شهادت امام حسن عسکری
1394/06/11 12:34:15
سرویس اجتماعی
کائیدی:

وزارت بهداشت با توزیع بروشور خطر ابتلا به کرونا را به زائران حج هشدار دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه زائران حج باید نکات بهداشتی را در سفر به عربستان رعایت کنند، گفت: وزارت بهداشت نیز با توزیع بروشور خطر ابتلا به بیماری کرونا را اعلام کند.
وزارت بهداشت با توزیع بروشور خطر ابتلا به کرونا را به زائران حج هشدار دهد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه زائران حج باید نکات بهداشتی را در سفر به عربستان رعایت کنند، گفت: وزارت بهداشت نیز با توزیع بروشور خطر ابتلا به بیماری کرونا را اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/49283.jpg وزارت,بهداشت,با,توزیع,بروشور,خطر,ابتلا,به,کرونا,را,به,زائران,حج,هشدار,دهد Icana

علی کائیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه زائران خانه خدا به نکات بهداشتی، افزود: با توجه به اینکه بیماری مرس در عربستان شیوع یافته و یک بیماری کشنده نیز تلقی می‌شود لذا باید زائران در رعایت نکات ایمنی دقت نظر را داشته باشند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت بهداشت با همکاری سازمان حج و زیارت باید نکات بهداشتی را به حجاج اعلام کنند تا با رعایت این نکات شاهد شیوع این بیماری در کشور نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه برخی از حجاج سن بالایی دارند لذا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری واگیردار قرار می گیرند، تصریح کرد: ضرورت رعایت نکات فردی در سفر حج امری بدیهی است که گروه پزشکی نیز می تواند این نکات را به زائران آموزش دهد.

وی یادآور شد: همچنین وزارت بهداشت باید با توزیع بروشورهایی خطر ابتلا به این بیماری و ضرورت رعایت نکات بهداشتی را به زائران گوشزد کند تا بتوان مانع از ورود این بیماری به کشور شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر این بیماری به کشور وارد شود کنترل آن به مراتب سخت‌تر خواهد شد لذا وزارت بهداشت و سازمان حج و زیارت باید با برنامه ریزی وارد عمل شده و مانع از ابتلا زائران به این بیماری شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این مسعود مردانی عضو کمیته کشوری کرونا ویروس وزارت بهداشت، شیوع ویروس کرونا و عامل بیماری مرس را در عربستان جدی خواند وگفت: 65 هزار زائر ایرانی حج در خطر ابتلا به این بیماری هستند و باید اصول ایمنی را برای پیشگیری از ابتلا و ورود آن به کشور رعایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet