هدر موبایل
1386/07/07 12:18:00
سرویس صحن

قنبری نسبت به نحوه بررسی سووالات نمایندگان در مجلس تذکر داد

نماینده‌ مردم ایلام گفت: طبق ماده ۱۹۳ هرگاه نمایندگان سوالی از وزراء اشته باشند، باید ظرف مدت یک هفته سوال آن‌ها در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و در غیر این صورت باید گزارش آن در صحن مجلس قرائت شود.

داریوش قنبری افزود: متأسفانه این ماده به طور کلی به فراموشی سپرده شده است. درست نیست که ما عامل به قانونی که خود تصویب کرده‌ایم نباشیم و ناقض‌کننده آن باشیم.

وی گفت: همین تذکر را هفته گذشته مطرح کردم که آقای رییس وقت جلسه گفت با توجه به این‌که سال آخر کاری مجلس است فرصتی برای این کارها وجود ندارد؛ حال این سوال مطرح است که اگر با این استدلال، وظایف مجلس را تعطیل کنیم و سال آینده با همین منطق بگوییم سال آخر عمر ریاست جمهوری است، آیا مملکت قابل اداره کرده است؟

حدادعادل در پاسخ گفت: نام آن کمیسیون‌هایی که باید وزرای مربوطه به آن‌ها جهت طرح سوال شما دعوت شوند را به طور کتبی در اختیار من بگذارید تا از مسوولان آن کمیسیون‌ها بپرسم علت تأخیر یک ماهه‌ی مورد اشاره‌ی شما چیست.

رییس مجلس تصریح کرد: سوال حق نمایندگان است و در این راستا می‌بینید که حتی در ایام بررسی لایحه اصل 44 و با وجود اهمیت این لایحه، سوال از وزرا مطرح می‌شود و ما این بخش مهم را فراموش نکرده‌ایم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet