه پیروان قائل به سهم خواهی و امتیاز گیری از کاندیداها نیست.

خبرنگاری با اشاره به اظهارات احمدی نژاد مبنی بر حضور احزاب با سلیقه‌های مختلف در انتخابات سئوال کرد که صدر در پاسخ گفت: این حرف خوبی است ولی ایشان چون رییس جمهور است باید فضا را به گونه‌ای بازکند که همه افرادی که احساس می‌کنند می‌توانند در مدیریت کشور نقش جدی ایفا کنند به صحنه بیایند.

وی افزود: آقای احمدی نژاد اگر بخواهد موفقیت چشمگیری در دوره بعد داشته باشد باید دایره استفاده از نیروهایش را گسترش دهد و این موضوعی است که خود وی نیز آن را تائید کرده است.

صدر در مورد کاندیداتوری محسن رضایی نیز گفت: بهتر است این موضوع را از خود وی سئوال کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet