شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/07 14:47:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

عطارزاده: ظهور احمدی‌نژاد، بارقه‌ای از امید در دل آزادیخواهان جهان در مبارزه با ظلم زنده کرد

عطارزاده گفت: ظهور و بروز شخصیتی مخلص در کشور اسلامی و انقلابی ایران در مسؤولیت رئیس‌جمهوری بارقه‌ای از امید در مبارزه با مظاهر استکبار و ظلم و ستم را دوباره در دل ملتهای منطقه و سایر آزادیخواهان جهان زنده کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ شکرالله عطارزاده، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی

گفت:‌ ریاست محترم، همکاران عزیز، ملت شریف ایران! رمضان امسال علاوه بر جشن عبادت و اطاعت در انجام فریضه الهی روزه، شاهد شیرین‌کامی ملت مسلمان ایران و مسلمانان و آزادگان جهان هستیم. در روزهایی که دل به همراهی رجایی‌گونه آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد سپردیم و کوچه به کوچه در جمع مردم صمیمی ایران این دعا را با اخلاص خواندیم که اللهم انا نرقب علیک فی دولت کریمه....

وی افزود: به امید روزی بودیم که محمود همچون کاوه آهنگر پرچم و درفش عدالتخواهی و عدالتجویی را در دست گیرد و دلهای مرده آزادیخواهان جهان را به تپش واداشته و الگویی برای سیاستمداران جهان گردد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم ادامه داد: در 8 سال دفاع مقدس ایستادگی و مبارزه مردان بزرگی همچون شهیدان چمران، باکری،‌ خرازی، شیرودی، صیاد شیرازی، همت و دهها دلیرمردی که جهان به مبارزه آنان کس ندیده بود، می‌توانستند الگوی آزادیخواهان جهان بویژه پتانسیل عظیم نیروهای جوان و مؤمن کشورهای اسلامی باشند. اما در غوغای جنگ‌سالاران جهانی بر علیه ملت مظلوم ایران، صدام معدوم سردار قادسیه لقب می‌گیرد و بن‌لادن‌ها و ملاعمرها که دست‌آموز سازمان سیا بودند الگوی نسل جوان و انقلابی جهان اسلام می‌گیردند.

وی گفت: جوشش اسلامخواهی و عدالت‌طلبی و مبارزه با آمریکا و استکبار سر از ارودگاههای کسانی در می‌آورد که خود به رسم مزدوری قدم به عرصه مبارزه دروغین گذاشته‌اند و آنگاه که هزاران جوان به امید مبارزه در زیر پرچم یک الگوی مبارزاتی کاذب یعنی طالبانیسم قرار گرفتند در قربانگاههای افغانستان و عراق توسط آمریکاییها و انگلیسیها قتل‌عام شدند تا بعد از آن هیچ جوان پرشوری در جهان اسلام بویژه کشورهای عربی راه مبارزه در پیش نگیرد.

عطارزاده گفت:‌ در چنین شرایطی ظهور و بروز شخصیتی مخلص در کشور اسلامی و انقلابی ایران در مسؤولیت رئیس‌جمهوری بارقه‌ای از امید در مبارزه با مظاهر استکبار و ظلم و ستم را دوباره در دل ملتهای منطقه و سایر آزادیخواهان جهان زنده کرد.

به گفته وی امروزه الگوسازی و چهره‌پردازی سازمانهای جاسوسی دنیا برای کشورهای اسلامی رنگ باخته و بازار ترویج وتبلیغ مهره‌های آمریکایی کساد شده است. آنان از اینکه احمدی‌نژاد الگوی مبارزه خاص و عام در کشورهای جهان شده و او را در هوشیاری و صراحت کلام و ایستادگی در مقابل زیادخواهی استکبار می‌ستایند، سخت خشمگین گشته و همچون آتشی برافروخته‌اند.

نماینده بوشهر در ادامه خطاب به مردم شریف ایران اسلامی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی کانون توجه‌ جهانی است. ایستادگی، مقاومت، صبر انقلابی و افتخارات علمی و بالاتر از آن همدلی بزرگان سیاسی، مذهبی و مبارزاتی با ولی‌فقیه این عمود استوار خیمه انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، راه رخنه دشمنان را در این ام‌القرای اسلامی و جایگاه قراردادگی مستضعفان جهان بسته است.

وی افزود: رهبری حکیم که همچون امام راحل دست نوازشگرش آرامش و امنیت را برای همگان به ارمغان آورده است، اینها همه از برکات الهی است که خداوند بر مردم این سرزمین ارزانی داشته است. خوب بنگرید چهره‌ سیاه استکبار را که از این وحدت و همدلی در خشم و عصبانیت است و چه خوش گفت شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی که فریادش این بود «آمریکا از ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر».

عطارزاده گفت: رئیس، نمایندگان و ملت  شریف ایران! آنچه در راستای وظیفه نمایندگی امروز بیان می‌دارم برای رفع مشکلات مردمی است که امتحان خود را در همه صحنه‌ها با موفقیت گذرانده و کارنامه‌ای درخشانتر از مسؤولین دارند. سربازان وفادار به نظام اسلامی در منظر جهانیان لب به شکویه و گلایه نمی‌گشایند. لذا برای آنکه لبخند و نیشخندی از سوی دشمنان نظام و دشمنان دولت کریمه احمدی‌نژاد به خوشحالی گشوده نگردد از رفتارهای مغرضانه و باندگرایانه بعضی از مسؤولین فعلی که به اعتقاد بنده بناحق کرسی وزارت و مسؤولیت را غصب کرده‌اند واز اذیت و آزاری که بر یاران احمدی‌نژاد در استان بوشهر و در کل کشور از ناحیه نااهلانی که در جای‌جای دستگاههای اجرایی رخنه کرده‌اند، مهر سکوت بر لب می‌زنم با این امید که اصلاحات رئیس‌جمهور محترم در عصر مسؤولان ناکارآمد و مشکل‌آفرین و بی‌تدبیری که توان پیمودن راه و مسیر این دولت را ندارند، آهنگ و شتاب بیشتری به خود گیرد.

وی افزود: لازم می‌دانم از نگاه دلسوزی و همراهی با دولت کریمه‌ای که روز به روز به محبوبیتش در بین مسلمانان جهان افزوده می‌گردد چند جمله‌ای بیان دارم.

نماینده مردم بوشهر گفت: آقای دکتر احمدی‌نژاد! کار بزرگ و تاریخی شما در هدفمند کردن سوخت مصرفی کشور بر همگان آشکار است. الحق والانصاف مردم ایران علی‌رغم مشکلات فراوان ناشی از اجرای این طرح با صبر و تحمل به بزرگترین خدمت را در اجرای این طرح نمودند. مجلس نیز بویژه رئیس بزرگوار آن جناب آقای حداد عادل از جان و دل و آبرو مایه گذاشت و حتی آینده سیاسی خود را فدای اجرای این طرح نمود.

عطارزاده اظهار داشت: از رهبر عزیز و بزرگوار بگویم که بالاترین حمایت طول تاریخ انقلاب اسلامی را از دولت شما بارها و بارها اعلام فرمودند که در یک کلام همه دوستداران نظام برای موفقیت این دولت همگام شدند. اما برادر عزیز،‌ رئیس‌جمهور گرامی! ما نیازمند قانونگرایی و قانون‌مداری هستیم. مجلس شورای اسلامی با پذیرش اجرای کارت هوشمند مصوب نمود که نیاز مصرف اضافه بر سهمیه مردم با ارائه آزاد سوخت تأمین گردد. اما متأسفانه تفسیرها و تحلیلهای گوناگون بعضی از دولتمردان و عدم توانایی بر اجرایی ‌کردن بند «و» تبصره 13 باعث بروز مشکلات فراوانی در سطح کشور گردید که متأسفانه ضربات زیادی به چهره دولت خدمتگزار و تلاشگر و صادق حضرتعالی وارد کرد.

وی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور، بعضی‌ها خارج از دولت و حتی از خارج از حاکمیت شمشیر زبان و قلم را آشکار علیه اقدامات انقلابی شما بسته‌اند که از این گروه جز این انتظاری نیست. اما متأسفانه عده‌ای در درون دولت نه قدرت ارائه تحلیل از واقعیت را دارند و با تأسف بگوییم و نه دوست دارند که این دولت بدرخشد. لذا واقعیتها را بدرستی نمی‌گویند و آمارها را به واقعیت بیان نمی‌کنند.

عطارزاده اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور! من در طول ماههای بعد از اجرای این طرح استانهای زیادی را مسافرت کرده‌ام و ناشناس به پای درد دل مردم نشسته‌ام. روا نیست مردمی در کنار جایگاههای سوخت بشکه‌هایی را در دست گرفته و برای چند لیتر بنزین به این و آن التماس و خواهش نمایند.

وی افزود: برای اجرایی‌کردن بند «و» تبصره 13 به بخش خصوصی اجازه فرمایید آن بخش اضافه نیاز مردم را وارد نموده و عرضه نمایند؛ در اینصورت هم دولت بر برنامه خود پافشاری نموده و قیمت دولتی را ثابت نگه داشته است و هم نیاز مردم در عرضه رقابتی سوخت مورد نیاز تأمین گشته است و با این روش هر بهانه برای افزایش قیمت سایر کالاها و خدمات بی‌اثر می‌ماند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم ادامه داد: نکته دوم در بحث گرانی و افزایش سرسام‌آور مایحتاج عمومی، متأسفانه بخش واسطه‌گری تیشه به ریشه دولت زده است. اصولاً هیچ مکانیسمی برای جلوگیری از افزایش قیمتها وجود ندارد. من متعجم که سالهاست کارشناس محترم مرکزی هرچند وقتی در سیمای جمهوری اسلامی حاضر می‌شود و از کاهش نرخ تورم صحبت می‌کند. آقای عزیز کارشناس، با کدام کالا شاخص تورم را بررسی می‌کنید؟ خدا می‌داند این کالایی که نرخ تورم را با آن می‌سنجید در زندگی اکثریت مردم جایی ندارند. چرا واقع‌بین نیستند؟ البته این روند آماردهی سالهاست در کشور ما وجود دارد و مختص این دولت نمی‌باشد. ایکاش این کارشناسان یکبار خود سری به بازار می‌زدند و گرفتاری مردم را می‌دیدند. البته کسانی که با حقوق و پاداشها و اضافه‌کاریهای چندمیلیونی زندگی می‌کنند و گرد و خاک روی لباس و کفششان نمی‌نشیند، چگونه می‌توانند فقر و تنگدستی و تورم موجود را ببینند؟

عطارزاده گفت: آقای دکتر احمدی‌نژاد! شما در طول مدت کوتاه مسؤولیت خود مایه آبرو و عزت و سربلندی برای ایرانیان و جهان اسلام شده‌اید. بحث هسته‌ای و انفعال بعضی از دولتمردان دولت گذشته را به قدرت‌مندی و اقتدار نظام سوق دادید. بحث حمایت منطقی از آرمانهای مردم فلسطین را با به چالش کشاندن جهان غرب در بحث «هولوکاست» پیگیری کردید. بحث سوخت و هدفمند‌کردن آنرا برای استقلال این مملکت و قطع وابستگی به بیگانگان اجرایی کردید. در حالیکه دولتهای گذشته جرأت پرداخت به این مقوله را نداشتند.

وی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور! نگاه و دلشان به اقدام اساسی و انقلابی شما در مبارزه منطقی و قوی با جریان گرانفروشی و تورم سرسام‌آور موجود است. راحتتر بگویم مردم از شما بعنوان مدیر دولت اسلامی نان می‌خواهند. با چهره‌های رنگ‌پریده و شکمهای گرسنه انسانهای متفکر پرورش نخواهدیافت. همه دوستان و یاران شما به توانایی‌های آن بزرگوار در برخورد با این معضل اساسی اعتقاد دارند و بالاتر بگوییم بعضی تحلیل‌گران معتقدترند این گرانی‌های افسارگسیخته برای ساقط‌کردن دولت احمدی‌نژاد است. کافی است وزارت اطلاعات  شبکه‌های احتکار کالاهای اساسی مردم را شناسایی کند و یقه چند شکم‌گنده‌ای که از فرط مستی حرام‌خواری در حال منفجر شدن هستند بگیرد، آنوقت معلوم می‌شود چه کسی جرأت می‌کند نان و غذا و نیازهای مردم را احتکار کند و گرانفروشی نماید.

شکر‌الله عطارزاده در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: نکته سوم آقای رئیس‌جمهور در بحث وزارت نفت یعنی قلب تپنده اقتصاد تک‌محصولی ایران اسلامی که متأسفانه همین نفت و  شرایط  وابستگی ما به آن عقب‌ماندگیهای فراوانی در رشد استعدادهای بالقوه سایر بشخهای اقتصادی ما را دامن زده است مطالبی را خدمتتان عرضه می‌دارم.

وی افزود: حضرتعالی با عزم راسخ آمدی تا با مافیای نفت مبارزه کنید. مافیایی که مانع ایجاد پالایشگاه و توسعه پالایشگاههای موجود که نظام تعلیم و تربیت برای پرورش انسانهای دانا، ایثارگر، مؤمن و مجاهدی که در همه عرصه‌های علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی بدفاع از اسلام و ارزشهای الهی برخیزند بایستی با محوریت قرآن کریم و آموزه‌های الهی باشد و بس. خداوند حکیم در کریمه یاایهاالذین‌آمنو کتب علیکم صیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون حکمت و فلسفه اصلی روزه‌داری را کسب ملکه تقوا معرفی می‌کند. نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که تقوا بمعنای خویشتنداری و تسلط بر هوای نفسانی و پایبندی به بایدها و نبایدهای الهی صرفاً‌ در عرصه زندگی فردی مراد نیست بلکه مهمتر و جدیتر از آن این تقواپیشگی و نفس‌گریزی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ضرورت دارد. چگونه می‌توان پذیرفت که آدمی در رفتاری جزئی چون نگاه‌کردن، تحت تأثیر وسوسه‌های شیطان و نفس اماره باشد اما در تصمیمات مهم و سرنوشت‌ساز سیاسی، اجتماعی که خیر یا شر آن جان و مال و عرض و دین و آخرت میلیونها انسان را در بر می‌گیرد شیطان قدار و نفس تصویرگر دخالت نکند.

نماینده مردم بوشهر اظهارداشت‌: آیا مراقبتهای لازم برای در امان ماندن از تأثیرات و تزئینات نفس و شیطان در مواضع و رفتار سیاسی، اجتماعی و تصمیمات مهمی که ما بعنوان نمایندگان ملت اتخاذ می‌کنیم صورت می‌پذیرد تا خدای‌ناکرده از دایره بایدها و نبایدهای الهی خارج نشویم. آیا الگوقراردادن آموزه‌های لیبرالیستی و سکولاریستی که برخاسته از اهواء بشری است در برنامه‌ها و رفتارهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی برخی از مدعیان پیروی از خط امام با تقوای الهی سازگار است؟

آیا اظهارنظرها و مواضعی که صرفاً بر اساس منافع حزبی، گروهی و جناحی صورت می‌پذیرد و طی آن بسیاری از حقایق کتمان و نقاط‌ضعف جریان رقیب بزرگنمایی و نقاط قوت تخطئه می‌گردد در چارچوب تقوا قابل توجیه است؟

وی افزود: طبق وعده حضرت حق اگر این خویشتنبانی و مراقبت و پایبندی به بایدها و نبایدهای الهی تحقق پیدا کند کارها آسان، بن‌بستها در هم شکسته شده، مسیر حرکت روشن گشته و تردیدها و دودلیها رخت برمی‌بندد و روزی و برکت بر جامعه نازل و پیروزی نجات،‌ نصیب می‌گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet