عید سعید غدیرخم
1394/06/20 11:59:07
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

شکست جمهوری خواهان در اعلام عدم کفایت مذاکرات باعث تضعیف جایگاه رژیم صهیونیستی در آمریکا شد

عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس معتقد است نکته مثبت شکست جمهوری خواهان در سنا، منزوی شدن جریان تندروی آمریکا و به دنبال آن بازگشت دنیا بر مدار منطق است.
شکست جمهوری خواهان در اعلام عدم کفایت مذاکرات باعث تضعیف جایگاه رژیم صهیونیستی در آمریکا شد عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس معتقد است نکته مثبت شکست جمهوری خواهان در سنا، منزوی شدن جریان تندروی آمریکا و به دنبال آن بازگشت دنیا بر مدار منطق است. https://cdn.icana.ir/d/019/117206.jpg شکست,جمهوری,خواهان,در,اعلام,عدم,کفایت,مذاکرات,باعث,تضعیف,جایگاه,رژیم,صهیونیستی,در,آمریکا,شد Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به شکست جمهوری خواهان در سنای آمریکا برای اعلام عدم کفایت مذاکرات، گفت: اوباما و حزب حامی وی توانست با کسب رأی بالا در سنای آمریکا جمهوری خواهان را شکست دهد که این امر از آن جهت مثبت خواهد بود که جریان تندروی آمریکا اکنون به سمت انزوا رفته است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در آمریکا دو جناح دموکرات و جمهوری خواه در تقابل جدی هستند که در این بین جناح جموری خواه بسیار با رژیم صهیونیستی هماهنگ بوده و حتی در جهت رد برجام هزینه بسیاری داده است اما در نهایت نتوانست در برابر دموکرات ها دوام بیاورد و آرای سنا را از آن خود کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه شکست جمهوری خواهان در سنا قطعا باعث تضعیف موقعیت رژیم صهیونیستی در آمریکا خواهد شد، گفت: پیام اصلی این شکست این است که دوره تندروی در دنیا تمام شده و باید مجددا بر مدار منطق بازگشت و اگر آمریکا قصد دارد با دنیا وارد مذاکره شود باید بر پایه منطق باشد.

حقیقت پور ادامه داد: دوره این موضوع که در حین مذاکرات دم از گزینه نظام بزنند تمام شده و اکنون مردم آمریکا هم می دانند که تندروی جواب نمی دهد؛ بر همین اساس دموکرات ها توانستند نظر سنا را جلب کنند که قطعا این موضوع در انتخابات آتی آمریکا نیز موثر خواهد بود.

وی در ادامه تأکید کرد: البته باید همچنان توجه داشت که سگ زرد برادر شغال است و دموکرات ها نیز در برخی سیاست ها همانند جمهوری خواهان علیه ایران هستند لذا باید بدانیم که در هر بابی از برجام که قرار بگیریم، ملت غیور ایران در مقابل آمریکای تا دندان مسلح قرار گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این زمینه باید فرمایشات مقام معظم رهبری را از یاد نبریم که عنوان کردند به هیچ وجه نباید به دشمن اجازه نفوذ در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را داد.

به گزارش خانه ملت،شب گذشته جمهوری خواهان با شکست خود و کسب تنها 42 رأی در برابر 58 رأی، به ماراتن هسته ای در سنا خاتمه دادند و نتوانستند عدم کفایت مذاکرات را اعلام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet